Друк

проект рішення "Про роботу засобів масової інформації м.Токмак – редакції "Газета "Наше місто Токмак""

                

УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

             _________       ___             сесія                сьомого        скликання     

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

25 лютого 2016 року                                                                                 №____   

 

 

Про роботу засобів масової

інформації м.Токмак – редакції "Газета "Наше місто Токмак" 

 

 

         Згідно ст.25 та п.7. ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст.34 Регламенту Токмацької міської ради сьомого скликання, заслухавши інформацію директора-головного редактора КП «Газета «Наше місто Токмак» Голода В.І

            Токмацька міська рада

       ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію директора-головного редактора КП «Газета «Наше місто Токмак» Голода В.І. узяти до відома (додається).

2. Вважати роботу засобів масової інформації м.Токмак - КП "Газета «Наше місто Токмак» у межах виділених коштів задовільною.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, регламенту, реформ, захисту прав громадян та з питань реалізації державної регуляторної політики.

 

 

Міський голова                                                                                           І.В.Котелевський

 

Проект внесено:

директор-головний редактор

КП «Газета «Наше місто Токмак»                                                            В.І.Голод

 

 

Начальник юридичного відділу

виконавчого комітету міської ради                                                          Т.Р.Левченко

 

           

 

 

 

                                                                                                                                                                      

Додаток до рішення міської ради

від  25 лютого 2016 р. №_____

                  

 Про роботу редакції газети «Наше місто Токмак»

Газета «Наше місто Токмак» заснована Токмацькою міською радою у 2002 році. Pедакція газети «Наше місто Токмак» видає газету у відповідності до Законів України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію» та на підставі Статуту підприємства. У штаті працює лише 4 чоловіки, що пов`язані з  роботою редакції – гол. редактор, заступник гол. редактора, оператор комп`ютерної верстки і 1 корреспондент. Для порівняння: в 2002 році, коли було засновано газету,  в штаті редакції було 13 чол., з них – 4 кореспонденти. Але силами колективу газета випускається стабільно, без зривів. 2015-го року вийшло 53 номера.

На сторінках газети «Наше місто Токмак» журналістський колектив інформує токмачан про події у нашому місті , висвітлює роботу сесій міської ради,  виконкому ради, міського голови, громадських організацій, публікує офіційні повідомлення, розповідає про роботу установ та організацій міста. Значна увага приділяється інформації про діяльність СОНів мікрорайонів. У газеті є постійні  рубрики «Комунальна хроніка», «Є така професія», «Глас народу», «Діло молоде», «Історія старого фото», «Долі людські». Редакція прислухається до порад читачів, журналісти розповідають про життя нашого міста і регіону, про проблеми, шляхи їх вирішення тощо. У 2015 році відбувалися вибори, газета публікувала багато агітаційних матеріалів від партій та  кандидатів. Тобто, інформаційно – газета всеохоплююча. Весь час працюємо над покращанням роботи з рекламодавцями.

Фінансування комунальних газет з бюджету регулюється Законами України про «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» та «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Перший передбачає бюджетну підтримку, щоб  газета була доступна за ціною для читачів. Згідно другого встановлено порядок фінансування висвітлення у газеті роботи державних та місцевих органів влади, діяльності депутатів.

З місцевого бюджету згідно Програми підтримки газети «Наше місто Токмак» на 2013-2016 рр. планувалося щороку виділяти по 70 тисяч гривень на папір та друкування газети для зменшення собівартості та доступність для громадян. У 2013 р. отримано 58,7  тисячі гривень, у 2014 р. – 30, у 2015 р. – 40 тисяч. Редакція утримувала вартість газети протягом 2015 року на рівні 1,5 грн за номер (хоча всі інші газети подорожчали). Через те що різко подорожчали матеріали (головним чином – газетний папір), а фінансування в порівняні з попередніми роками зменшилося, довелося з 1 січня 2016 р. підвищити вартість газети до 2 грн за номер. Доводиться знаходити баланс між економічними потребами і доступністю для читачів. Наклад утримуємо на рівні останніх років (зараз – 1420 екз.), але ситуація змушує піднімати ціну, тому надалі вона залежатиме від Програми підтримки газети.

Основну частину коштів (на зарплату, сплату податків, утримання приміщень, оплату електроенергії, зв’язку тощо) колектив редакції заробляє самостійно. Підприємство працює стабільно. Заборгованості з виплати зарплати, сплаті податків за звітний рік немає.

 

Директор-головний редактор  

КП «Газета «Наше місто Токмак»                                                            В.І.Голод.