Друк

Про Звіт міського голови про роботу виконавчих органів міської ради за 2017 рік.

Про Звіт міського голови

про роботу виконавчих органів

міської ради за 2017 рік.

 

              Керуючись п.9 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”  заслухавши звіт міського голови про роботу виконавчих органів Токмацької міської ради , Токмацька міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Взяти до відома   звіт міського голови про роботу виконавчих органів  міської ради за 2017 рік. (додається).

                       

 

Міський голова

                                                                                                                      І.В.Котелевський

 

Проект внесено

Керуючий справами виконкому-

заступник міського голови з питань                                                         В.А.Загуменний

діяльності виконавчих органів ради

 

 

 

Начальник юридичного відділу

виконавчого комітету міської ради                                                           Т.Р.Левченко

                                                                                     

 

 

                                                                                    

 

                                                                                    

 

 

 

 

                                                                                     

 

 

                                                                                       Додаток

                                                                                       до рішення  сесії Токмацької

                                                                                       міської ради

                                                                                       від „___”  лютого 2018 року №___

 

 

                                                         Звіт міського голови

                          про роботу виконавчих органів  міської ради за 2017 рік.

 

             Виконком Токмацької міської ради будує свою роботу згідно з Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розпорядженнями голови Запорізької обласної держадміністрації та регламентом роботи  виконкому міської ради.

                         ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ МІСЬКОЇ РАДИ 

            У виконавчому комітеті міської ради використовується  система планування, яка вже діє багато років. Застосовується помісячне, щоквартальне оперативне планування роботи.

            Робота виконавчого комітету планується щоквартально. Всі заплановані питання виносяться для розгляду на засідання виконавчого комітету і затверджуються рішенням виконкому. Для оперативної роботи щомісяця складається календарний план організаційних заходів, до якого включаються проведення нарад, заходів, навчань, святкування державних і професійних свят та інше.

            Щоквартально на засіданні виконкому заслуховується питання щодо виконання квартального плану.

            Згідно з регламентом роботи виконкому міської ради засідання виконкому проводяться щомісячно, четвертий четвер. Проведено 16 засідань виконавчого комітету міської ради, під час яких було прийнято 213 питань і зареєстровано  317 рішень виконавчого комітету міської ради. Видано та зареєстровано 612 розпоряджень міського голови з основних питань. На розгляд важливих питань на засідання виконкому запрошуються керівники підприємств, установ, організацій, депутати міської ради.

            У виконавчому комітеті міської ради створено і діє електронний реєстр об’єктів комунальної власності, Єдиний реєстр земельних ділянок, Єдиний банк даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, Єдиний банк багатодітних сімей, Єдиний реєстр виборців, Реєстр діючих регуляторних актів, Державний реєстр речових прав та нерухомого майна, Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб підприємців.
РОБОТА ПО ЗВЕРНЕННЮ ГРОМАДЯН      

            Робота по розгляду звернень громадян займає одне із пріоритетних місць напрямку серед основних видів діяльності органів місцевого самоврядування.  Виконавчий комітет Токмацької міської ради постійно співпрацює з засобами масової інформації,де  публікується інформація про стан роботи із зверненнями громадян в виконкомі Токмацької міської ради, графіки прийому громадян керівними посадовими особами виконкому міської ради, статті про розгляд окремих питань, порушених громадянами, та  приділяється увага  питанням життєзабезпечення міста.    

            Всього на протязі 2017 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 1433 звернення. До керівних посадових осіб виконкому на особистих прийомах звернулося 271 громадянин. Міським головою  особисто прийнято  96 мешканців міста.  

            У 2017 році вирішено позитивно 733 питання, з якими громадяни звертались до органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Протягом звітного періоду 20 сім’ям поліпшені житлові умови. За заявами громадян матеріальна допомога на лікування в цьому році призначена 349 мешканцям міста на суму 244 тис. грн. Безкоштовно забезпечені дровами 165 осіб на загальну суму 24тис. грн. Призначена допомога на поховання 32 незастрахованих осіб на суму   27 тис.грн.

 

ВІДДІЛ ЕКОНОМІКИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МІСЬКОЇ РАДИ

Відділом щомісячно проводяться координаційні ради з розвитку підприємництва, на яких встановлено діалог з представниками підприємництва та обговорюються і вирішуються питання розвитку підприємництва.В 2017 році, було проведенно 8 координаційних рад, за участю Ради промисловців, підприємців «Потенціал» депутатів міської ради та службовців. Протягом 2017 року проведено12 засідань міської комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків та погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій стипендій та інших соціальних виплат. З метою підвищення рівня оплат  населення за житлово- комунальні послуги відділом проведено 5 засідань комісії.Відділ займається питаннями  зменшення збиткової діяльності суб’єктів господарювання, з початку року проведено 1 засідання,заслухано 7 керівників. Протягом 2017року тендерний комітет виконавчого комітету Токмацької міської ради розміщував плани державних закупівель та зміни до нього в системі ProZorro. Проведено дві переговорні процедури на придбання теплової енергії, за результатами яких укладені договори. Щомісяця відслідковується інформація про поточні торги та стан виконання обов’язків сторін за укладеними договорами купівлі - продажу. Відділом економіки здійснюється координація закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти бюджетних установ міста.

У 2017р здійснено економічний аналіз складових тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій ПП «Токмак – Центр» та КП «Контакт»,  тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення КП «Токмак теплоенергія» ,  тарифів на послуги з вивезення побутових відходів для населення, бюджетних установ усіх рівнів, юридичних осіб та інших суб’єктів господарювання. Проведено три процедури обговорення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення,  тарифів на послуги з вивезення побутових відходів для населення, бюджетних установ усіх рівнів, юридичних осіб та інших суб’єктів господарювання,  встановлено тариф ПрАТ «Токмацьке автопідприємство 12308» та фізичній особі - підприємцю Яковенко В.В. на транспортні послуги в  автобусному маршруті   загального користування у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі.

Постановою Кабінету Міністрів України № 732 від 27 вересня 2017року місту Токмак  наданий  статус депресивної території. Міською радою та його виконавчим комітетом здійснюється велика робота щодо розробки проекту Програми подолання депресивності території міста Токмака. Робочою групою  розроблені конкретні проектні пропозиції, які подані на розгляд до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства для включення в проект Державної програми подолання депресивного стану міста Токмак. Токмацька міська рада та її виконавчий комітет для визначення шляхів розвитку, ключових напрямків на довгострокову перспективу розробили проект Стратегічного плану розвитку міста Токмака на 2018-2027 роки.

  УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА МІСЬКОЇ РАДИ

Протягом 2017 року освоєні кошти Українського фонду соціальних інвестицій по проектам:

-«Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло внутрішньо переміщеним особам по вул.Революційна,55к м.Токмак  – 5787,616 тис. грн. Будівельні роботи виконано на 44,5 % від запланованих.

-«Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак  –  6250,426 тис. грн. Будівельні роботи виконано на 81,2 % від запланованих.

З обласного бюджету у 2017 році освоєні кошти на загальну суму 2686,533 тис.грн. для реалізації наступних проектів та заходів:

- Реконструкція нежитлової будівлі під центр надання адміністративних послуг, вул. Володимирська, 265 - 1160,318 тис. грн.

- Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3,  виконані роботи на  суму 1526,215 тис. грн..

З обласного екологічного фонду бюджету містом Токмак освоєно кошти в розмірі 12680,826 тис. грн. на реалізацію заходів:

-Реконструкція контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів  - 739,11 тис. грн., завершені роботи на 77 контейнерних майданчиках на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, закладах освіти та інших соціально важливих об’єктах.

-Реконструкція зеленої зони центральної частини міста – 1231,45 тис. грн. Висаджено 557 саджанців багаторічних рослин. 

-Розробка 35-х проектів з реконструкції споруд для збирання та очищення вод поверхневого стоку міста. Це 8 об’єктів на загальну суму 9110,4 тис. грн.,(вул. Центральна, майдан Визволення, частково вулиці Гоголя, Дружби та Володимирська)

За рахунок коштів  обласного бюджету на загальну 983,1 тис.грн.виконано:

1) поточні та капітальні ремонти житлових будинків на  суму 623,1 тис.грн., а саме:

-ремонт внутрішньобудинкової мережі електропостачання ОСББ "Ковальська 36" – 70,3тис. грн.. та ОСББ "Буревісник - 31" – 65,1тис.грн., ремонт м’якої покрівлі ОСББ "Надія 89"- 26,0тис.грн., ОСББ "Ковальська 36"-157,1тис.грн., ОСББ «МРІЯ-87» -124,9тис.грн., ОСББ «ГАРМОНІЯ 11»- 124,6тис.грн.,  житлового будинку по вул.Шевченка, 54 - 55,0 тис.грн., 

2) поточний ремонт дороги з ґрунтовим покриттям на мікрорайоні Лівобережний (від вул. Володимирській до Ладівського кладовища) у сумі 20,00 тис. грн.

3) придбано елементи для облаштування трьох дитячих майданчиків, розташованих  на мікрорайонах «Ковальський»  та «Залізничний» на загальну суму 100,00 тис. грн., елементи для облаштування місця відпочинку на території мікрорайону Лівобережний, в районі будинку № 234 по вул. Володимирській -60,00тис.грн.

4) у рамках поточного ремонту частини фойє міського Будинку культури на І поверсі, замінено п’ять вікон на металопластикові, виконано шпаклювання та фарбування стін і стелі, оснащення приміщення електроосвітленням, відновлення мережі теплопостачання.  на суму 200,00 тис. грн.

З місцевого бюджету для надання фінансової допомоги ОСББ виділено 133,0 тис. грн. на капітальні та поточні ремонти будинків . Так, на проведення капітальних ремонтів м’яких покрівель житлових будинків виділено ОСББ "ВЕЖА ДОБРОБУТ" -22,0 тис. грн. та ОСББ «МРІЯ-87»-17,0 тис. грн.; на капітальний ремонт внутрішньобудинкової мережі електропостачання – ОСББ "Володимирська,23"- 9,0 тис. грн.; на поточний ремонт зовнішньої та внутрішньобудинкової електричної мережі ОСББ "Володимирська,23" - 65,0 тис. грн., на розробку проектно кошторисної документації «Капітальний ремонт ліфтів житлових будинків» ОСББ "Токмацька зірка"-10,0 тис. грн. та ОСББ "Космос" №7-10,0 тис. грн.. Виконані поточні ремонти теплових вводів 7 будинків (вул.Гагаріна,5 та 7; вул.В.Вишиваного, 322; вул.Володимирська, 9 та 11; вул.Ковальська, 36; вул.Перемоги,7 ) на загальну суму 38,0 тис.грн.. На проведення заходів для забезпечення безпечних умов дорожнього руху виділено 2 074,9 тис.грн..

Так, протягом 2017 року для підтримання доріг місцевого значення у задовільному технічному стані за рахунок коштів місцевого бюджету проведені роботи на загальну суму 2048,2 тис.грн., а саме:

- проведені заходи з відновлення існуючої системи водовідведення вздовж автодороги по вул. Нагорна та Володимирська (від вул. Нагорна до кінця), вивезення ґрунту, витрати склали 140,0 тис.грн.;

-  проведено поточний ремонт 92,9 кв.м. доріг з ґрунтовим покриттям на суму 22,59 тис.грн.;

- проведені заходи по зимовому утриманню доріг на суму – 19,2 тис.грн.;

- проведено поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Гоголя, Дружби, Богдана Хмельницького, Ломоносова, Чкалова, Ковальська, Карла Маркса, Василя Вишиваного та Шелепаєва (5,40 тис.кв.м.) на суму 1704,0 тис.грн.;

- нанесено 103,8 кв.м. дорожньої розмітки «Пішохідний перехід» біля навчальних закладів  та  встановлено 38 дорожніх знаків на території міста на суму 45,00 тис.грн.;

- проведено поточний ремонт узбіччя дороги по вул. Дружби напроти буд. №246 (124,3 кв.м.) на суму 46,00 тис.грн..

З метою забезпечення безпеки руху в центральній частині міста Токмак виготовлено проект «Схема дорожнього руху центральної частини м.Токмак Запорізької області (у районі вул. Гоголя та майдану Визволення)».Витрати склали 71,4 тис.грн..

Протягом року на утримання мережі вуличного освітлення міста з місцевого бюджету витрачено 833,54 тис. грн., у тому числі придбано 1,3 тис. ламп вуличного освітлення і виконані роботи по заміні понад 1,1тис. ламп та спожито понад 187 тис. кВт електроенергії.

Проведений поточний ремонт 487 кв.м. покрівлі школи №4 по вул. Серьогіна,2  на суму 302 тис.грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету у 2017 році розширено мережу вуличного освітлення на вулиці 14 Вересня  на суму 20,0 тис. грн., проведено поточний ремонт мережі вуличного освітлення по вул. Чкалова на суму 34,0 тис. грн.

Виконані роботи з оновлення застарілого обладнання відео нагляду та створення на території міста нової системи відеонагляду на вулицях: Шевченко, Перемоги, майдан Визволення, Володимирська на суму 55,8 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету виконані заходи по  благоустрою міста та утриманню 11 кладовищ.Їх вартість складає 828,07 тис. грн.

В поточному році за рахунок коштів місцевого бюджету проведений поточний ремонт дитячих майданчиків на мікрорайонах «Центральний», «Ковальський», «Калиновий» на суму 33,8 тис. грн. та закуплено елементів для їх облаштування на суму 100,0 тис. грн., проведений поточний ремонт 4 містків через річку Токмачку на мікрорайонах «Лівобережний», «Ріжок», «Ахрамєєвка», «Центрально - Західному», а саме відновлено існуючі та встановлено нові поручні на суму 12,3 тис. грн., встановлено 2 автобусні зупинки на мікрорайоні «Ріжок» по вул. В.Вишиваного на суму 30,0 тис. грн. та здійснено поточний ремонт 2 зупинок по вул. Гвардійська та вул. Скеляста на суму 5,5 тис. грн.

До новорічних та різдвяних свят на прикраси міста витрачено  70,0 тис. грн. . У районі вул. Гоголя та майдану Визволення здійснено перепланування зелених зон на загальну суму 112,4 тис. грн. 

За рахунок екологічного фонду  у розмірі 44,1 тис. грн. вивезене сміття, придбано і висаджено 66 саджанців рослин на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.

З метою оновлення основних засобів комунальних підприємств містадля прибання  2 автобусних зупинок та бензогенератора поповнений статутний фонд КП "Управляюча компанія "Контакт" на суму 39,85 тис.грн. та на погашення кредиторської заборгованості по придбанню основних засобів  КП «Токмак теплоенергія» на суму 841,8 тис.грн.

Протягом звітного року надано фінансову підтримку комунальним підприємствам:

-КП «Токмак теплоенергія»  у сумі 435,7 тис.грн. для погашення кредиторської заборгованості по оплаті послуг з електропостачання, придбання солі для підготовки хімводоочистки, придбання паливно-мастильних матеріалів та газу, придбання труб, придбання матеріалів для ремонту, повірку вимірювальних приладів;

- КП "Міськводоканал" ТМР -164,0 тис.грн. для прочистки ділянки каналізаційного колектора  від буд.35А по вул.Володимирська до вул.. Перемоги, придбання пожежних гідрантів, придбання паливно-мастильних матеріалів, підсипку траншей при проведенні заміни водопровідної мережі по вул. Центральна.

- КП "Управляюча компанія "Контакт"  - 41,5 тис.грн. для забеспечення пожежної беспеки міського полігону у літній час на придбання мотопомпи, пожежних рукавів, глибинного електронасосу та паливно-мастильних матеріалів.

 

 

УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ МІСЬКОЇ РАДИ

Протягом 2017 року управління комунальної власності Токмацької міської ради, в межах наданих повноважень, продовжувало реалізовувати політику органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері управління  та контролю за використанням майна, яке належить на праві комунальної власності територіальній громаді міста Токмак та  врегулювання земельних відносин у місті Токмак.

Протягом звітного періоду управлінням укладено 10 договорів оренди та 5 договорів позички нежитлових приміщень, будівель з юридичними та фізичними особами, що здійснюють підприємницьку, громадську, управлінську, творчу та іншу діяльність. Передача всіх об’єктів оренди відбувалась виключно після вивчення попиту на оренду, через засоби масової інформації, мережу INTERNET, продовжено термін дії 16 договорів оренди нерухомого майна, складено 26 актів перевірки, здійснювався контроль за сплатою орендної плати. В результаті проведення спільної роботи судами прийнято 4 рішення про стягнення з орендарів заборгованості по орендній платі, в тому числі 2 договори оренди нерухомого майна – розірвано.

Завдяки вжитим заходам надходження від оренди нерухомого майна комунальної власності склали 2 млн. грн., з них до міського бюджету надійшло 1, 2млн. грн., на користь підприємств, установ, організацій міської ради надійшло 834тис. грн. У порівнянні з  2016 роком, надходження від оренди нерухомого комунального майна, збільшились на 34,0 тис. грн.

Спеціалістами підрозділу земельних відносин протягом 2017 року, укладено 20 нових договорів оренди землі. Поновлено шляхом переукладання 15 договір оренди землі. Протягом звітного періоду укладено 46 додаткових угод до діючих договорів оренди землі, розглянуто 25 конфліктних ситуацій з приводу користування  землею.

     З метою реалізації та захисту прав власності територіальної громади міста, проведено інвентаризацію та отримано технічні паспорти на 5 об’єктів   комунальної власності, підготовлено та направлено до реєстраційної служби матеріали, на підставі яких, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право комунальної власності на 5 об’єктів нерухомості та 37 земельних ділянок. 

      Відчуджень шляхом приватизації об’єктів нерухомого майна не відбувалось. Натомість було продано 7 земельних ділянок під об’єктами нерухомості – власністю фізичних осіб загальною площею 18 233 м2, на загальну суму 867тис.  грн., з них до місцевого бюджету надійшло 852 тис. грн.  Укладено 7 договорів про оплату авансового внеску в рахунок оплати земельних ділянок.        

ВІДДІЛ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МІСЬКОЇ РАДИ        

            За 2017 рік у місті відділом розвитку інфраструктури міста, як міським органом архітектури та містобудування, надано 10 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок, 7 архітектурно – планувальних вимог, 5 паспортів прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, 33 будівельних паспорта на будівництво житлових будинків та господарських будівель, 47 висновків щодо проектів відведення земельних ділянок, укладено 11 договорів про пайову участь замовників у створені і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури при будівництві об’єктів містобудування на території м. Токмак, завдяки чому до місцевого бюджету у 2017 році надійшло 122 тис. грн. Укладено 73 договори щодо розміщення об’єктів зовнішньої реклами,  надходження в місцевий бюджет склали 80 тис. грн.

На протязі 2017 року зроблені суттєві кроки по оновленню генерального плану міста Токмак та виготовленню плану зонування території, а саме затверджено зазначену містобудівну документацію, розроблення якої тривало п’ять років.

В значній мірі активізована робота з обстеження зелених насаджень  щодо яких складено 61 комплексний акт.

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Протягом 2017 року до управління звернулося 6987 сімей за призначенням різних видів державних соціальних допомог, з них  3517 сім’ї за призначенням субсидії на оплату ЖКП. Станом на 01.01.2018 субсидію на ЖКП отримали 10021 сімей, сума призначень склала  104млн. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 872 сім’ям на загальну суму  2,6млн. грн.  Профінансовано станом на 01.01.2018 на суму 93,4млн.грн.

 Протягом липня-вересня 2017 року до управління соціального захисту населення звернулося 3417 осіб з заявами щодо виплати частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення( монетизація). Сума перерахованих коштів на особові рахунки одержувачів субсидії склала 2,1 млн. грн.

На обліку в управлінні перебуває  2789 сім’ї, які  одержують  різні види державних соціальних допомог. Загальна сума виплат державних соціальних допомог станом на 01.01.2018 року складає 49,7 млн. грн. Всі допомоги виплачуються своєчасно і в повному обсязі . Заборгованості немає. Протягом 2017 року 22 військовослужбовців, звільнених з військової строкової служби отримали матеріальну допомогу на загальну суму 29,84 тис. грн.

В управлінні на обліку перебуває  9570 осіб, які мають право на пільги.  Сума нарахувань по пільгам за спожиті житлово-комунальні послуги склала – 3,5млн. грн.

Управлінням проведена  виплата   щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги 1026  ветеранам війни на суму 953,12 тис.грн. Відповідно до обласної програми «Назустріч людям» виплачено кошти по 500,00 грн. на надання щорічної одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій  45 особам на суму 22,61 тис. грн.

В управлінні на обліку перебуває  130 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та мають право на пільги.  За рахунок коштів державного бюджету 81 особам виплачено допомогу на оздоровлення у сумі 7,82 тис.грн., 5 осіб отримали санаторно-курортне лікування. Компенсацію на харчування щомісяця отримують 72 особи на суму 238,79тис.грн. Виплачено компенсацію на додаткову відпустку 10 особам у сумі 33,38 тис.грн. За рахунок коштів обласного бюджету 7 особам надано послуги з безоплатного зубопротезування на суму 20,44 тис.грн, та безоплатно видано 63 особам ліки за рецептами лікарів на суму 23,41 тис.грн. 

Так протягом 2017р. було виплачено 28 студентам соціальні стипендії на суму 257,01 тис.грн., а саме;  діти-сироти та діти, позбавленим батьківського піклування - 8 чол; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1 чол.; особи, які визнані учасниками бойових дій та їх діти - 2 чол.; діти, які є внутрішньо переміщеними особами - 1 чол.; особи з інвалідністю 1-3групи – 5 чол.; студенти із малозабезпечених сімей – 11 чол.  

Станом на 01.01.2018 р. на обліку в управлінні перебуває: 168  учасників бойових дій в зоні АТО,  2 – інваліди війни 3 групи АТО  та 4 сім’ї загиблих в АТО, всього 174 особи. Управлінням ведеться анкетування щодо потреб учасників бойових дій.

До Дня захисника Вітчизни України (14 жовтня) 162 учасникам бойових дій в зоні АТО виплачено  щорічну адресну грошову допомогу в  сумі 81 тис. грн.( по 500 грн. кожному). Інвалідам війни АТО 3 групи з жовтня 2016р. проводиться щомісячна допомога по 500 грн. кожному. Протягом 2017 року 2 інвалідам війни АТО 3 групи виплачена допомога на загальну суму 12 тис. грн., 6 учасникам бойових дій, які приймали участь у АТО у 2017 році виплачено  одноразову адресну грошову допомогу на компенсацію витрат пов’язаних з розробленням документації із землеустрою – у сумі 8,1 тис.грн. За рахунок коштів міського бюджету 45 учасникам бойових дій, які приймали участь у АТО у 2017 році виплачено  матеріальну допомогу у сумі 45,0 тис.грн. –  по 1000,00 грн. кожному. Також за рахунок коштів міського бюджету сім’ї загиблого військовослужбовця який приймав участь в АТО виплачена матеріальна допомога у розмірі 50 тис. грн..

 1 учасник бойових дій, отримав психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі, санаторно-курортне лікування надано 5 учасникам АТО. Також 6 осіб зазначеної категорії пройшли професійне навчання для отримання водійських прав.

Матеріальна допомога на лікування в цьому році призначена 341 мешканцю міста на загальну суму 173,9тис. грн. та 8 мешканцям міста у зв’язку з пожежею на загальну суму 70000,0 грн.  Безкоштовно забезпечені дровами 165 осіб на загальну суму 24,2тис. грн. Також отримана допомога на поховання 32 незастрахованих осіб на суму 27тис. грн.

За бюджетною програмою за рахунок державного бюджету матеріальна допомога надана 43 інвалідам на суму 27,2тис. грн. та 12 малозабезпеченим громадянам на загальну суму 6,3тис. грн. Всі 4 інваліда, які потребують процедури  гемодіалізу отримали матеріальну допомоги за рахунок обласної програми «Назустріч людям» на загальну  суму  2,4тис. грн., відшкодовано витрати на проведення поховання 18 учасників бойових дій на загальну суму                 16,5 грн.

Були профінансовані асигнування протягом  2017 рік на підтримку діяльності ветеранських та громадських організацій, в складі яких є інваліди:  Токмацькій міській організації ветеранів України – 44,420 тис. грн., Токмацькій міській територіальній організації УСВА – 33,0 тис. грн., Токмацькому міському товариству сімей з дітьми - інвалідами та інвалідами з дитинства – 32,8 тис.грн., «Токмацьке об’єднання ветеранів Чорнобиля» - 36,0 тис. грн.,Токмацької організації “Союз Чорнобиль”-5,0 тис.грн. «Токмацьке об’єднання воїнів АТО»-25,0 тис.грн., «Спілка учасників бойових дій «Захисник Вітчизни» - 47,5 тис. грн. Всім організаціям затверджені асигнування виплачені у повному обсязі.

Управлінням відповідно до медичних показань видано 281 направленння на виготовлення  технічних засобів реабілітації та протезних виробів за індивідуальним замовленням. Управлінням  забезпечені 9 осіб технічними засобами реабілітації, з них 6 засобами пересування (кріслами- колісними), які вже були у користуванні.

На обліку в управлінні  для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 562 особи. Протягом поточного року забезпечені путівками для отримання санаторно-курортного лікування  70 ветеранів війни та осіб з інвалідністю, з них за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів управлінням закуплено та оздоровлено  в межах області - 20 осіб з інвалідністю.        

За рахунок обласної програми   «Назустріч людям»  всього оздоровлені  14 ветеранів війни, праці та інваліди. Відповідно до затвердженого Порядку грошова компенсація вартості санаторно-курортного лікування надана 23 інвалідам війни та інвалідам загального захворювання на загальну суму 7,7 тис.грн.

Станом на 01.01.2018 року грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів отримали 60 осіб на суму 13,2тис. грн.

            До Міжнародного дня громадян похилого віку 149 осіб, яким виповнилося 90 років і більше, отримали за рахунок обласної програми               « Назустріч людям» щорічну разову грошову допомогу на загальну суму 44,98 тис. грн. 

Станом на 01.01.2018 року на обліку в управлінні перебуває  246   багатодітних сімей, в яких виховується  827  дітей.

Впродовж  літньої оздоровчої кампанії 2017 року всього охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами  2408 дітей (79,6%  від загальної кількості дітей  - 3024). В  заміських оздоровчих закладах   оздоровлено  367 дітей   (12,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку – 3024)  віком від 7 до 16 років, 2041  дитину  охоплено  відпочинком (67,5 %  від загальної кількості дітей шкільного віку). 

Всього в місті 1840 дітей пільгових категорій. 86,9% (1600 дітей) дітей пільгових категорій охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами. 17,3% (319 дітей) охоплено оздоровчими послугами ( в оздоровчих заміських таборах, санаторіях, ДП «МДЦ «Артек» (м. Київ) та ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса ).

Кошти на оздоровлення дітей протягом літа були залучені з обласного та міського бюджетів, внесків профспілок, підприємств, установ, батьків, спонсорської допомоги.

За кошти  міського бюджету в заміському оздоровчому таборі «Ювілейний» (м. Приморськ ) оздоровлено  30 дітей міста ( фінансування з міського бюджету –  182,9 тис. грн.). За рахунок міського бюджету: дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 15 та талановитих та обдарованих дітей ( переможці міжнародних, всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсів, змагань, спартакіад ) – 15 .

Всього 149 дітей пільгової категорії охоплено відпочинковими послугами в міських  таборах  відпочинку  з  денним перебуванням (з них 94 дитини за кошти міського бюджету на загальну суму 21,12  тис. грн.)   .

За рахунок обласного бюджету всього оздоровлено 49 дітей:  в ДЗОВ «Меотіда» (м. Приморський р-н)  26 дітей пільгової категорії, 3 дитини в ДЗОВ  «Весна»  (Бердянський р-н), 20 дітей в ДЗОВ «Лісова пісня»

( Якимівський р-н). 

В управлінні діє штаб по організації роботи з внутрішньо переміщеними особами з тимчасово окупованої території України  та районів проведення  АТО, ведеться Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб, в якій на обліку перебуває 674 особи. Станом на 01.01.2018 р. 69 родинам призначена і виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі  на оплату житлово-комунальних послуг. Загальна сума нарахувань з початку року склала 1350,5 тис. грн.

Впродовж  2017 року проводилась відповідна робота щодо контролю за своєчасною виплатою заробітної плати  та  погашенню заборгованості з виплати заробітної плати. На філії «Токмацький райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор»  заборгованість з виплати заробітної плати, станом на 01.01.2018 року, складала 168,9 тис. грн. Виплата зарплат в філії повністю залежить від Запорізького облавтодору”.

Токмацькі районні електричні мережі ПАТ «Запоріжжяобленерго», що є невідокремленим структурним підрозділом ПАТ «Запоріжжяобленерго»   та не є юридичною особою, відповідно до статистичних даних, станом на 01.01.2018 року, має заборгованість з виплати заробітної плати у сумі 2,4млн.  тис. грн.

Відповідно  до листа  КУ "Токмацька центральна районна лікарня" від 11.01.18  № 03/1978, станом на 11.01.2018 року у даній установі залишилась невиплаченою заробітна плата за грудень 2017 року у сумі – 5431,9 тис. грн,  в т.ч. за КЕКВ: 2111 заробітна плата – 4891,9 тис. грн.; 2120 нарахування на заробітну плату – 540,0  тис. грн..

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)

        Соціальне обслуговування та надання соціальних послуг одиноким громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та громадянам, які перебувають у складних життєвих ситуаціях і потребують сторонньої допомоги     в місті  здійснюється територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Токмацької міської ради. Станом на 01.01.2018 року виявлено та взято на облік 2021 одиноких та самотньо проживаючих  громадян міста, які потребують надання соціальних послуг. Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується  329 одиноких непрацездатних громадян похилого віку.

           Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома обслуговується 42         Відділенням соціальної допомоги вдома надано допомогу в оформлені субсидії 309 особам  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Відділенням  денного перебування обслуговано 601 громадян похилого віку,з них- 254 особи  з інвалідністю (які досягли 18-річного віку) з частковим порушенням рухової активності.

               При відділенні працює кабінет з масажу та лікувальної фізкультури, тренажерний зал.Цими послугами скористалися 470 мешканців міста. З метою проведення соціально-оздоровчих заходів у відділенні  працюють групи “Здоров’я”, які відвідують 316 осіб. 

           У  відділенні денного перебування працюють  клуби спілкування пенсіонерів “Ветеран” та “Дозвілля”. Учасниками клубу є самотні престарілі громадяни та одинокі особи з інвалідністю. Протягом  року відбулося 48 засідань клубу. В заходах приймали участь більше 100 осіб. Відділення організації надання адресної , натуральної та грошової допомоги діє для більш повного охоплення обслуговуванням людей похилого віку та осіб з інвалідністю та розширення мережі соціальних послуг. На обліку в відділенні  -  1091 особа, 192 особи отримали безкоштовно гуманітарну допомогу одягом; 733 особи отримали безкоштовні послуги перукаря; 170 осіб отримали різні  послуги з комплексного обслуговування та дрібного ремонту; 255 осіб отримали послуги з ремонту одягу.

Соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку» діє у відділенні організації надання адресної,  натуральної та грошової допомоги. Надання послуги забезпечує створення умов для всебічного розвитку людей похилого віку, реінтеграцію в активне життя високотехнологічного суспільства, допомагає адаптуватися до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями. За звітний період 62 громадянина отримали знання на факультеті  комунікаційних та інформаційних технологій та 15 продовжують навчатися. Надано 207 послуг  24 одиноким  громадянам, які проживають  у віддалених районах. Протягом 2017 року засоби реабілітації (інвалідні коляски,милиці,палиці,ходунки). надані 33 мешканцям міста безкоштовно у тимчасове користування відповідно до медичних показань, 2 одиноких громадян, які обслуговувалися в територіальному центрі, направлено в стаціонарну   геріатричну установу області.    

  ВІДДІЛ ОСВІТИ МІСЬКОЇ РАДИ       

Систему освіти міста Токмака складають 7 загальноосвітніх, 8 дошкільних та 2 позашкільних заклади.

 Основне завдання, яке вирішувалося протягом 2017 років у дошкільній ланці, – подолання дисбалансу між обсягами попиту населення на освітні послуги закладів дошкільної освіти і можливостями його задовольнити. На даний час черг на влаштування дітей в заклади дошкільної освіти в місті немає.  

У 2017 році   8  закладів дошкільної освіти міста відвідують  1231  дитина, що складає 91 % охоплення дітей 3-5 років.  При цьому п’ятирічки повністю охоплені різними формами навчання.

У загальноосвітній ланці послідовно вирішувалося завдання забезпечення для населення міста державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку. У 2017 році до складу мережі загальноосвітніх навчальних закладів міста  входять 7 функціонуючих закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) комунальної форми власності з контингентом 2972 учні.  

Із загальної кількості функціонуючих денних шкіл комунальної форми власності: 1 заклад І-ІІ ступенів (14,3 %), 2 навчально-виховних комплекси, до складу яких входять теж 2 школи І-ІІ ступенів (28,6%)  4 заклади повної загальної середньої освіти (57,1%).

Профільне навчання запроваджено у 4 закладах загальної середньої освіти , де у 9 класах навчається  213 учнів (природничо-математичний, філологічний, технологічний  напрями). Поглиблено вивчають предмети  782 учні.

У ЗОШ №6 та у дитячому закладі «Журавлик» планово та послідовно вирішується питання створення інклюзивного середовища та забезпечено реалізацію Концепції «Нова українська школа».

У місті створено 2 інклюзивні групи у дитячому закладі «Журавлик», в яких виховуються 5 дітей з різними вадами здоров’я. Крім вихователів з ними працюють 2 асистенти вихователя і корекційні педагоги: практичний психолог, дефектолог, логопед, музичний керівник, інструктор з ЛФК, сестра медичного масажу – всі спеціалісти призначені згідно з діагнозами дітей. За кошти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) робиться капітальний ремонт в чотирьох групах, дві з яких будуть для дітей з особливими освітніми потребами . За кошти міста в садку оновлюється  ганок  і будується пандус для дітей.

В ЗОШ №6 відкрито три інклюзивні класи. Усього здобувають загальну середню освіту в інклюзивних класах школи 5 дітей з особливими освітніми потребами.  За гроші, виділені з державної субвенції на особливу дитину, у клас придбана дошка і принтер для роздрукування  матеріалів для роботи з дитиною з вадами зору.

З метою забезпечення процесу розбудови єдиного інформаційного освітнього простору регіону та виконання поставлених завдань всі заклади загальної середньої освіти міста забезпечені програмними комплексами «Курс. Школа», «Курс. Сайт», а дошкільна ланка освіти  – програмними засобами «Курс. ДНЗ», «Курс. Сайт. ДНЗ».

Здійснено підключення всіх закладів загальної середньої освіти міста до мережі швидкісного Інтернету, що у свою чергу забезпечило ефективну взаємодію з обласним порталом «Запорізька обласна освітня мережа» та Державною інформаційною системою освіти.

До єдиного освітнього середовища підключено і дошкільну ланку освіти. У всіх дошкільних закладах освіти повністю впроваджена електронна реєстрація.

Сьогодні у освітньому просторі міста функціонують 10 комп’ютерних  класів, у складі яких використовуються 157 одиниць комп’ютерної техніки. Середнє навантаження на 1 ПК складає по місту 14 учнів на 1 ПК. Якщо порівнювати з 2013 роком (30 учнів на 1 ПК), то маємо зниження рівня навантаження на 1 ПК на 53%.

На сьогоднішній день у закладах загальної середньої освіти міста 42% кабінетів підключено до мережі Інтернет (з них 20% у початковій школі) і 22%  кабінетів обладнано комп’ютерною технікою.

Триває процес оснащення закладів освіти інтерактивними комплексами SMART  BOARD. На сучасному етапі у  закладах освіти міста функціонують 17 інтерактивних комплексів SMART  BOARD. Зберігається тенденція   щодо збільшення кількості мультимедійного обладнання (ноутбук+проектор), що дає змогу  забезпечити учительські робочі місця персональними комп’ютерами та мультимедійними проекторами.

Відкритий освітній інформаційний простір міста активно розвивається і за рахунок різноманітних освітянських веб-ресурсів.

Таким чином, матеріальне забезпечення закладів освіти міста комп’ютерною технікою стабільно покращувалося протягом 2017 року.

У  місті  сформовано  сталий,  досвідчений  колектив  керівних  кадрів.

Станом  на кінець  2017    року  в  місті   працює 433   педагогічних  працівника.

     У школах міста  працює  258  вчителів. З  них  вищу  освіту  мають  223  педагога,  що  складає  86%  від  загальної  кількості. 

     В системі освіти  міста  працює  45 молодих  спеціалістів  зі  стажем  роботи до 3-х років,  що  складає  10,3%. Для  методичного  становлення  молодих педагогів  організовані  фахові  школи.

     В  дошкільній  системі  міста  працює  136 педагогічних  працівників.  З  них  вищу  освіту  мають  114  педагогів ( 83,8%).

За результатами міських олімпіад з 80 перемог у 2013 році дійшли до 139 – у 2017.Наявна позитивна динаміка щодо кількості учасників та переможців II (міського ) етапу Всеукраїнських олімпіад.

            Все більшої активності набуває участь учнів  у Міжнародних та Всеукраїнських інтерактивних  конкурсах.  Щороку учні шкіл міста беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України та мають призові місця на обласному рівні, зокрема на науковому відділенні «Хімія та біологія»( серед переможців – учні ЗОШ №№2,5).

Позашкільною освітою охоплено 1190 учнів, що складає 40% від загальної кількості учнів. У дитячій спортивній школі 7 відділень, тренується 470 учнів (16 %). Мережа гуртків центру дитячої та юнацької творчості у 2017 році налічує  49 груп 21 гурток, які відвідує 720 (24%) вихованців.

     Завдяки результативності роботи гуртків Токмак займає передові позиції в області у напрямку розвитку технічної творчості учнів.

Таким чином, галузь освіти, її досягнення є вагомим фактором для сталого розвитку міста

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МІСЬКОЇ РАДИ

   На обліку  в службі знаходяться 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою перебуває 42 дитини, у прийомних родинах – 5.  Проведено обстеження усіх сімей опікунів, піклувальників.   Порушень щодо утримання та виховання дітей в цих сім’ях не виявлено. Протягом 2017 року  службою у справах дітей були поставлені на первинний облік 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 15 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. На обліку з усиновлення служби у справах дітей перебуває  19 сімей, в яких виховується 24 дитини.  Фактів неналежного виконання  батьківських обов’язків не виявлено.

         У 2017 році службою у справах дітей разом з інпекторами Токмацького відділення поліції проведено 52 профілактичних рейда, обстежено 448 родин.  В результаті проведення сумісних заходів виявлено 98 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах: 14 дітей влаштовано до закладів соціального захисту, 10 дітей- до дитячого відділення лікарні, ініційовано  притягнення    до адмінвідповідальності -61 особа,  попереджено 387 батьків. Проведено 17 рейдів  по місцям масового збору дітей, комп’ютерним клубам, торговим точкам продажу алкогольних та тютюнових виробів. Під час рейдів були вилучені з розважальних закладів 2 неповнолітніх, 26 – з компютерних клубів. 

На реалізацію Програми « Конвенція ООН про права дитини на 2015 – 2017 роки» у 2017 році з міського бюджету виділено 11.3 тис.грн., які освоєні на виконання заходів соціального захисту дітей та участі дітей пільгових категорій в обласних та міських заходах. Вперше виділено 2,5 тис.грн. на придбання палива на проведення профілактичних рейдів. Це дало змогу   впродовж року відвідати на 131 неблагополучну сім’ю  більше ніж у 2016 році.

ТОКМАЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМЇ, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

      Головною метою діяльності служби є здійснення соціальної підтримки сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.    Протягом 2017 року виявлено 714 сімей та 46 осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах. Здійснено соціальне інспектування/відвідування 714 сімей та осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, 496 сімей та 46 осіб перебували на обліку сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Визначено основні проблеми та потреби членів сімей, перевірено умови проживання та виховання дітей, складено акти соціальних інспектувань.

   За результатами соціальних інспектувань під соціальним супроводом перебує 36 сімей та 2 особи, які опинились у складних життєвих обставинах, яким надано 2463 індивідуальних послуги; знято з соціального супроводу 26 сімей та 1 особу.

   Для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах проведено 57 заходів, охоплено 1618 осіб.

         Протягом звітного періоду здійснювалося соціальне супроводження прийомних сімей. Функціонує 4 прийомних сім’ї, в яких виховується 5

прийомних дітей. Протягом звітного періоду було здійснено 56 відвідувань. Під час соціального супроводження прийомним сім’ям надано 1367 послуг.

           Під час здійснення соціального супроводження в прийомних сім’ях для батьків і дітей проведено 12 групових заходів. З метою спілкування між сім’ями, вирішення проблем для прийомних батьків протягом 2017 року було проведено 2 зустрічі- груп взаємопідтримки.

          Спеціалізованим формуванням «Телефон довіри» за звітний період надано 495 індивідуальних послуг.

З метою зменшення шкоди серед вживачів психоактивних речовин, в тому числі споживачів ін’єкційних наркотиків та їх близького оточення розповсюджено 151 одиницю інформаційно—просвітницьких матеріалів.

        Спеціалізованим формуванням «Школа волонтерів» за звітний період проведено 5 навчань для 7 волонтерів. Були проведені бесіди, тренінги, ігротеки, акції.

         Волонтери взяли участь у підготовці і проведенні 35 заходів з пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі та ін., якими охопили 950 осіб.

Позитивом є те, що протягом 2017 року матерів, які відмовилися або мали намір відмовитися від новонародженої дитини не було.

          Протягом 2017 року здійснено 78 обстежень цільового використання державних коштів при народженні дитини, 49 обстежень одиноких матерів та 57 обстежень багатодітних сімей.

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ МІСЬКОЇ РАДИ

Основна діяльність закладів культури у  2017  році  була спрямована на забезпечення збереження і утримання існуючої мережі установ культури і кадрів, творчого потенціалу, сприяння відродженню і розвитку українських традицій, популяризацію народної творчості, професійного мистецтва, збереження історико-культурної спадщини та створення умов для естетичного виховання, навчання, духовного і творчого розвитку дітей.

За підсумками виконання бюджету за 2017 рік на фінансування галузі з місцевого бюджету було виділено 6 166,2 тис.грн., у т.ч.: 6 139,9 тис.грн. бюджетних коштів, 26,3 тис. грн. коштів спеціального фонду (капітальні видатки). 

Крім того, протягом року здійснювались надходження на спеціальні рахунки закладів культури у вигляді плати за послуги в сумі 60,6 тис. грн, батьківської плати – 301,4 тис.грн., від оренди вільних приміщень 43,0 тис.грн., від благодійних внесків та на виконання окремих доручень – 63,8 тис.грн. Протягом звітного періоду заклади культури міста прийняли активну участь у 37 фестивалях, конкурсах: Міжнародних – 10, Всеукраїнських – 12, обласних – 9, регіональних – 5,  міському – 1.    Протягом 2017 року міським Будинком культури проведено 148 масових заходів,  на  яких  були присутні 50 563 чоловіки. У тому числі для дітей та підлітків  проведено  16  масових заходів, які  відвідали 2 995 чоловік.  Бібліотеки  централізованої  системи обслужили бібліотечною книгою та надали інформаційні послуги 5 849 користувачам різного віку, в т. числі 2 490 дітям. Послугами Інтернет центру скористувалось 1 957 користувачів.

Книжковий фонд ЦБС нараховує 98 368 примірників. У звітному періоді надійшло 1 408 примірників видань на суму 44 тис. грн.    

Бібліотеками досить активно використовується можливість втілення в свою роботу нових ідей, проектів та отримання допомоги на їх реалізацію. Таку можливість надають різноманітні міжнародні, вітчизняні організації та професійні об’єднання («Бібліоміст», Асоціація міст України (АМУ), IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”)тощо), які оголошують різноманітні конкурси.

  • В березні 2017 року центральна міська організація в партнерстві з молодіжною громадською організацією «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» реалізовувала проект ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»), що впроваджується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  • В червні 2017 року в центральній бібліотеці завершився дворічний проект «English Access Microscholarship Program» - навчальна програма з вивчення англійської мови для обдарованих та вмотивованих на особистісний розвиток дітей віком від 13 до 15 років. Даний проект був ініціативою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Державного департаменту США і фінансувався Державним департаментом США.
  • На базі центральної бібліотеки за підтримки корпорації Microsoft в межах проекту «IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark», проходять навчальні курси «KODU GAME LAB: візуальне та об'єктно-орієнтоване програмування» для учнів та студентів міста.
  • В рамках співпраці з Українською  бібліотечною асоціацією та  кінокомпанією «Артхаус Трафік» в рамках проекту «Артхаус Клуб»  бібліотеки централізованої системи отримали права на некомерційні покази ліцензійних фільмів-переможців Каннського фестивалю, фестивалю Чілдрен Кінофест, премій Європейської кіноакадемії,   премій Оскар,  з метою популяризації мистецтва кіно.
  • В серпні   2017 року на базі дитячої бібліотеки відкрито перший в місті молодіжний хаб «YouthHUB» - креативний простір, облаштований  сучасною комп'ютерною технікою та зручними меблями, в рамках проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні».
  • З листопада 2017 року на базі дитячої бібліотеки відкрито офіс квартального менеджменту в мікрорайоні Центральний в рамках Проекту «Токмак - майстерня партисипації», що впроваджується громадською організацією «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» у партнерстві з виконавчим комітетом Токмацької міської ради у рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Фонд міського  краєзнавчого  музею становить 18 359 музейних предметів. Протягом року надійшло 60 предметів основного фонду.

У звітному році експонувалось 8 виставок, 4 063 чоловіка, в тому числі 2 916 учнів та студентів. Співробітниками музею проведено 67 екскурсій, 14 уроків-екскурсій – за програмами шкіл і дитячих садків. Проведено 4 масових заходів, прочитано 4 лекції.

В  дитячій музичній школі здобувають  початкову мистецьку освіту 260 учнів, 60 учнів користуються пільгами та навчаються безкоштовно. За звітний період учні та  дитячій хореографічний колектив стали лауреатами та дипломантами 23 обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад.

Значним досягненням дитячої  музичної  школи  та викладача Утєнкової С.В стала участь акордеоніста, учня 3 класу Грицуна Владислава у телевізійній  шоу-програмі «Україна має талант. Діти 2», де  він  став  фіналістом.

У дитячій художній школі мистецтву навчається 107 учнів, 19 дітей користуються  пільгами.

Учні  дитячої  художньої  школи  приймали  участь  у   Всеукраїнський та обласних  конкурсах та займали призові місця. Охорона культурної спадщиниє одним з пріоритетних завдань відділу культури. У місті Токмак на  обліку знаходяться 44 пам'ятки історичної та культурної спадщини, з яких 23 внесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України і входять до переліку пам'яток культури місцевого значення. .         

ВІДДІЛ У СПРАВАХ МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю у місті охоплено понад 5,4 тис. населення, що складає 15,8 відсотка від загальної кількості мешканців міста.

На території міста функціонують 2 дитячо-юнацькі спортивні школи , де тренуються 769 спортсменів; спортивний комплекс з середньодобовим навантаженням більш як 400 відвідувачів , два стадіони «Авангард» та «Торпедо» з навантаженням більш 50 відвідувачів за добу, 2 майданчики зі штучним покриттям де проводять тренування учні ДЮСШ «Дизеліст» з навантаженням понад 100 чоловік, 3 майданчики загально фізичної підготовки (тренажерні), що встановлені на мікрорайонах міста з навантаженням понад 70 відвідувачів та 43 майданчики за місцем проживання з середньодобовим навантаженням більше 10 чоловік на кожному.

У дошкільних закладах міста відвідують заняття з фізичного виховання 1262 дітей, в Токмацькому механічному технікумі ЗНТУ всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займаються 241 чол..

Для впровадження нових форм фізкультурно-оздоровчої роботи серед різних верств населення функціонує консультаційний пункт з питань організації та проведення оздоровчої роботи. До плану роботи введені практичні заняття, направлені на профілактику та відновлення хребта за допомогою дошки В.Євмінова. У лютому 2017 року проведено семінар серед тренерів-викладачів "Загартування як засіб оздоровлення та профілактики захворювань";

З метою подальшого розвитку ветеранського руху у місті створена міська рада ветеранів. В спортивних секціях з гирьового спорту, пауерліфтингу, футболу, шахів, шашок, волейболу, займається 53 ветерани спорту. Спільно з обласним центром фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” у вересні 2017 року були проведені змагання з футболу серед учнів загальноосвітніх шкіл, прийняло участь понад 100 школярів.

На базі спортивного комплексу для вимушено переміщених осіб діє група з психологічно-оздоровчої йоги.

У 2017 році спортивно-масові заходи, підготовка та участь спортсменів у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях проводились за рахунок спонсорської допомоги, коштів міських федерацій з різних видів спорту, батьківських внесків, безоплатної праці штатних тренерів- викладачів, фахівців на загальних засадах, спортивної громади міста.

Протягом 2017 року проведено понад 50 міських спортивно-масових заходи (23 з них проведено за кошти місцевого бюджету). Збірні команди міста, окремі спортсмени брали участь у Чемпіонаті Світу з вільної боротьби серед дівчат – 2; у Чемпіонаті Європи серед юніорок з вільної боротьби - 1;

Чемпіонаті Європи серед жінок з гирьового спорту -1; в Чемпіонатах Світу з гирьового спорту - 3; у Кубках та чемпіонатах України - 37; у міжнародних та Всеукраїнських турнірах - 49 ; в чемпіонатах та кубках області - 87 .

Збірні команди міста взяли участь в чемпіонатах та кубках області з гирьового спорту, міні-футболу, футболу, вільної боротьби, пауерліфтингу, стрибках на акробатичній доріжці та батуті.

ВІДДІЛ ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА НАДАННЯ АДМІНСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ                          

В 2017 році  створено умови для формування і забезпечення ефективного функціонування мережі торгівлі та ресторанного господарства в м.Токмаку, створено на території міста сприятливі умови для здійснення купівлі-продажу товарів, розвитку підприємництва у сфері торгівлі, забезпечення зайнятості населення, поступового переходу до сучасних форм проведення торговельної діяльності, вдосконалення відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та споживачами.

На сьогодні торгова мережа міста  нараховує 235 магазинів, торговою площею понад  35 тис.кв.м. та 36 об'єктів ресторанного господарства на 3,5 тис. місць.

Продовжуючи кращі традиції ярмаркових заходів у нашому місті не залишаються без уваги загальноміські та державні свята.

В місті функціонує 2 ринки змішаної групи товарів на 1250 торгових місць. Відділом  здійснюється постійний контроль діяльності роботи ринків щодо дотримання правил торгівлі на ринках

Незважаючи на заходи, що постійно проводяться, на сьогодні є ряд нагальних питань які потребують вирішення, а саме: стихійна торгівля на вулицях міста та прилеглих до ринків територіях, а також зростаюча кількість суб'єктів, які бажають здійснювати дрібно-роздрібну торгівлю на вулицях міста. Поширюється практика некерованого розміщення торгових об'єктів на вулицях міста, що несе за собою негативні наслідки: порушення санітарно-гігієнічних норм, продаж товарів сумнівної якості та походження без будь яких супровідних документів, обрахунки та обважування, що викликає справедливі скарги споживачів.

З метою припинення торгівлі у невстановлених місцях у місті працює робоча група для здійснення обстежень та ліквідації несанкціонованої торгівлі на вулицях міста.

 Відділом  було організовано та проведено в квітні 2017 року конкурс на право здійснення перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування,  за результатами конкурсу визначено переможців та заключено договори . 2 міських маршрута   обслуговуються ПрАТ «Токмацьке автопідприємство 12308» та 1 – ФОП Яковенко В.В. З метою дотримання виконання Договорів заключних виконавчим комітетом і перевізниками здійснювався контроль на автобусних маршрутах міста за дотриманням графіків руху та інтервалів руху, моніторились шкільні перевезення та пільгові перевезення.

        Центр надання адміністративних послуг  - це постійно діючий робочий орган виконавчого комітету  міської ради ,  основним завданням якого є прийняття звернень від громадян, та в найкоротші строки  надання якісних адміністративних послуг.

За підсумками  2017 року адміністраторами в приміщенні Центру  надано 5652 адміністративні послуги. Крім того надано понад 5 000  консультацій суб’єктам звернення з різних питань , складено  472 постанови та 52 протоколи про адміністративні порушення. З метою удосконалення роботи Центру надання адміністративних послуг  протягом 2017 року проведено 12 навчальних заходів за участю представників територіальних органів виконавчої влади  та адміністраторів Центру  з питань організації надання якісних адміністративних послуг.  

ВІДДІЛ РЕЄСТРАЦІЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Відділом реєстрації протягом 2017 року проведено 2724 реєстраційних дій стосовно реєстрації місця проживання/зняття з реєстрації фізичних осіб;

4129 запитів опрацьовано; 2049 заяв. На особистому  прийомі  2314   громадянам  надано  послуги   по      підтвердженню реєстрації їх місця проживання;  щодо 586 осіб надано відомостей до  військового  комісаріату; до  відділу ведення Державного реєстру виборців надано відомості щодо

реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання стосовно 1257 осіб (виборців) ; до  територіального  підрозділу  Державної  міграційної  служби  надано  відомості щодо  реєстрації/ зняття з реєстрації місця проживання осіб для внесення до Державного демографічного реєстру стосовно  3242 осіб.

Проведено реєстраційних дій у сфері реєстрації бізнесу – 1433, в т.ч. зареєстровано: юридичних осіб – 95, фізичних осіб-підприємців – 67; проведено державну реєстрацію змін – 336, державну реєстрацію припинення – 263. Надано витягів – 172.

Проведено реєстраційних дій у сфері реєстрації нерухомого майна -  1212, в т.ч. щодо: державної реєстрації права власності - 390, іншого речового права – 696, проведено внесення змін, скасування державної реєстрації, інше -  126.

Під час проведення реєстраційних дій в 2017 році отримано до місцевого бюджету коштів адміністративного збору всього: 262880 грн., в т.ч.:

-          за державну реєстрацію речових прав – 132660,00 грн.

-         за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців –

93220,0 грн.

-         за реєстрацію фізичних осіб – 37 000 грн.

ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ МІСЬКОЇ РАДИ  

Планові показники дохідної частини загального фонду бюджету міста без урахування міжбюджетних трансфертів за 2017 рік виконано в сумі  71,5 млн. грн., при плані – 69, 8 млн. грн., або 102,4 %. Мобілізовано надходжень на 1, 7 млн. грн. більше від запланованого.

 В порівнянні   з   2016 роком у співставних умовах  надходження збільшились на 19,8 млн. грн., або на 38,4 % за рахунок змін бюджетного та податкового законодавства.

За 2017 рік до загального фонду бюджету міста Токмака надійшло офіційних трансфертів у сумі 225,4 млн. грн., або 99,9 % до плану, в тому числі: дотацій –11,8 млн. грн. (100%), субвенцій – 213,5 млн. грн. (99,9%). Крім того, до спеціального фонду міського бюджету надійшло 16,3 млн. грн. іншої субвенції з обласного бюджету.

Видатки міського бюджету за  2017 рік виконані в сумі 322, 3млн. грн., що на 85,1 млн. грн. більше проти видатків за відповідний період 2016 року, з них видатки загального фонду бюджету склали 297,7млн. грн., або 99,73 % до затверджених показників відповідного періоду та більше проти видатків за  минулий рік на 75,7млн. грн., видатки спеціального фонду склали – 24, 6млн. грн., що на 9, 4 млн. грн. більше проти видатків за відповідний період 2016 року.

             Бюджетна політика в 2017 році здійснювалась в рамках жорсткої економії бюджетних коштів, з урахуванням зміни законодавства та  відповідними коригуваннями дохідної та видаткової частин міського бюджету, але незважаючи на це не було забезпечено  проведення в повному обсязі виплату заробітної плати за 2017 рік працівникам бюджетної сфери міста (невиплачена заробітна плата за грудень 2017 працівникам КУ Токмацька ЦРЛ), проведення розрахунків, в межах виділених асигнувань, за енергоносії спожитих   бюджетними установами  в 2017 році,   своєчасно здійснено оплату видатків по харчуванню дітей в дошкільних закладах освіти та загальноосвітніх школах міста.. 

Незважаючи на складне фінансове становище, яке склалось в місті  в 2017 році, було забезпечено виконання міського бюджету в повному обсязі, станом на 01.01.2018 року відсутня кредиторська заборгованість по соціально-захищеним статтям  видатків та  іншим поточним видаткам бюджету (крім КУ Токмацька ЦРЛ).

  З метою забезпечення життєдіяльності основних галузей соціально-культурної сфери міста в міському бюджеті були передбачені необхідні місцеві програми для повноцінного функціонування міста: „Благоустрій міста», Програма протидії захворюванню на туберкульоз, Програма на організацію оплачувальних  громадських робіт в м.Токмак , Програма «Фінансування діяльності органів самоорганізації населення»;   Програми по соціальному захисту населення:  програма  «Оздоровлення та  відпочинок дітей, підтримки сім'ї, тендерного паритету та протидії торгівлі людьми», програма «Підтримка діяльності громадських організацій ветеранів війни та праці у  2015-2020 роки», програма „Комплексні заходи, щодо соціального захисту найбільш вразливих верст населення” тапрограма «Організація та забезпечення мобілізаційної підготовки та часткової мобілізації в м.Токмак на 2017 рік».

                    Протягом року забезпечено подальший розвиток: дитячо-юнацьких спортивних шкіл - ДЮСШ, «Дизеліст» ,  позашкільної освіти , культурно-мистецької сфери міста,       забезпечено створення належних  умов  для  задоволення  потреб  населення  в  медичних послугах, забезпечено надання населенню соціальної підтримки та доступність високоякісної освіти .

 

 

          Враховуючи вищевикладене, відмічаю, що завдання, покладені на виконавчі органи міської ради та її виконавчий комітет, в цілому виконані.

 

 

 

 

 

 

Міський голова                                             І.В.Котелевський