Друк

ПРО ЗВІТ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ТА ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА ТОКМАК ЗА ПІДСУМКАМИ 2019 РОКУ

                                  

УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

                                                         сесія                                        скликання     

 

ПРОЄКТ      Р І Ш Е Н Н Я

 

          02.2020                                                                                               №              

 

 

Про звіт виконкому міської ради щодо

виконання Програми соціально – економічного

та культурного розвитку та основних показників

економічного і соціального розвитку міста Токмак

за  підсумками 2019 року.

 

Відповідно до ст. 25, п. 22  ч.1 ст. 26 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 11 Закону України „ Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” та ст. 71 Статуту територіальної громади

м. Токмака, на виконання рішення міської ради від 22.11.2018 № 10 « Про затвердження Програми соціально - економічного та культурного розвитку та основні показники економічного і соціального розвитку  м. Токмака на 2019 рік», заслухавши звіт виконавчого комітету Токмацької міської ради  за 2019 рік Токмацька міська рада 

            ВИРІШИЛА:

            1. Звіт виконавчого комітету Токмацької міської ради  щодо виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку та основних показників  економічного і соціального розвитку міста Токмак за  підсумками 2019 року взяти до відома

 ( додаток 1,2).

2. Розмістити дану інформацію у Центральній бібліотеці.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Токмацької міської ради

 

 

 

 

Міський голова                                                                                   Ігор  КОТЕЛЕВСЬКИЙ

 

 

                                                                                     

                                                                                              Додаток 1

                                                                                              до рішення міської ради

                                                                                             від    .02.2020р. № 

 

Звіт про хід  виконання Програми соціально –

економічного та культурного розвитку та основних показників економічного і соціального розвитку міста Токмак за 2019 рік.

 

   1.Розвиток реального сектору економіки

1)Промисловий комплекс

Ціль.  Стабілізація роботи промислових підприємств, підвищення їх конкурентоспроможності.

За   10 місяців  2019 р. було реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 277,3 млн. грн. (у відпускних цінах без ПДВ та акцизного збору). Обсяг реалізованої продукції на 1 особу населення склав близько  9062 грн.

ПрАТ «Токмацький Ковальсько штампувальний завод» виробив за  I квартал  2019 року   144 тн. продукції. Підприємство знаходиться в стадії ліквідації. ТОВ «Токмацький Ковальсько штампувальний завод»  виробив за 2019 рік 3037 тн. штамповок, що  складає 73,3% до   минулого року (показник становив 4143тн.). Обсяг випуску продукції склав 126630тис.грн., що  складає 71,1% до   минулого року (показник становив 178120тис.грн.). Обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах становить 141 062тис.грн проти 177413тис.грн за 2018рік. За 2019рік було освоєно 7 найменувань поковок.

ТДВ «Токмацький завод «Прогресс»»  виробив за 2019 рік 53,6 тн. металевих конструкцій, що  складає 97,0% до   минулого року. Обсяг випуску продукції склав 8306,2тис.грн., що  складає 101,0% до   минулого року . Обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах становить 8536,4тис.грн, що  складає 98,0% до   минулого року Товариство спеціалізується на виготовленні зварних металоконструкцій різної складності, металевих конструкцій для трансформаторної промисловості, сільськогосподарської техніки, виробів військового призначення та виконанні складально-зварювальних робіт, робіт з обробки металу. Застосовані технології дозволяють використовувати вироби в складних кліматичних умовах. На теперішній час у підприємства відсутній достатній обсяг замовлень на виробництво продукції, існують фінансові обмеження.

 ТОВ «Перлина Запоріжжя» за 2019 рік  виготовило 1864   тонн. консервів, що на 31,6 % менше проти в.п. минулого року. Обсяг випущеної продукції склав 57543,1 тис.грн. та зменшився проти минулого року на 3,5%.

Підприємства міста  здійснюють заходи щодо переорієнтації ринків збуту продукції ,пошуку закордонних та вітчизняних компаній, зацікавлених у співпраці.

2)Розвиток ринкової інфраструктури

Ціль.   Розширення торгової мережі міста та нарощування суб’єктами господарювання обсягів обороту роздрібної торгівлі.

За останніми статистичними даними, які розраховувалися в розрізі міст обласного підпорядкування в I кварталі  2019р. підприємствами та організаціями міста, для яких надання нефінансових послуг було основним видом діяльності, реалізовано послуг (у ринкових цінах) на суму 12,8 млн.грн., що на 23,0 % більше в.п. минулого року.            Частка послуг, реалізованих населенню, становила 20,2% загального обсягу реалізованих послуг (2,6 млн.грн.). Послуги що реалізовані населенню збільшилися в порівнянні з в.п. минулого року на 23,8%.

Очікується отримати обсяг реалізованих послуг за  підсумками 2019 року близько 51,2 млн.грн..,що складе 84,6% до програмного завдання.

 З метою запобігання безпідставного  зростання цін проводиться щотижневий моніторинг цін на основні продукти харчування.

Загальний обсяг роздрібного товарообігу підприємств які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі (без урахування фізичних осіб підприємців) за  9місяців  2019 року склав 291,7  млн. грн., тобто 107,3 % до показника  в.п. минулого року. Очікується отримати обсяг роздрібного товарообігу підприємств які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі (без урахування фізичних осіб підприємців) за 2019 рік 380,0 млн.грн, що складе 108,2% до програмного завдання.

3)Енергозбереження та енергоефективність

Ціль. Зменшення енергоспоживання бюджетними установами міста.

                 З метою економії бюджетних коштів відділу у справах молоді та спорту Токмацької міської ради виділено   11,9 тис. грн. на придбання енергозберігаючих електроламп, світильників,прожекторів для Палацу спорту.

 Для економії бюджетних коштів протягом року здійснюються заходи переходу на енергозберігаючі освітлювальні прилади в мережі освітлення міста, відновлення внутрішньо дворового освітлення та  вулиць міста. В ході проведення робіт з утримання мереж вуличного освітлення в робочому стані по мікрорайонах м. Токмак було замінено понад 750 непрацюючих ламп , протягом 2019 року придбано 830 ламп вуличного освітлення.

4) Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність(іноземні інвестиції).          

Ціль. Формування позитивного інвестиційного іміджу міста.

Постійно проводиться робота по залученню інвестицій.

В рамках участі у добровільній ініціативі Європейської Комісії «Угода мерів», місто Токмак взяло участь у ІІ етапі конкурсу по написанню та розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) серед малих громад України з чисельністю населення не більше 100 тис.

За результатами експертної оцінки та конкурсного відбору, місто Токмак відібрано у якості переможця. Протягом 2018-2019 років Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» буде розроблено «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) міста Токмак до 2030 року». Фінансування зазначених робіт відбудеться за грантові кошти Королівства Норвегії та співфінансування з місцевого бюджету.

Згідно із рішенням дев’яносто третьої сесії Токмацької міської ради сьомого скликання від 25.04.2019 року № 9 «Про початок співпраці з Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» розпочато співпрацю із вказаним Фондом з метою підготовки «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP) міста Токмак до 2030 року».

Рішенням сесії Токмацької міської ради від 26.12.2019 року №9 затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Токмака до 2030 року». Наразі відбувається процедура подання «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Токмака до 2030 року» на відповідні інформаційні ресурси та до штаб-квартири ініціативи «Угода мерів» у Брюсселі.

Продовжено участь міста Токмак у новій ініціативі Європейського Союзу «Мери за економічне зростання», в рамках якого підготовлено «План місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року», який схвалено експертами Світового Банку у 2018 році.

У першому півріччі 2019 року підготовлено та надано перший звіт по виконанню «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року», який також було схвалено та затверджено експертами.

Станом на 01.01.2020 розпочато підготовку звіту по виконанню «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року» за ІІ півріччя 2019 року. Звіт по виконанню «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року» за ІІ півріччя 2019 року буде винесено для затвердження на чергову сесію Токмацької міської ради, що відбудеться у лютому 2020 року.

Відбулося подання повного тексту Програми «План місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2020 року» на розгляд експертам Європейського Союзу. Після цього програмний документ було подано на розгляд до експертів Світового банку для отримання можливого фінансування наступних проектів: «Будівництво фотоелектричної системи у місті Токмак Запорізької області» (1 МВт), «Створення вільного бізнес-простору», «Створення ресурсно-комунікаційного центру міста Токмака».

Після розгляду експертами Європейського Союзу «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмак до 2020 року», його передадуть для потенційного фінансування до Світового банку.

Реалізація проекту, поданого у змісті «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмак до 2020 року» дозволить:

-          створити нові робочі місця;

-          створити умови для розвитку підприємницької діяльності у місті;

-          застосувати механізм державно-приватного партнерства;

-          облаштувати земельні ділянки для створення промислової зони та ін.

У листопаді відбулася Міжнародна конференція високого рівня «Муніципалітети за економічне зростання» , на якій місто Токмак отримало Сертифікат-підтвердження про те, що Програма «План місцевого економічного розвитку до 2020 року» схвалена експертами Світового банку, а безпосередньо місто підтвердило свій статус у якості дійсного члена ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».

04 квітня 2019 року на дев’яностій сесії сьомого скликання Токмацької міської ради рішенням №12 затверджено Програму «План місцевого економічного розвитку до 2020 року» .

Продовжувалася співпраця виконавчого комітету з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ». Уже укладено відповідний Меморандум про взаєморозуміння між виконавчим комітетом Токмацької міської ради та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Реалізація проекту відбуватиметься протягом 2018-2020 років.

Метою проекту є покращення передумов подальшого поширення енергетичного менеджменту у громадах. Даний проект підтримує розробку індивідуальних пропозицій з консультування та підтримки у сфері комунального енергетичного менеджменту для малих міст та сприяє їх поширенню. Таким чином, у середньостроковій перспективі створюються можливості для широкого застосування системного та фінансово ефективного енергетичного менеджменту включно з плануванням та впровадженням заходів з енергоефективності.

Протягом 2018 – 2019 року відбувалися навчальні семінари для міст-учасників проекту. Такі заходи були присвячені підвищенню інституційної спроможності в напрямку енергоефективності та енергозбереження, енергомоніторингу, енергетичного обліку тощо. За перший рік у місті Токмак рішенням сесії міської ради затверджено Концепцію запровадження системи енергетичного менеджменту м. Токмака, а рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради створено Координаційну раду з питань енергоефективності, засідання якої відбудеться вже незабаром.

Протягом року у Токмаку проводилася складна робота зі збору даних щодо споживання енергоносіїв будівлями бюджетної сфери, на основі яких було проведено Benchmark (аналіз даних споживання у порівнянні з аналогічними будівлями бюджетної сфери інших міст) та складено портфоліо – аналіз міста (еталонні показники споживання енергоносіїв – світла та тепла для певного типу будівлі); проведена робота щодо організаційно-методологічного забезпечення впровадження системи енергоменеджменту; здійснено інвентаризацію опалювальної площі закладів бюджетної сфери та багато іншого.

Крім того, місто Токмак отримало високовартісне обладнання для проведення експрес – енергоаудитів закладів бюджетної сфери.

Упродовж 2019 року були підготовлені та надані на розгляд конкурсної комісії Асоціації «Енергоефективні міста України» заявки на отримання фінансування за кошти гранту в рамках проекту «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», що фінансується з коштів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) від імені Уряду Німеччини.

Станом на 01.01.2020 року усі подані заявки були підтримані, а саме:

-        енергоаудити для ДНЗ № 21 «Барвінок» та ДНЗ № 23 «Вербиченька»;

-        енергоаудит для ГДК;

-        енергоаудит для Палацу спорту;

-        енергоаудити для ЗОШ № 4 та ЗОШ №6.

Участь у цьому конкурсі стала можлива лише тому, що місто Токмак - учасник проекту «Енергоефективність у громадах ІІ».

Також, завдяки цьому стало можливим провести семінар-тренінг на тему «Енергоменеджмент як інструмент для прийняття розумних управлінських рішень» для завгоспів міста Токмака. Перші 10 учасників семінару – завгоспи шкіл та співробітники Централізованої господарської групи відділу освіти виконавчого комітету Токмацької міської ради. Слід зазначити, що після проходження тренінгу всі учасники отримали Сертифікати від закладу післядипломної освіти «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій», тобто – сертифікат з підвищення кваліфікації державного зразку.

Усе це – абсолютно безкоштовно за рахунок отриманого грантового фінансування від проектів «Енергоефективність у громадах ІІ» та «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях».

За рахунок Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Уряду Німеччини відбулася навчальна поїздка керівництва міста до Баварії (Федеративна Республіка Німеччина), а саме – міста Кемптон. Переймався досвід колег з Німеччини щодо впровадження альтернативної енергетики, тепломодернізації будівель бюджетної сфери, обліку енергоносіїв та роботи енергоменеджерів міста.

Надалі планується ще один рік проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», залучення інвестицій у підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери та формування дієвої системи енергоменедменту міста.

5)Регуляторна політика та розвиток підприємництва.

Ціль.  Залучення громадськості  та суб’єктів господарювання до прийняття рішень

З метою спрямування дій органів місцевого самоврядування на створення і підтримання сприятливих умов для розвитку малого підприємництва та  реалізації державної політики у сфері підприємництва розроблена та реалізується Комплексна програма розвитку малого підприємництва міста Токмака на 2019-2020 роки, яка  затверджена рішенням сесії  міської ради від 20.12.2018 р  № 6

Відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" 22 листопада 2018р. Токмацькою міською радою (рішення № 11) і 29 листопада 2018року виконавчим комітетом Токмацької міської ради (рішення № 209) були затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік. У десятиденний строк плани оприлюднені.

Затверджені плани протягом року доповнювалися і змінювалися Токмацькою міською радою та виконкомом по три рази  .

Згідно з вимогами Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" протягом 2019 року Токмацькою міською радою прийнято п’ять регуляторних актів  та затверджено шість звітів про повторне відстеження і  два звіти про періодичне відстеження регуляторних актів. На виконання вимог статті 34 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі проекти регуляторних актів Токмацької міської ради направлялися на погодження до Департаменту державної регуляторної політики  Державної регуляторної служби України для розгляду та надання висновків.

 Виконавчим комітетом Токмацької міської ради протягом 2019 року прийнято чотири регуляторних акти та затверджено два звіти про повторне і два звіти про періодичне  відстеження регуляторних актів.

Вагомим внеском по впровадженню Закону України „Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності” є можливість для громади реально побачити, як буде діяти той чи інший регуляторний акт і, головне, - наскільки правильним було їх прийняття.

Згідно Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", кожен проект мав аналіз регуляторного впливу, показники базового відстеження. З метою ознайомлення суб'єктів господарювання міста з регуляторними актами кожне рішення було оприлюднено на сайті Токмацького міської ради і один примірник рішень з усіма додатками надавався в Центральну бібліотеку міста.

За останніми статистичними даними    у м. Токмаку діяло всього  121 середніх та малих підприємств. Кількість зайнятих працівників  складає 1918 осіб, найманих 1879 осіб що, відповідно, більше минулого року на 29,6% (438  осіб) та 30,4% (438 осіб).

З 2013 по 2016роки відмічалася тенденція до зниження  кількості малих підприємств. 3 2017 року динаміка змінилася в сторону збільшення.

Витрати на оплату праці найманих працівників малих та середніх підприємств складають 107,4 млн.грн., що більше проти  минулого року на 57,7%.

Середньомісячна заробітна плата  найманих працівників по малим та середнім підприємствам склала близько 4761,9 грн.

За   10 місяців  2019 р. було реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 277,3 млн. грн. (у відпускних цінах без ПДВ та акцизного збору).

Внесок малого бізнесу в розвиток промисловості міста залишається стабільним. нажаль фінансова підтримка місцевими органами влади – недостатньою через обмеженість можливостей..

Обсяг надходжень податків до бюджету м. Токмака від діяльності малого та середнього підприємництва за 2019 рік склав 46674,7 тис.грн ( що становить 42,4% від загального обсягу надходжень) , в тому числі від діяльності малих підприємств – 13879,95 тис.грн.(що становить 12,6% від загального обсягу надходжень).

Токмацьким міськрай центром зайнятості протягом 2019 року проведено 1023 семінари для осіб які звернулися з техніки пошуку роботи.

Постійно функціонує Центр надання адміністративних послуг.

     Протягом 2019 року надано 10983 консультацій,  надійшло 8175 звернень по адмінпослугах та 92 звернення по документах дозвільного характеру..

Проведено 862 реєстраційні дії у сфері реєстрації бізнесу, в тому числі зареєстровано 35 юридичних осіб, 105 фізичних осіб - підприємців, припинено діяльність по 233 суб’єктах господарювання, проведено 385 дій щодо  державної реєстрації змін.

За  2019 рік здійснено 1578 реєстраційних дій у сфері реєстрації нерухомого майна,  468 дій  державної реєстрації права власності,  951 дії по іншим речовим правам, проведено 159 змін, скасувань та інших дій. 

6)     Соціальна сфера

1)    Зайнятість населення та ринок праці

            Ціль: Покращення стану на  ринку праці, поліпшення демографічної ситуації.

На 01.12. 2019р.  в м. Токмаку за оцінкою проживало 30571 осіб наявного населення та 31099  осіб постійного населення, яке в порівнянні до в.п.минулого року зменшилося на 1,6%. Загальний приріст (скорочення) чисельності населення по м. Токмак у у січні – листопаді  2019 року склав (-445 осіб).

Близько 36,0 % від наявного населення складають люди пенсійного віку.

 За  відповідний період  народилося 167 малюків, померло 570 осіб, природный  приріст ( – 403 ) осіб, проти (-322 ) осіб в.п. за минулого року.

Середньооблікова кількість штатних працівників  за 1 квартал складає 3264 осіб.За 2 квартал 3311 осіб,що на 19,7 % менше проти відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.01.2020 зареєстровано 885 осіб безробітних, що менше проти в.п. минулого року на 20,8%. За самостійними підрахунками рівень безробіття зменшився на 1,45 в.п та склав 5,5%. Та нажаль зменшення виникло не через створення значної кількості  нових робочих місць а через трудову міграцію.

З метою покращення  ситуації на ринку праці надано соціальних послуг :

- працевлаштовано за направленням центру зайнятості після навчання   61чол.

- направлено на навчання новим професіям 67  чол;                   

- взяли участь у громадських роботах 151 чол. та були задіяні на тимчасових роботах 311чол.

Постійно оновлюється банк даних вакансій для працевлаштування безробітних. Станом на 01.01.20р ситуація на зареєстрованому ринку праці така, що на кожну   вакансію претендує 51 особа.

Здійснюється повідомна реєстрація колективних договорів (змін і доповнень до них) підприємств,  організацій та установ (ПОУ) міста, проводиться їх розгляд (експертиза) на відповідність чинному законодавству та іншим нормативно-правовим документам, надаються відповідні письмові рекомендації щодо приведення колдоговорів до вимог законодавства, надається консультативна та методична допомога підприємствам щодо ведення колективних переговорів,  укладання та  змісту останніх, роз’яснення вимог законодавства з цього приводу. У 2019 році  проведено експертизу та повідомну реєстрацію 9  колективних договорів 9 підприємств, організацій та установ міста, а також - 6 реєстрацій (з експертизою) змін та доповнень до колективних договорів 5 підприємств міста. Всього зареєстровано  98 колективних договорів ПОУ міста.                              

2)Грошові доходи населення

Ціль:  Підвищення рівня та якості життя населення.

Заробітна плата штатних працівників в  1 кварталі  2019 року склала 6887,00 грн., в 2 кварталі 2019року – 7407грн.,що складає 71,3 % до середньо обласного показника. Розрахунковий  Фонд оплати праці працівників без урахування  малих підприємств за 1 півріччя 2019 року   склав 141,0  млн. грн.., що менше   проти в. п. минулого року на 4,0 %. та складає 17,1% до програмного завдання. Очікується отримати ФОП за 2019 рік на рівні 310,5 млн,грн., що складе 81,2% до програмного завдання

За 2019рік на ТОВ «Токмацький Ковальсько штампувальний завод» зменшився розмір середньої заробітної плати на 10,4% (5714грн проти  6375грн у 2018році). При зменшенні чисельності працюючих з 345чол. у 2018році до 312чол. за 2019рік,  фонд оплати праці зменшився за 2019 рік на 5млн.грн і склав 21,4млн.грн.

ТДВ «Токмацький завод «Прогресс»» розмір середньомісячної заробітної плати становить 4600 грн. та збільшився проти 2018року на 6,0%. Фонд оплати праці збільшився на 21,0% та дорівнює 1698тис.грн. при цьому чисельність працюючих збільшилася на 14,0% і становить на 01.01.2020р 31 чоловік.

Станом на 01.01.2020 року заборгованість  із заробітної плати  по  економічно активним підприємствам складає 389,3 тис.грн., це борг філії «Токмацький райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор»(підприємство економічно активне, але на стадії оформлення банкрутства). Причиною заборгованості є відсутність достатнього ліміту фінансування на дорожні роботи та несвоєчасне надходження коштів з державного бюджету.          В 2019 році філією «Токмацький райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» сплачено заборгованості  із заробітної платив сумі  2529,46 тис. грн.

  Відповідно до листа Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» від 16.04.2019 30/0-010/6484 в повному обсязі виплачено заборгованість з заробітної плати працівникам  невідокремленого  структурного  підрозділу  Токмацькі районні електричні мережі ПАТ «Запоріжжяобленерго»(не юридичної особи). 

У 2019 році проведено 12 засідань міської комісії виконавчого комітету Токмацької міської ради з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат,  додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати на яких заслухано  81 керівника  підприємств, організацій, установ  незалежно від форм власності. На засіданнях комісії постійно надаються роз’яснення присутнім суб’єктам господарювання щодо ведення прозорого бізнесу та легалізації робочих місць.

Впродовж  2019 року  організовано та проведено 4 засідання соціально-економічної ради, під час яких розглянуто найактуальніші, першочергові соціально-економічні  питання міста Токмака, зокрема: про стан оплати праці та погашення заборгованості з виплати заробітної плати, легалізації трудових відносин,  про підсумки соціально-економічного розвитку, виконання Програми зайнятості населення міста тощо.

Проводяться наради з представниками малого та середнього бізнесу, приватними підприємцями, де має місце виплата заробітної плати на рівні або нижче визначеного державою мінімального розміру.

Розпорядженням міського голови від 22.09.2017 року № 85-к з 01.10.2017 року, відповідно до ч.3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування», був призначений головний спеціаліст, інспектор праці відділу питань праці управління соціального захисту населення Токмацької міської ради. Впродовж 2019 року проведено відвідування   8 роботодавців з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю,  складені відповідні довідки. У зв’язку із тим, що постановою шостого апеляційного адміністративного суду  від 14.05.2019 року, справа № 826/8917/17, визнані  не чинними постанова  Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації ст. 259 КЗпП України» та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування», у травні-червні  2019 року заходи контролю не проводились. Листом від 09.08.2019 року № 2060/21-28 Головне управління Держпраці у Запорізькій області було повідомлено про втрату службового  посвідчення  інспектора  праці  від 06.10.2017 року  № 718, виданого Державною службою України з питань праці. Після затвердження постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 823 нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, виконавчим комітетом Токмацької міської ради направлений лист до Головного управління Державної служби України з питань праці від 04.09.2019 року № 2221/21-28, щодо видачі посвідчення інспектора праці, до якого додані відповідні документи.  Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, даний лист був вручений адресату 06.09.2019 року.  Станом на 23.01.2020 року, інформації  щодо отримання  посвідчення не надходило.

Таким чином, на підставі п. 3, 9, 11, пп. 3 п. 14 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року № 823, у вересні-грудні заходи контролю не проводились.  

Ведеться масово-роз’яснювальна робота серед мешканців міста з даних питань. На сайті Токмацької міської ради розміщені інформації  щодо відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю та легалізації праці найманих працівників. У трьох міських газетах розміщена стаття «Працюємо згідно трудового законодавства!». На міському ринку постійно  звучать звернення до роботодавців та працівників щодо легалізації зайнятості.

3)Соціальне забезпечення

Ціль.   Поліпшення соціального захисту населення міста , підвищення якості надання соціальних послуг.

      Протягом 2019 року до управління звернулося 5592 сім’ї за призначенням різних видів державних соціальних допомог, з них 2771 сім’я за призначенням субсидії на оплату ЖКП. Станом на 01.01.2020 року субсидію на ЖКП отримали 5955 сімей, сума призначень склала 23571,6 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 730 сім’ям на загальну суму 1388,0 тис. грн.  Профінансовано станом на 01.01.2020 року: за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим - 19945,3 тис. грн. (з урахуванням профінансованої заборгованості за 2019 рік у сумі 9744,0 тис. грн.) та за рахунок державного бюджету -9332,2 тис. грн.

 На обліку в управлінні перебуває 2527 сімей, які одержують різні види державних соціальних допомог. Загальна сума виплат державних соціальних допомог станом на 01.01.2020 року складає 52157,09 тис. грн. Всі допомоги виплачуються своєчасно і в повному обсязі. Протягом 2019 року 14 військовослужбовців, звільнених з військової строкової служби отримали матеріальну допомогу на загальну суму 47,7 тис. грн. Призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 57 заявникам на загальну суму 63,1 тис. грн.

Управлінням проводиться робота з внутрішньо переміщеними особами з тимчасово окупованої території України та районів проведення ООС(АТО). Ведеться Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб, в якій на обліку перебуває 658 осіб. Станом на 01.01.2020 р. 55 родинам призначена і виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Загальна сума нарахувань з початку року склала 1244,8 тис. грн. Заборгованості з виплати цієї допомоги немає.

     Урядовим рішенням з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей запроваджено новий вид соціальних виплат-допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях (постанова КМУ від 13 березня 2019 р. № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям». Протягом звітного періоду 146 сімей отримують даний вид допомоги на 167 дітей віком до 6-ти років. Загальна профінансована сума складає 2448,7 тис. грн.

  Постановою КМУ від 30 січня 2019 р. № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» затверджено Порядок відшкодування вартості послуги за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Управлінням призначено цей новий вид допомоги 2 заявникам на загальну суму 3,2 тис. грн.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», виконання якої забезпечує управління соціального захисту населення, протягом 2019 року Токмацькою БЛІЛ ТМР видано 186 «пакунків малюка». Управлінням соціального захисту населення Токмацької міської ради з 01 січня 2019 р. видано 33 «пакунків малюка».

     Протягом поточного року управлінням подано 2 клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Відповідно до Указів Президента присвоєно почесне звання 2 жінкам. Проведено виплату одноразової грошової винагороди в розмірі кожній «матері-героїні» на загальну суму 38,4 тис. грн.

   В поточному році проведено 41 засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги, на яких розглянуто 1717 заяв одержувачів будь-яких видів державної соціальної допомоги, субсидії, пільг тощо.

   Згідно Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків (далі ЄДАРП) станом на 01.01.2020р. в управлінні на обліку перебуває  9297 осіб, які мають право на пільги. За період з 01.01.2019 по 01.10.2019 року сума нарахувань по пільгам за спожиті житлово-комунальні послуги склала – 4348,77 тис. грн. Профінансовано за рахунок субвенції з державного бюджету – 4385,84 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулий рік - 37,07 тис. грн. Компенсацію на тверде паливо та скраплений газ призначено 95 пільговикам на суму 147,4 тис. грн. Профінансовано за рахунок субвенції з державного бюджету 148,61 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулий рік - 1,21 тис. грн.

З 01 жовтня 2019 року змінився механізм нарахування пільг, а саме відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019р. № 373, пільги щомісяця нараховуються управлінням соціального захисту населення у грошовій готівковій та безготівковій формі в межах затверджених норм. Протягом жовтня – грудня 2019 року було нараховані пільги 1119 пільговикам на суму 2141,7 тис. грн.

Відповідно до обласної програми «Назустріч людям», затвердженою рішенням Запорізької обласної ради від 25.12.2014р. № 28, протягом 2019 року 6 сім»ям (в т.ч. 3 сім»ям АТО) нараховані компенсацію на надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та територіях проведення антитерористичної операції на Сході України компенсації вартості ЖКП послуг у розмірі 50% знижки в межах норм, на суму 13,08 тис. грн.

У січні 2019 року рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради було затверджено міську програму «Соціальний захист окремих категорій громадян для надання інших пільг на 2016-2020 роки». Цією програмою були передбачено кошти у сумі 1497,42 тис. грн. на фінансування інших пільг за рахунок коштів міського бюджету, а саме:  на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які мають право на безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування – 1332,06 тис. грн.,; на компенсацію за безплатний пільговий проїзд залізничним транспортом в приміському транспорті – 109,37 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулі 2016-2017 роки - 26,8 тис. грн.; на погашення заборгованості за надані послуги телефонного зв’язку за червень-листопад 2019р. – 50,99 тис. грн.; Пільги надаються своєчасно та в межах виділених асигнувань.

Також у січні 2019 року рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради було затверджено міську програму «Програма для забезпечення виконання рішень суду на 2019-2021 роки», якою передбачено асигнування на погашення заборгованості за надані послуги телефонного зв’язку за 2017р. – 2019 роки у сумі  258,94 тис. грн.

Протягом квітня - вересня 2019 року проведена виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги 839 ветеранам війни на суму 942,4 тис. грн. Відповідно до обласної програми «Назустріч людям» виплачено кошти по 500,00 грн. на надання щорічної одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 роках 38 особам на суму 19,09 тис. грн.

 В управлінні на обліку перебуває  122 особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету 82 особам виплачено допомогу на оздоровлення у сумі 7,68 тис. грн. П’ять  осіб 1 категорії забезпечено санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок на суму 36,05 тис. грн., двом особам 1 категорії виплачено грошову компенсацію замість путівки на суму 2,1 тис. грн. Компенсацію на харчування щомісяця отримують 70 осіб на суму 228,11тис.грн. Виплачено компенсацію на додаткову відпустку 8 особам у сумі 36,44 тис. грн. За рахунок коштів обласного бюджету надано послуги з безоплатного зубопротезування 5 особам на суму 11,94 тис. грн., та безоплатно видано 41 особі ліки за рецептами лікарів на суму 35,03 тис. грн.

На виконання постанови від 28.12.2016 № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою запроваджено виплату соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади деяким категоріям студентів, протягом 2019 року було виплачено 18 студентам соціальні стипендії на суму 284,138 тис. грн., в т.ч. заборгованість станом на 01.01.2019р. – 2,9 тис. грн.

 На виконання постанови КМУ від 15.11.2017р. № 877 «Про затвердження порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» з державного бюджету у жовтні 2019р. було виділено кошти на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою придбання житла та які перебувають на квартирному обліку в виконавчому комітеті Токмацької міської ради на 1 особу у сумі 355,76 тис. грн.

         Працює Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції (Центр АТО). Станом на 01.01.2020 р. на обліку в управлінні перебуває: 206 УБД АТО та 6 осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО ( ІІІ група – 6 осіб) та 4 сім’ї загиблих в АТО.

На виконання обласної програми «Назустріч людям» до Дня захисника Вітчизни України (14 жовтня) 209 учасникам бойових дій в зоні АТО виплачено щорічну адресну грошову допомогу в сумі 104500 грн., 3 членам сім’ї загиблих в АТО в сумі 1500 грн.( по 500 грн. кожному). Особам з інвалідністю внаслідок війни (АТО) виплачується щомісячна допомога: ІІІ гр. – 500 грн., ІІ групи – 700 грн. Станом на 01.01.2020 року на обліку в УСЗН ТМР перебуває 6 осіб з інвалідністю АТО. З початку року виплачена допомога на загальну суму 43600 грн.

Також в межах обласної програми виплачується одноразова адресна грошова допомога військовослужбовцям, які беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, та сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, на компенсацію витрат, пов’язаних з розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, особистого селянського господарства, садівництва, городництва. Протягом 2019 року виплачена компенсація за розроблення проекту землеустрою 13 учасникам АТО на суму 36499,90 грн.

За рахунок коштів міського бюджету 23 учасникам бойових дій, які приймали участь у антитерористичній операції у 2019 році виплачено матеріальну допомогу у сумі 23000грн. –  по 1000,00 грн. кожному.

За бюджетною програмою «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» 2 учасника бойових дій, отримав психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі. Санаторно-курортне лікування надано 5 учасникам АТО. Також 4 особи зазначеної категорії пройшли професійне навчання для отримання водійських прав.

Відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018р. № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» у лютому 2019 року було перераховано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, яка приймала участь у бойових діях на території інших держав, де велись бойові дії та перебувала на квартирному обліку в виконавчому комітеті Токмацької міської ради у сумі 794,28 тис. грн.

За рахунок міського бюджету матеріальна допомога на лікування протягом 2019 року призначена 504 мешканцям міста на загальну суму 500,7 тис. грн. та 1 мешканцю міста у зв’язку з пожежею на загальну суму 1,0 тис. грн. Одноразова грошова допомога до знаменних та пам’ятних дат за зверненнями громадських організацій надана на загальну суму 78,0 тис. грн.: учасникам бойових дій, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ветеранам війни та праці, особам з інвалідністю внаслідок війни та захворювання, активістам та волонтерам. Безкоштовно забезпечені дровами 185 осіб на загальну суму 27,2 тис. грн. Також отримана допомога на поховання 37 незастрахованих осіб на суму 54,6 тис. грн. та відшкодовано витрати за поховання 4 безрідних осіб КП «Управляюча компанія «Контакт» на суму 5,6 тис. грн.

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004р. № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед батьківщиною, і учасників бойових дій», відшкодовано витрати на проведення поховання 12 учасників бойових дій на загальну суму 24960,09 грн.

За рахунок державного бюджету матеріальна допомога надана 10 особам з інвалідністю на суму 7485,0 грн. та 3 непрацюючим малозабезпеченим особам на загальну суму 2245,50 грн. Всі 4 особи з інвалідністю, які потребують процедури гемодіалізу отримали матеріальну допомоги за рахунок обласної програми «Назустріч людям» на загальну суму 2994,0 грн.

 Рішенням Токмацької міської ради від 14.02.2019 №1 затверджена Програма «Надання фінансової підтримки ветеранським та громадським організаціям, діяльність яких має соціальну спрямованість, на 2019-2020 роки», зміни внесені рішенням Токмацької міської ради від 25.07.2019 №3. З метою реалізації зазначеної програми проведений Конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених ветеранськими та громадськими організаціями. За результатами конкурсу визначені асигнування на 2019 рік на підтримку діяльності ветеранських та громадських організацій: Токмацькій міській організації ветеранів України – 51,6 тис. грн., Токмацькому міському товариству сімей з дітьми - інвалідами та інвалідами з дитинства – 31,8 тис. грн., «Токмацькому об’єднанню ветеранів Чорнобиля» - 10,5 тис. грн. та «Союз Чорнобиль»- 5,0 тис. грн., ГО «Центр розвитку та підтримки молодіжних ініціатив» - 4,0 тис. грн., які виплачені у повному обсязі.

Управлінням забезпечується внесення даних індивідуальних програм реабілітації (ІПР) інвалідів до Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Всього протягом 2019 року введено 576 ІПР осіб та дітей з інвалідністю. Відповідно до медичних показань 116 осіб забезпечені технічними засобами реабілітації та протезне - ортопедичними виробами за індивідуальним замовленням в кількості 405 одиниць на загальну суму 1379,1 тис. грн. Управлінням забезпечені 9 осіб технічними засобами реабілітації : засобами для ходіння, керовані обома руками - ходунками, які вже були у вжитку на суму 4,6 тис. грн., засобами пересування – кріслами колісними, які вже були у вжитку на суму 147,4 тис. грн.

На обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками в управлінні перебуває 373 осіб, в тому числі 235 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 41 ветеранів війни та діти війни, 97 ветеранів праці. Протягом звітного періоду отримали санаторно-курортне лікування 55 осіб, з них: 10 ветеранів війни, 44 особи з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 2 ветерана праці.

За рахунок Фонду соціального захисту інвалідів сплачені 17 договорів, які були укладені для отримання санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю на загальну суму 168,7 тис. грн. За рахунок Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають в складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки  оздоровлені 14 ветеранів війни, праці та особи з інвалідністю на загальну суму 107190,0 грн.

В 2019 році компенсацію отримали 14 осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 6157,0 грн. та 1 особа з інвалідністю внаслідок загального захворювання на суму 131,00 грн.

Станом на 01.01.2020 року грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів отримали 30 осіб з інвалідністю на суму 12,8 тис. грн.

            З метою здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій Токмацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області управлінням соціального захисту населення протягом поточного року перевірено 259 призначених та 147, по яким проведено перерахунки, пенсійних справ.

            Управлінням здійснюється прийняття заяв громадян, які потребують соціального обслуговування. Протягом поточного року за прийнятими заявами направлено до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та взято на облік 272 мешканця міста.

До Міжнародного дня громадян похилого віку 169 осіб, яким виповнилося 90 років і більше, отримали за рахунок обласної програми «Назустріч людям» щорічну разову грошову допомогу на загальну суму 51,03 тис. грн. 

4)Охорона праці

            Ціль. Створення безпечних умов праці.

            З метою реалізації державної політики у сфері безпечної життєдіяльності населення щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, забезпечення виконання Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Запорізькій області на 2017-2020 роки, затвердженого облдержадміністрацією 20.12.2016, продовжується робота, спрямована на профілактику невиробничого травматизму у місті. Питання  щодо поліпшення роботи з профілактики травматизму, нещасних випадків невиробничого характеру та робота щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, організаціях, установах міста  регулярно розглядаються на засіданнях міської координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Впродовж 2019 року було проведено 4 засідання ради, під час яких було розглянуто 12 питань, в тому числі  з урахуванням пропозицій обласної ради.

На даний час діє Міська програма та заходи поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2018-2022 роки у м. Токмаку, затверджена рішенням сесії Токмацької міської ради від 22.06.2018 № 16. Головною метою Міської програми є реалізація комплексу заходів щодо зниження рівня виробничого травматизму і професійної захворюваності працівників, створення належних, безпечних і здорових умов праці на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності.

У 2019 році на підприємствах, організаціях, установах м. Токмака стались два нещасні випади, з них один не пов'язаний з виробництвом (червень 2019 року на П управляюча компанія «Контакт», природна смерть) та один пов'язаний з виробництвом (серпень 2019 року на ТОВ «Ковальсько-штампувальний завод», тимчасова втрата працездатності).

Загальною проблемою для всіх підприємств міста залишається відсутність коштів для підтримки стану охорони праці на належному рівні. Разом з тим у поточному році на підприємствах міста виконувалась програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, а саме проводяться медичні огляди працівників, придбаються засоби індивідуального захисту та спецодягу, проводяться навчання спеціалістів з питань охорони праці.

Вжиті заходи з нагоди  проведення у квітні-травні 2019 року Всесвітнього Дня охорони праці під  девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

26.04.2019 року в закладах загальної середньої освіти були проведені  відкриті уроки для здобувачів освіти «28 квітня – Всесвітній день охорони праці», мета яких була спрямована на роз’яснення причин виникнення професійних захворювань та їх запобігання під час виробництва в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як: технології, демографія, організація праці та клімат. Серед вихованців старших груп закладів дошкільної освіти, учнів початкової та середньої ланки проведено конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей». Також були проведені спортивні змагання, що присвячені Дню охорони праці. Оновлені куточки та стенди з питань охорони праці.

Страховим експертом з охорони праці Токмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області взято участь у проведенні відкритих уроків для учнів груп №13 (електромонтери з ремонту та обслуговування електрообладнання), №18 (перукарі, перукарі-модельєри) та №36 (електрогазозварники) Токмацького відділення державного навчального закладу "Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти" присвячених Дню охорони праці з проведенням роз’яснювальної роботи щодо діяльності Фонду, надання інформації з аналізом виробничого травматизму за 2018 рік, причин та обставин нещасних випадків на виробництві, прав та обов’язків найманих працівників згідно діючого законодавства. Крім того, 15.04.2019 проведено зустріч-бесіду з трудовим колективом Токмацького  ВР ТОВ "Запоріжгаз Збут" з питань профілактики виробничого травматизму, роз’яснення прав та обов’язків працівника згідно діючого законодавства, присвячену Дню охорони праці під гаслом "Безпечне та здорове майбутнє праці". Взято участь в оновленні (створенні) куточків, стендів, з питань охорони праці на підприємствах, в установах, організаціях міста з розповсюдженням пам’яток для роботодавців та працівників щодо дбайливого ставлення до власного здоров’я та аналітичної інформації по травматизму за минулий 2018 рік. Відділення Фонду  25-26.04.2019 провело "гарячі телефонні лінії" з питань охорони праці.

            В КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Токмацької міської ради  25.04.19 року проведений семінар з повісткою дня «Охорона праці в структурних підрозділах лікарні». В роботі семінару прийняли  участь в.о. головного лікаря, завідуючі структурних підрозділів, старші медичні сестри відділень. Створена комісія по оперативній перевірці стану охорони праці на робочих місцях. Спільно з профспілковим комітетом лікарні розроблено план заходів на поліпшення охорони праці в відділеннях лікарні.

            У дитячій художній  школі у травні 2019 року спільно з управлінням соціального захисту населення міської ради, відділом культури міської ради та Токмацьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області організований і проведений конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей». Переможці отримують солодкі подарунки наприкінці навчального року.

На підприємствах, організаціях, установах міста проводилась роз’яснювальна робота з питань підвищення рівня безпеки та гігієни праці, оновлювались куточки і стенди з питань охорони праці, наповнені тематикою цьогорічного  девізу «Безпечне та здорове майбутнє праці»; оголошувались подяки кращим працівникам та підрозділам з нагоди Всесвітнього дня охорони праці; вшановувалась пам'ять працівників, які пішли з життя внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання, хвилиною мовчання.

5)Житлово-комунальне господарство

                 Ціль. Підвищення якості житлово-комунальних послуг.

До спеціального фонду міського бюджету надійшло доходів без врахування міжбюджетних трансфертів у сумі 8 612,1 тис. грн. (203,4 % до плану), що на 3 223,5 тис. грн. або на 59,8 % більше надходжень 2018 року

До бюджету розвитку, що входить до складу спеціального фонду міського бюджету, надійшло – 3 579,4 тис. грн., що на 2 601,7 тис. грн. або  у 3,6 рази більше 2018 року. Крім того, до спеціального фонду міського бюджету надійшло 20 665,2 тис. грн. субвенцій з обласного бюджету, у т.ч. на здійснення природоохоронних заходів – 19 964,5 тис. грн..

Видатки по програмам  Управління комунального господарства ВК ТМР – 7 456,0 тис. грн., з них на благоустрій міста 4 617,3 тис. грн.; на реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Токмака на 2019-2021 роки – 1396,3 тис. грн.; на реконструкції, ремонт та утримання доріг – 889,1 тис. грн.; на підтримку створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних  будинків у м. Токмак – 243,0 тис. грн.; по «Програмі погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії та послуг з централізованого опалення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та тарифами, що затверджувалися органами місцевого самоврядування по Комунальному підприємству «Токмак тепло енергія» Токмацької міської ради на 2018-2019 роки» спрямовано на погашення реструкторизованої  заборгованості  по Податку на додану вартість  (ПДВ) КП «Токмактеплоенергія» Токмацької  міської ради - 100,0 тис. грн.; на поліпшення стану будівель соціальної сфери м. Токмак – 40,0 тис. грн.;  на програму по забезпеченню житлом учасників АТО та громадян вимушено переселених із зони АТО в м. Токмак на 2019-2021 роки – 31,5 тис. грн.; на програму по організації оплачувальних громадських робіт – 79,8 тис. грн.; на програму по моніторінгу якості виконання підрядних робіт у місті Токмак – 25,1 тис.грн.; на організацію суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт – 33,9 тис. грн.

            По відділу освіти  ТМР на поточний ремонт даху ЗОШ № 4 – 10,0тис. грн., на придбання матеріалів для ремонту ЗОШ №2 - 15,0 тис. грн., на придбання багатопрофільного струменевого пристрою  НВК ЗОШ № 11 – 5,0 тис. грн., на придбання ламп енергоефективності для шкіл міста – 40,0 тис.грн., на придбання матеріалів для поточного ремонту покрівлі та на придбання вимірювальних трансформаторів ДНЗ «Вербиченька» - 82,6 тис. грн., на поточний ремонт будівлі та аварійний ремонт каналізаційної системи ДНЗ «Калинка» - 25,7 тис. грн., на промивку системи опалення ДНЗ Барвінок», «Вербиченька», «Кузнечик» - 18,0 тис.грн., на придбання ламп енергоефективності для дитячих дошкільних закладів міста – 20,0 тис.грн., на співфінансування проекту енергоефективності будівель ДНЗ «Вербиченька», ДНЗ «Барвінок» - 11,4 тис.грн.; для забезпечення діяльності інклюзівно-ресурсного центру спрямовано – 96,0 тис. грн. на установку пандусу та придбання вхідних дверей; на придбання металопластикового вікна для будівлі акробатики  - 30,0 тис.грн.;на поліпшення стану будівель соціальної сфери м. Токмак – 668,1 тис. грн..

По відділу культури ТМР кошти в сумі 80,0 тис. грн. спрямовані на придбання 12 од. металопластикових вікон для центральної бібліотеки, на поточний ремонт та комплексне обслуговування фонтану – 100,0 тис. грн., на придбання 2 металопластикових вікон по дитячій музичній школі -40,1 тис.грн., на придбання вхідної групи дверей по ДМШ – 49,9 тис.грн., на поточний ремонт вхідної групи дверей та вікон – 15,0 тис.грн. 

         По фізичній культурі та спорту на оплату послуг по монтажу та на придбання енергозберігаючих електроламп, світильників, прожекторів для Палацу спорту спрямовано 15,0 тис. грн., на проведення часткового поточного  ремонту даху Палацу спорту – 10,0 тис.грн.

Для поповнення статутного фонду по КП «Токмактеплоенергія» Токмацької міської ради на погашення кредиторської заборгованості  по договору-лізингу на придбання основних засобів направлено – 1 793,5 тис. грн..

На капітальний ремонт  ліфтів житлових будинків ОСББ «Токмацька зірка»  направлено – 213,4 тис. грн.,  по ОСББ «Ковальський» - 59,1 тис. грн.         

        На оплату за коригування проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції частини нежитлової будівлі по вул. Шевченко, 3 для забезпечення житлом учасників АТО та громадян  вимушено переселених із зони АТО в м. Токмак  спрямовано - 160,0 тис. грн.

Гуманітарна сфера

1)          Охорона здоров’я

         Ціль. Ефективна медична допомога населенню міста та підвищення її доступності, формування мотивації до здорового способу життя населення.

                З початку року  в  стаціонарах лікарні пройшли лікування 5785 хворих, в амбулаторно- поліклінічних підрозділах здійснено  265277 лікарських відвідувань.

На реалізацію заходів „Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Токмаку ” за рік  використано 21,4 тис.грн. на проведення ренгенфлюорографії.

За звітний період на реалізацію заходів « Цільової соціальної програми протидії  ВІЛ- інфекції/СНІДу на 2015-2019 роки” з місцевого бюджету були використані кошти у сумі 41,7  тис.грн: на обов’язкове страхування медичного персоналу 0,1 тис.грн. та придбання деззасобів та засобів індивідуального захисту – 41,6 тис.грн..

Видатки на реалізацію заходів « Комплексної програми Цукровий діабет” склали 1948,9 тис.грн. , в т.ч  1224,0 тис.грн за рахунок централізованих поставок та 724,9 тис.грн. за рахунок коштів бюджету м.Токмака.

В звітному періоді з місцевого бюджету також були виділені кошти на виконання заходів  « Програми боротьби з онкологічними захворюваннями» у сумі 20,3 тис.грн, які були використані на безкоштовне лікування онкологічних хворих в амбулаторно-поліклінічних умовах.

З метою забезпечення медикаментами хворих на нецукровий діабет згідно з «Програмою забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання – нецукровий діабет лікарськими засобамипо м.Токмаку »,  були використані кошти у сумі 38,1 тис.грн.

            Видатки на проведення амбулаторного гемодіалізу за «Програмою удосконалення системи допомоги хворим нефрологічного профілю у м.Токмаку » склали  245,4 тис.грн.  за рахунок коштів отриманих з бюджету Токмацького району та 20,5 тис.грн. за рахунок бюджету м.Токмака для придбання фленоксу, гепарину, деззасобів, шприців та інших медикаментів для функціонування палат для амбулаторного гемодіалізу.

           За програмою «Доступні ліки» для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань,  цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми  були використані кошти у сумі 199,2 тис.грн.

               За програмою  «Програми і централізовані заходи з імунопрофілактики» придбано антирабічну вакцину на суму 40,8 тис.грн.

           З метою  підвищення якості надання дерматологічної допомоги хворим та виявлення раку шкіри на ранніх стадіях, були  використані кошти у сумі 48,0 тис. грн.  для придбання  набору Дерматоскоп DELTA 20Т з рукояткою з батарейками ВЕТА.

         З метою  приведення у відповідність до вимог НСЗУ переліку медичного обладнання  КП « Токмацька БЛІЛ» ТМР було придбано 11 одиниць медичного обладнання на загальну суму 126,5 тис.грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

          Оновлено парк санітарних автомобілів: в КНП «Токмацький ЦПМСД» ТМР закуплено 3 автомобілі на  загальну суму 1111,6 тис.грн та отримано для КП « Токмацька БЛІЛ» ТМР від КУ «Обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф» 1 санітарний автомобіль вартістю 2298,5 тис.грн.

          Для організації електронного реєстру пацієнтів, заключення договорів з пацієнтами та передачі їх до НСЗУ, необхідно вирішити питання забезпечення лікарів комп’ютерами, спеціалізованими програмами, підключення до мережі «Інтернет», тому що НСЗУ буде оператором, який контрактуватиме закупівлю медичних послуг та укладатиме договори з медичними закладами, контролюватиме дотримання умов договору.

           В зв’язку з цим для придбання оргтехніки та створення локальної мережи  виділені асигнування у сумі  394,1 тис.грн.

 2)  Освіта

Ціль.  Створення умов для роботи шкіл за новими стандартами навчання .

У 2019 році на реалізацію міських  програмних заходів та надання фінансової підтримки закладам освіти міста видатки різних бюджетів склали  1 731 744 грн. мережу закладів освіти складали 8 дошкільних закладів, 7 загальноосвітніх закладів, 2 позашкільних заклади.

  У 2019 році у місті Токмак продовжили свою  роботу  7 закладів загальної середньої освіти. Станом на   вересень 2019 року  контингент учнів шкіл міста складав  3099 учнів, що навчалися у 131 класах. Наповнюваність  класів в  середньому по місту складає 23,7, що на 0,3 вище, ніж у 2018/19 н. р., та все ж  на 3,6 нижче, ніж середня наповнюваність класів по містах області. Токмак – єдине місто в області, де наповнюваність класів  менша за розрахункову наповнюваність класів, враховану Міністерством фінансів України у Державному бюджеті України на 2019 рік.

 Продовжувала розширюватися мережа інклюзивних класів у ЗЗСО. На початок 2019/20 навчального року функціонувало 14  інклюзивних класів (у ЗЗСО №№ 2,5,6,4);  в них навчалося 22 дитини з особливими освітніми потребами.

У  2019/2020 навчальному році суттєво зменшився  у порівнянні з попереднім навчальним роком набір учнів до 1-х класів(- на 34), кількість склала 308 .

 У закладах освіти нараховується 4462 посадкових місця, а контингент учнів на 05.09.2019 року складав 3099, таким чином, наповненість шкіл складає 69,5% від можливості забезпечити навчанням.

В ЗЗСО  створено умови для поглибленого вивчення 11 предметів, всього класів з поглибленим вивченням предметів – 35,в них учнів – 921, що становить 29,7% від загальної кількості школярів(на 3,5% більше минулорічних показників).

У 2019 році 96 випускників 11 класів пройшли процедуру зовнішнього незалежного оцінювання.У м. Токмаку було створено та працювало два пункти зовнішнього незалежного тестування: на базі Токмацького ЗЗСО I – III ст. № 1, на базі Токмацького ЗЗСО I – III ст. №5.Для роботи на пунктах тестування було підготовлено 95 осіб з числа педагогічних працівників закладів освіти міста.

Середньоміські значення кількості учнів високим рівнем навчальних досягнень значно вищі за відповідні показники по області та Україні. Кількість результатів достатнього рівня знаходиться у межах регіональних і всеукраїнських показників. За сумарною кількістю результатів високого і достатнього рівня середньоміські значення на 16% вищі регіональні і всеукраїнські значення. За підсумками ЗЗСО №1 м.Токмака посіла ІІІ місце в області за показниками проходження випускниками школи ЗНО 2019.

В цілому, 2019 рік відзначено позитивною динамікою щодо кількості нагороджених, яку було збільшено вдвічі. 6  випускників (5,9 % від загальної кількості випускників) нагороджено Золотою медаллю; 2 випускників (1,9% від загальної кількості випускників)) - срібною.

Отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту 101 випускник  9-х класів, вдвічі менше, ніж у минулому році, з них 8 (7,9%) – свідоцтва з відзнакою, що на 5,5% більше, ніж у минулому році.

Протягом 2019 року у закладах освіти міста було продовжено роботу зі створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами. З 01 вересня 2019 року у ЗЗСО №6 відкрито ресурсну кімнату, оснащену сучасним інтерактивним, мультимедійним та реабілітаційним обладнанням.

Станом на кінець 2018-2019 н.р. у закладах загальної середньої освіти міста функціонувало 290 од. комп'ютерної техніки. З них: 74% - це стаціонарні ПК; 13% - портативні ПК; 7% - медіа-проектори; 5% - інтерактивні комплекси SMART; 1,4% - магнітно-маркерні дошки-екрани з активатором поверхні.

На початок нового 2019-2020 навчального року для 2-х класів НУШ було придбано 20 комплектів комп'ютерного обладнання:

-         10 портативних ПК;

-         3 інтерактивних комплекси SMART;

-         7 од. копіювальної техніки.

Для ресурсної кімнати ЗЗСО № 6 закуплено 1 інтерактивний комплекс SMART, 2 планшетних ПК, 2 портативних ПК і 1 стаціонарний ПК.

За рахунок державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів щодо підвищення якості освіти проведено тендерну процедуру закупівель 16 портативних ПК.  На зекономлені у ході тендерних закупівель кошти придбано ще 5 портативних ПК.

Таким чином, станом на 01.01.2020 року парк комп'ютерної техніки закладів освіти налічує 330 одиниць. 

 

У 2019 році розпочав свою діяльність інклюзивно-ресурсний центр міста Токмака. КУ «Токмацький ІРЦ» обслуговує територію м.Токмак з кількістю близько 4500 дітей.

Відповідно до Договору №1-0 безоплатної позички нерухомого майна комунальної власності від 10.10.2018р. відділ освіти Токмацької міської ради передав у користування КУ «Токмацький ІРЦ» нежитлове приміщення, загальною площею 140,00м2 (частина приміщення закладу дошкільної освіти №1 «Олімпійський»). Влітку цього року, завдяки коштам місцевої влади, вдалося частково зробити ремонт. У вересні центр оснащено пандусом. Станом на 20.12.2019 року в ІРЦ зареєстровано 160 заяв від батьків щодо проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Комплексну оцінку пройшли 131 дитина, які отримали відповідні висновки. Станом на вересень 2019р. додаткові освітні послуги дітям з ООП по м.Токмак надають 17 практичних психологів, 9 вчителів-логопедів, 6 вчителів-дефектологів, 2- вчителя інструкторів з ЛФК.

Протягом 2019 року відділом та закладами освіти значну увагу було приділено забезпеченню належного функціонування Нової української школи. На оснащення перших класів 2019 року було витрачено 1 087 977 тис грн. На виділені було придбано комп’ютерне обладнання, меблі, дидактичні матеріали.

впродовж жовтня- листопада 2019 р. здійснено супервізію тринадцяти  1-х класів  закладів загальної середньої освіти міста. За результатами супервізії найкращим закладом загальної середньої освіти Запорізької області визнана  Токмацька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Токмацької міської ради Запорізької області.

Актуальним напрямом діяльності відділу та закладів освіти залишається пошук, розвиток і підтримка обдарованих дітей. У 2019 році покращилися результати участі учнів у обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учнями міста було одержано 148 перемог, що склало майже 40% результативності від загальної кількості учасників.

Якісним показником результативності впроваджених в місті управлінських і організаційних заходів щодо безпечної життєдіяльності та профілактики травматизму серед учасників освітнього процесу є той факт, що кількість випадків травматизму за останні три роки щорічно зменшується.

Таким чином, система освіти м.Токмака має тенденцію до підвищення якості освітніх послуг.

3)Підтримка сімей, дітей та молоді.

Ціль.  Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту.

Станом на 01.01.2020 року  на  обліку в службі у справах дітей перебуває  14 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 20 дітей – сиріт  і 39 дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 47 дітей, або 79,7  % від загальної кількості. Зменшення: – 2,5 % по відношенню до попереднього року. Опікуни/піклувальники отримують державну допомогу на підопічного у розмірі 2 – х прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Відповідно до графіку службою обстежено 28  сімей опікунів, в яких проживає 32 дітей. Фактів порушення прав дітей не виявлено. Складено акти обстеження, надані рекомендації. В державних закладах ( інтернати, навчальні заклади, де опікунами є директора закладів)   перебуває 12 дітей вищезазначеної категорії.

 В місті  функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей, які забезпечені соціальною допомогою в повному обсязі. Прийомні батьки  отримують грошове забезпечення за надання соціальних послуг у розмірі 35%  та два прожиткових мінімумів  на кожну прийомну дитину.

До Токмацького районного суду подано 16 позовних  заяв про позбавлення  батьків батьківських прав. На даний час позбавлено  5 батьків відносно 8 дітей.  5 дітей влаштовано в сімейні форми виховання ( під опіку).

          За звітний період усиновлено 2 дитини. На території міста проживає 22  усиновлених дитини, які виховуються в 18 родинах.  Згідно графіку перевірено 8 сімей. Порушень прав дітей не виявлено. На  обліку не перебуває усиновителів, які  бажають усиновити дитину.

          Проведено 16 засідань комісії з захисту прав дитини при виконкомі Токмацької міської ради.  Розглянуто 55 питань, прийнято до виконання 55  рішень. Основними питаннями є: перебування дітей в складних життєвих обставинах, тимчасове влаштування в заклади соціального захисту, вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дітей, позбавлення батьківських прав   та інше.

Взяли участь у 118 судових процесах, як представники та позивачі  з метою захисту прав та інтересів дітей.  По справах  надані відповідні висновки.

 На реалізацію Програми « Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту на 2018 – 2020 роки » на 2019 рік  з міського бюджету виділено  26,5 тис  грн.  На даний час усі кошти освоєні.Закупівля 360 л. бензину дало можливість обстежити 778 сімей, які проживають на відокремлених від центру мікрорайонах та  більш ретельно перевіряти  перебування дітей  у складних життєвих обставинах  та надавати їм соціальний захист.  Службою  разом з ТМЦСССДМ  проведено 53 профілактичних  рейдів, обстежено 778  сімей, попереджено – 459 батьків; ініційовано притягнення до адмінвідповідальності 42 батьків за недбале виконання батьківських обов’язків. Вилучено з родин та влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації - 14 дітей; 26 -   влаштовано до закладів охорони здоров’я; повернуто в сім’ю – 49  дітей.    

Систематизовані списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку. Щоквартально надається інформація до облдержадміністрації  щодо забезпечення їх житлом.  На квартирному обліку перебуває 6 неповнолітніх  та 8 осіб з числа дітей – сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років. За звітний період одній особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування надано субвенцію з державного бюджету для придбання однокімнатної кімнати у м. Запоріжжі. 

 В базу даних  ЄІАС „ Діти ” внесені усі дані щодо 73 дітей, які перебувають на обліку.  Службою забезпечено своєчасне та якісне введення та поповнення інформації до обліково-статистичних карток.             

            На профілактичному обліку служби перебуває 2 неповнолітніх, схильний до правопорушень, які  відповідно до вироку суду отримали умовний термін. Один  раз в місяць вони з’являються  до служби для проведення з ними індивідуальних бесід та  раз в місяць служба відвідує їх за місцем проживання.

            Відповідно до Закону України « Про органи та служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» штатна чисельність працівників міських служб у справах дітей установлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на 2 тисячі дітей, які проживають у місті. Станом на 01.01.2020  рік  у місті проживає 5274  дитини. Профілактичну роботу у службі у справах дітей з 02.05.2019 року  виконує  начальник служби у справах дітей та один  спеціаліст,  що  дає змогу проводити  роботу з питань безпритульності та бездоглядності, попередження правопорушень та скоєння злочинів серед дітей  на більш якісному рівні.

Станом на 01.09.2019 року в заміських оздоровчих закладах оздоровлено 97 дітей пільгових категорій (кошти на оздоровлення дітей були залучені з обласного та міського бюджетів, в ДП «УДЦ «Молода гвардія»      ( м. Одеса) та в ДП «МДЦ «Артек» (м.Київ).

 За кошти  міського бюджету в заміському оздоровчому таборі «Сонячний» (с.Богатир, Якимівський р-н) оздоровлено  40 дітей міста (фінансування з міського бюджету на придбання путівок – 190,68 тис.грн.).

 Всього 177 дітей (76 дітей за кошти міського бюджету, фінансування з міського бюджету 20,25 тис.грн.) пільгової категорії відпочило в міських таборах  відпочинку  з  денним перебуванням.

 З міського бюджету було використано коштів :

- на оздоровлення дітей у заміському оздоровчому таборі «Сонячний» - 190,68 тис. грн.

- на відпочинок  дітей в міських таборах відпочинку - 20,25 тис. грн.

- на перевезення  дітей до таборів - 33,002  тис. грн.

Всього з міського бюджету витрачено 243,932 тис.грн.

         За рахунок обласного бюджету в заміському оздоровчому таборі «Меотіда» ( Приморський р-н) оздоровлено 23 дитини пільгової категорії ,  в ДЗОВ «Лазурна райдуга» ( Якимівський р-н.) – 2 дитини, ДЗОВ «Лісова пісня» (Якимівський р-н.) – 11. Всього - 36 дітей.

 У санаторіях України оздоровилось 66 дітей пільгової категорії .

 24 дитини оздоровлено в ДП «УДЦ «Молода гвардія» ( м. Одеса) та в ДП «МДЦ «Артек» (м.Київ).

4)Розвиток фізичної культури

Ціль. Зміцнення здоров`я мешканців засобами фізичного виховання

Фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю у місті охоплено понад 5,0 тис. населення, що складає 16,4 відсотка від загальної кількості мешканців міста. Із загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл (3099 чол.) в спортивних секціях ДЮСШ займаються 630  дітей та підлітків (20,3 %).

У місті налагоджено роботу з фізичної підготовки допризовної молоді та спортивної реабілітації учасників АТО. На сьогодні у Токмаку проживають 220 учасників АТО, з них 183 учасника бойових дій.

З 2005 року у місті функціонує Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (рішення виконавчого комітету міської ради від 29.04.2005 № 241).

На території міста функціонують 2 дитячо-юнацькі спортивні школи.

Одна з них – комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти Токмацької міської ради» (школа ІІ категорії). Школа культивує 8 видів спорту: бокс, боротьба вільна, сумо, волейбол, гирьовий спорт, легка атлетика, стрибки на батуті (акробатична доріжка), шахи. Заняття відвідують 433 дітей та підлітків, з якими працюють 15 тренерів. Школа має власну спортивну базу.

Друга спортивна школа – це комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа «Дизеліст» Токмацької міської ради (школа ІІ категорії). Школа культивує 3 види спорту: боротьба вільна, сумо, футбол. Заняття відвідують 197 дітей та підлітків, з якими працюють 9 тренерів. Школа має власну спортивну базу –футбольний майданчик зі штучним покриттям 60х40 м та стадіони «Авангард» і «Торпедо».

У 2019 році спортивно-масові заходи, підготовка та участь спортсменів у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях проводились за рахунок спонсорської допомоги, коштів міських федерацій з різних видів спорту, батьківських внесків, безоплатної праці штатних тренерів - викладачів, фахівців на загальних засадах, спортивної громади міста.

Протягом 2019 року проведено понад 50 міських спортивно-масових заходи (24 з них проведено за кошти місцевого бюджету).

Збірні команди міста, окремі спортсмени брали участь:

- Чемпіонат Світу з гирьового спорту – 4 учасники;

- Чемпіонат Європи з гирьового спорту - 4;

- Чемпіонат Європи серед юнаків з боротьби «сумо» - 2;

- у Кубках та чемпіонатах України з різних видів спорту - 41;

- у міжнародних та Всеукраїнських турнірах - 55 ;

- в чемпіонатах та кубках області - 101 .

Збірні команди міста взяли участь в чемпіонатах та кубках області з армспорту, гирьового спорту, міні-футболу, футболу, вільної боротьби, пауерліфтингу, стрибках на акробатичній доріжці та батуті, баскетболу, волейболу, шахів.

            Свої послуги для оздоровлення та занять надають :  стадіони „Авангард”, "Торпедо", спортивний комплекс (Палац спорту), 3 спортивних майданчика для загальної фізичної підготовки та 1 комбінований  майданчик із штучним покриттям. Комбінований майданчик зі штучним покриттям та три спортивні майданчики для загальної фізичної підготовки, які встановлені за місцем проживання населення знаходяться у належному експлуатаційному стані.

На мікрорайоні "Ковальський" продовжує працювати  філія міського центру ФЗН "Спорт для всіх", де проводяться заняття з мешканцями мікрорайону з шахів, шашок  (інструктор на громадських засадах Рожок С.А.), та дитячого футболу (тренер Очкаленко Я.К.)

         В цілому у місті працюють 43  спортивні майданчики загально-фізичної підготовки за місцем проживання, де займаються усі бажаючі.

У 2019 році на функціонування двох ДЮСШ та відділу у справах молоді та спорту Токмацької міської ради виділено понад 5231,2 тис.грн. (заробітна плата, комунальні послуги, придбання інвентарю, спортивно-масові заходи).

Відділом у справах молоді та спорту Токмацької міської ради  розроблена програма : "Розвиток фізичної культури та спорту на 2019-2022 роки" ( рішення міської ради від 14.02.2019 р. № 5). Програма спрямована на вирішення питань фізичного виховання та оздоровлення мешканців нашого міста, а в першу чергу дітей та молоді, збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл, існуючої мережі спортивних споруд, подальшого розвитку різних видів  спорту. Для реалізації цієї програми у 2019 році виділено 202,5 тис. грн.

Питання національно-патріотичного виховання передбачені програмою «Молодь Токмаччини» (рішення міської ради від 19.02.2015 № 4, зі змінами).

Молодь м. Токмак  бере участь в обласних заходах, спрямованих на реалізацію Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2021 роки. Серед вказаних можна зазначити Обласний конкурс патріотичного спрямування «Спадщина» та Обласний військово-спортивний конкурс для студентської та трудової молоді «Призовник». Також брали участь у заходах, спрямованих на реалізацію Обласної цільової програми «Молодь Запорізького краю» на 2017-2021 роки»: Обласний конкурс естрадного мистецтва «Зорепад», конкурс соціальної реклами «Тобі обирати!».

            Спортивних споруд, що припинили свою діяльність, перепрофільовані, передані до інших форм власності або здані в оренду у місті немає.

5)Розвиток культури

            Ціль. Змістовне дозвілля жителів міста, молоді, підлітків та дітей.

Протягом звітного періоду відділ культури керувався вимогами міських цільових програм:

- «Відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат у м. Токмак на  2019-2022 роки»(затверджено – 36.2 тис.грн., профінансовано –  36.2 тис.грн. для організації і проведення культурно-масових заходів);

- «Комплексна програма розвитку галузі культури в м. Токмак на 2019-2023 роки» 

(затверджено –  585.2 тис. грн., профінансовано –   578.0  тис. грн.):

бібліотеки централізованої системи - придбання літератури -  9,9 тис. грн.; придбання для центральної бібліотеки  металопластикових вікон - 80,0 тис. грн., стільців -  5,0 тис. грн., кондиціонерів - 32,6 тис. грн., монтаж системи кондиціювання -  4,1 тис. грн.

міський Будинок культури - поточний ремонт та комплексне обслуговування фонтану на площі Будинку культури - 100,0 тис. грн., придбання акустичної системи - 5,4 тис. грн.; забезпечення участі самодіяльних колективів у виїзних обласних заходах та конкурсах  - 8,0 тис. грн., придбання Арт-обєкту «Я ЛЮБЛЮ ТОКМАК» - 170,0 тис. грн., підготовка та проведення ІІ фестивалю ковальської майстерності «Вогняна квітка» - 58,0 тис. грн.

дитяча музична школа - придбання металопластикової контсрукції вхідної групи дверей та вікон  - 90,0 тис. грн., поточний ремонт вхідної групи дверей та вікон - 15,0 тис. грн.

- «Поліпшення стану будівель соціальної сфери м.Токмак на 2019-2022 роки»

(затверджено – 198,0 тис. грн., профінансовано – 198,0 тис. грн.(поточний ремонт покрівлі адмінбудівлі).                                                                                                       

-  «Організація оплачуваних громадських робіт в м. Токмак на 2019 рік»

(затверджено – 18,0 тис. грн., профінансовано – 17,9 тис. грн. (заробітна плата підсобного робітника у краєзнавчому музеї).

Протягом звітного періоду заклади культури міста прийняли активну участь у 34 фестивалях, конкурсах: Міжнародних – 13, Всеукраїнських – 7, обласних – 10, регіональних – 2, міських – 2.

Міським Будинком культури  проведено 125 масових заходів. На цих заходах були присутні 39 633 чоловіки.

Дитяча музична школа. В закладі здобувають  початкову мистецьку освіту 244 учня.

У дитячій художній школі контингент налічує 104 учня.

Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи обслужили бібліотечною книгою та надали інформаційні послуги 5 832 користувачам різного віку,  відвідування склало  63 207, видача документів — 104 539 екз. Послугами Інтернет центру скористувалось 1 983 чоловіка, кількість відвідувань Інтернет центру – 29 335 разів.

Книжковий фонд ЦБС нараховує 95 542 примірників. У звітному періоді надійшло     1 780  примірників видань на суму 107 853,43 грн.   

Основним джерелом поповнення фондів є безкоштовні надходження книг за державною програмою «Українська книга» (від КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» отримано 838 примірників на суму 97,1 тис. грн.), дарунки від установ, організацій, авторів та читачів в кількості 185 екз. на суму 8,6 тис. грн. Від Благодійного фонду «Бібліотечна країна» отримано 60 дисків аудіокниг української та світової літератури. За кошти міського бюджету в звітному році придбано 120 примірників на суму 9,9 тис. грн., на передплату періодичних видань у 2019 році кошти не виділялись.

В 2019 році бібліотеки отримали грантову підтримку завдяки участі у програмах та конкурсах міжнародних та українських донорських організацій, професійних об’єднань: Українська бібліотечна асоціація, Асоціація міст України (АМУ), Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX/Україна), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID та Німецька федеральна компанія GIZ за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Так в 2019 році в бібліотеках ЦБС реалізувались проекти та грантові програми:

- центральна міська бібліотека в партнерстві з громадською організацією «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» реалізовувала проект ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»), що впроваджується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та направлений на посилення спроможності громад, інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку;

- в рамках співпраці з Українською бібліотечною асоціацією та кінокомпанією «Артхаус Трафік» в рамках проекту «Артхаус Клуб» бібліотеки централізованої системи проводили некомерційні покази ліцензійних фільмів-переможців Каннського фестивалю, фестивалю Чілдрен Кінофест, володарі премій Європейської кіноакадемії та премій Оскар, з метою популяризації мистецтва кіно;

- ЦБС м. Токмака є учасником міжрегіональної програми «Покращення якості надання послуг ВПО та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури» в рамках проекту Підтримка територіальних громад України у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» від Німецької федеральної компанії GIZ за підтримки Федерального уряду Німеччини. Центральна міська бібліотека в рамках співпраці з GIZ отримала обладнання для медіатеки: меблі, комп’ютерну та мультимедійну техніку, програмне забезпечення.

За програмою «Покращення якості надання послуг ВПО та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури»  бібліотечні працівники ЦБС підвищують професійні знання, навички та компетенції, що сприяють розширенню професійного світогляду та обміну досвідом, подальшого впровадження найкращих практик в роботу бібліотек.

В результаті трирічної співпраці з Німецьким товариством з міжнародного співробітництва GIZ в рамках програми «Покращення якості надання послуг ВПО та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури»  25 успішних та прогресивних закладів культури із Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей в червні 2019 року об’єднались у громадську спілку «Культурна Ліга Сходу» - асоціацію бібліотек та будинків культури. Основна мета спілки – обмін досвідом та співпраця для реалізації спільних проектів на сході України. Представники ЦБС м. Токмака очолили громадську спілку та ввійшли до Правління «Культурної Ліги Сходу».

В жовтні 2019 року громадська спілка почала реалізацію першого спільного проєкту «Майстерня професійного розвитку», в рамках якого, 120 жінок м. Запоріжжя, м. Мелітополя, м.Бердянська, м.Токмака  отримають нові навички і професії (в основному, інтернет- професій), які допоможуть їм (а саме жінкам ВПО, з дітьми до 7 років, з інвалідністю тощо) працювати віддалено і/або на неповний робочий день і забезпечувати свої потреби шляхом самозайнятості. Проєкт реалізується Німецькою федеральною компанією GIZ в рамках програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб» за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини.

Міський краєзнавчий музей відвідали  3 026 чоловік, в тому числі 1 983 учнів та студентів. Співробітниками музею проведено 33  екскурсій, 12 уроків-екскурсій – за програмами шкіл і дитячих садків. Проведено 7 масових заходів, прочитано 4 лекції, експонувалось 9 виставок. Підготовлено 3 наукових статті за краєзнавчими темами до «Мелітопольського краєзнавчого журналу».

 

Протягом 2019 року музей відвідали 4 311 чоловік, в тому числі 3 024 учнів та студентів. Співробітниками музею проведено 63 екскурсії (1365 відвідувачів), в тому числі 10 екскурсій – для учнів сільських шкіл, 12 уроків-екскурсій – за програмами шкіл і дитячих садків.

У вересні 2019 року, у рамках розвитку подієвого туризму, проведено  ІІ-й фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка», який був приурочений до Дня міста Токмака. Його організаторами стали міська та обласна рада, департамент культури культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, відділ культури Токмацької міської ради і, наш земляк - майстер ковальського мистецтва Олександр Ракшевський. У ІІ фестивалі ковальської майстерності «Вогняна квітка» взяли участь ковалі, провідні майстри ковальського ремесла, емальєр, художники та скульптори по металу, ковалі-любителі та народні майстри з міст Запоріжжя, Мелітополя, Марганця, Сум, Полтави, Миргородського району Полтавської області та м. Токмака. Захід виявився видовищним і став, без перебільшення, найбільшою культурно-мистецькою подією року, бо поєднав у собі красу та міць ковальства, виступи артистів, незабутні враження.

З обласного бюджету на проведення фестивалю витрачено  99,0 тис.грн., з місцевого – 58,0 тис.грн..

    6)Охорона навколишнього середовища

Ціль. Екологічна безпека, раціональне використання і збереження природних ресурсів, перехід до сталого, екологічно збалансованого розвитку міста.

На виконання програми «Охорона довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки  м. Токмак» спрямовано за рахунок субвенції з обласного бюджету на здійснення природоохоронних заходів – 19 964,6 тис. грн., з них:                         

  - на заходи з озеленення міста та реконструкцію зеленої зони мікрорайону "Ахрамєєвка"  - 1 277,2 тис.грн.;

- на придбання контейнерів для збору твердих побутових відходів – 151,9 тис.грн.;

 

 - на коригування проектно-кошторисної документації  по реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць  та мікрорайонів міста: вулиць Центральна та Шевченка; мікрорайону "Ахрамєєвка»; вулиці Гоголя;                                                                                  

- на реконструкцію споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиць  та мікрорайонів міста: мікрорайону "Центральний"; вулиці Шевченка; вулиці  Карла Маркса; вулиці; по вулиці Карла Лібкнехта; по вулиці Центральна; по вулиці Перемоги; по вулиці Нансена  ; по вулиці Володимирська; по вулиці Дружби;

- на реконструкцію системи роздільної каналізації міста Токмак Запорізької області, що розташована на вул. Володимирській (район буд. № 25, 35А) та на вулиці Перемоги (район буд. № 15) – 280,6 тис.грн.;

 - на розробку проектно-кошторисної документації (реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку мікрорайонів та вулиць міста) по  об'єктам: мікрорайону "Центральний";  вулиці Володимирська;  вулиці Карла Лібкнехта; вулиці Центральна ;  вулиці Дружби;  вулиці Шевченка; вулиці Перемоги;  вулиці Нансена  ; вулиці Богдана Хмельницького;  міського скверу; вулиці Гоголя  – 454,4 тис.грн.

         На виконання програми «Охорона довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки         м. Токмак» за рахунок коштів місцевого фонду охорони навколишнього природного середовища на здійснення природоохоронних заходів спрямовано на заходи з озеленення вулиць м.Токмак (придбання та висадження саджанців) – 199,3 тис.грн.

          З екологічного фонду обласного бюджету місту Токмак освоєно виділені майже 20 млн. грн. на:

1. Реалізацію 26-ти проектів з реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста на суму 17782,23 тис. грн.

2. Коригування та розробку 22 проектів з реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста на загальну суму 753,103 тис. грн.

3. Заходи з озеленення міста. Реконструкція зеленої зони мікрорайону "Ахрамєєвка" міста Токмак Запорізької області на суму 1297,5тис. грн.

4.  Придбання  20 штук контейнерів для збору твердих побутових відходів – 151,992 тис. грн..

Згідно бюджетного законодавства України підготовлено та подано на розгляд депутатів Запорізької обласної ради запит на виділення з обласного бюджету коштів на впровадження проектів з реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста на суму 30,0 млн. грн. В наслідок чого, згідно рішення Запорізької обласної ради  від 12.12.19 № 132 «Про внесення змін та доповнень до регіональної програми будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури та екологічного призначення по Запорізькій області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 26.01.2017 № 56, зі змінами та доповненнями» для впровадження зазначених заходів у 2020 році на території міста Токмак з загального фонду обласного бюджету  виділено кошти у сумі 10,0 млн.грн.

     5.Ефективне управління у сфері регіонального розвитку

1)Наповнення бюджету,оптимізація і контроль бюджетних витрат

     Ціль. Збалансування показників місцевого бюджету, оптимізації доходів та видатків та дотримання жорсткої бюджетної дисципліни.

    За 2019 рік доходи бюджету міста Токмака склали   300 445,1 тис. грн., з  них  до  загального    фонду     бюджету     надійшло    101 375,1 тис. грн., спеціального – 8 612,1 тис. грн., отримано офіційних трансфертів – 190 457,9 тис. грн.

Станом на 01.01.2020 доходи загального фонду бюджету міста Токмака без врахування міжбюджетних трансфертів виконано в сумі 101 375,1 тис. грн., що становить 106,6 % до затверджених планових показників на відповідний період.

В порівнянні з 2018 роком надходження збільшились на 19 490,6 тис. грн., або на 23,8 %. Найбільшу питому вагу в загальній сумі надходжень доходів загального фонду (без врахування міжбюджетних трансфертів) становить:

 податок та збір на доходи фізичних осіб – 55,9 % або 56 688,3 тис. грн., що складає 104,6 % до плану, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 9 224,8 тис. грн., або на 19,4 % за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати до 4 173 грн. з 01.01.2019 та погашення заборгованості ПАТ «Запоріжжяобленерго» у сумі 332,1 тис. грн., філією «Токмацький райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» - 276,9 тис. грн..;

податок на майно – 17,6 %, або 17 792,9 тис. грн., що складає 129 % до плану, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 8 217,1 тис. грн., або на 85,8 %, що пояснюється погашенням заборгованості із земельного податку ПАТ «Запоріжжяобленерго» у сумі 900,7 тис. грн.., а також змінами у податковому законодавстві, п. 284.4 ст. 284 Податкового кодексу України щодо розміру ставок земельного податку для залізниць у межах смуг відведення: до внесення змін плата за землю справлялась у розмірі 25% податку, на теперішній час ця норма виключена. Через це по ДП «Придніпровська залізниця» надходження збільшились на 6 191,2 тис. грн.;

Видатки міського бюджету за 2019 рік  виконані в сумі 292 726,6 тис. грн., що на 59820,6 тис. грн. менше проти видатків за відповідний період 2018 року, з них

видатки загального фонду бюджету склали 261 347,4 тис. грн., або 94,3 % до затверджених показників відповідного періоду та менше проти видатків за  минулий рік на 40317,4 тис. грн., видатки спеціального фонду склали – 31 379,2 тис. грн., що на  19503,2  тис. грн. менше проти видатків за відповідний період 2018 року.

Для дієвого управління бюджетними коштами здійснювався постійний контроль за раціональним використанням бюджетних коштів. З метою недопущення кредиторської заборгованості протягом звітного періоду забезпечено проведення в першочерговому порядку розрахунків за захищеними видатками загального фонду міського бюджету.

Надходження до загального фонду міського бюджету у першу чергу спрямовувались на оплату праці працівників бюджетних установ, комунальних послуг та енергоносіїв,  оплату харчування, медикаменти. Видатки на соціально-захищені статті профінансовані  на суму  161285,8  тис. грн., що становить  88,5  %  від загальних видатків (182320,3 тис. грн.)

  Станом на 01.01.2020р. забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ в повному обсязі, оплату видатків по енергоносіям, які  спожиті бюджетними установами міста в межах виділених асигнувань.

Виконавчими органами Токмацької міської ради постійно проводиться робота у сфері управління об’єктами нерухомого майна комунальної власності. Так, відповідно законодавства України щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно, спеціалістами здійснюються необхідні заходи щодо реєстрації права власності територіальної громади міста Токмака, в особі Токмацької міської ради, на об’єкти нерухомого майна та земельні ділянки. Протягом 2019 року укладено 21 договір оренди та 1 договір позички нежитлового приміщення з юридичною особою. Передача всіх об’єктів оренди відбувалась виключно після вивчення попиту на оренду, через засоби масової інформації, мережу INTERNET. Продовжено термін дії 19 договорів оренди нерухомого майна комунальної власності, складено 22 акти перевірки технічного стану.

Надходження від оренди нерухомого майна комунальної власності, у звітному періоді склали 1 957 982, 00 грн., з них до міського бюджету надійшло  1 272 688, 00 грн., на користь підприємств, установ, організацій міської ради надійшло 685 294, 00 грн. грн.

В звітному періоді продано 4 об’єкта нерухомості шляхом приватизації загальною площею 1036,4 м2, на загальну суму 1 445 008, 04 грн. Заборгованість за договорами купівлі – продажу вищевказаних об’єктів приватизації – відсутня.

6. Цивільний захист (цивільна оборона) та запобігання і реагування на надзвичайні ситуації

Ціль. Забезпечення державної політики щодо запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення гарантованого рівня захисту населення і територій від їх наслідків, забезпечення відповідного рівня готовності органів управління, сил та засобів до реагування, надання екстреної допомоги населенню, проведення пошукових, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт відповідно до вимог чинного законодавства України.

Наказом керівника Токмацької міської ланки Запорізької територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту - міського голови від 22.01.2019 року № 2 затверджено  План основних заходів цивільного захисту м. Токмак у 2019 році та  Організаційні вказівки щодо планування та реалізації основних заходів і завдань ЦЗ м. Токмак на 2019 рік.

          Протягом першого півріччя 2019 року  переглянуто і поновлено плани реагування сил і засобів цивільного захисту м. Токмак на виникнення надзвичайних ситуацій на території міста, переглянуто та відкореговано схеми оповіщення: керівного складу цивільного захисту м. Токмак;  членів міської комісії ТЕБ та НС м. Токмак і т.і.

Рішеннями виконавчого комітету Токмацької міської ради № 16 від 24.01.2019 р. та № 92 від 06.05.2019 року затверджено в новій редакції Положення про міську комісію з питань евакуації та її персональний склад .

Міським головою – головою місцевої комісії з питань ТЕБ та НС  15.03.2019 р. затверджено персональний склад місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

          Підготовка до пропуску  льодоходу, повені та паводків в  2019 року здійснювалась згідно Плану дій виконавчого комітету Токмацької міської ради. Розпорядженням міського голови від 28.02.20198 № 103 організовано роботу органів управління та сил цивільного захисту міста із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків на території м. Токмак у 2019 році .

         Рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради від 24.10.2019 № 193  створено міський оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у м. Токмак, пов’язаних з можливими несприятливими умовами осінньо-зимового періоду 2018/2019 років та затверджено його персональний склад.

       Сили та засоби для ліквідації можливих наслідків негативної дії льодоходу та повені весь час знаходились в постійній готовності до дії за призначенням.

        Негативних наслідків від шкідливої дії льодоходу, повені та паводків в лютому-березні 2019 року на території міста не зафіксовано.

            В осінньо-зимовий період 2019 року було організовано роботу пунктів обігріву та соціальних патрулів на території міста. Фактів обмороження та смертельних випадків допущено не було.

            Силами та засобами дільниця мережі доступу № 324/4 ЗФ ПАТ «Укртелеком» підтримуються в робочому стані 5-ять електросирен, площа озвучення яких становить близько 70% території м.Токмак.

            В місті відсутнє міське дротове трансляційне мовлення із-за відсутності коштів у міському бюджеті на утримання студії мовлення, але за необхідності, для оповіщення населення, через дільницю мережі доступу № 324/4 ЗФ ПАТ «Укртелеком»  є можливість задіяти дротове трансляційне мовлення по м.Токмак, також може залучатись приватне радіо «Мелодія». На теперішній час кількість робочих радіоточок державного мовлення становить близько 1200.

            На території м. Токмак розташовано 9 гучномовців (територія КП «Міський ринок» - 4 шт.; автовокзал м. Токмак -1 шт.; залізничний вокзал ст. В.Токмак – 1 шт.; міський будинок культури – 2 шт., музична школа – 1шт.).

            Засобами оповіщення забезпечені 15 підприємств, установ та організацій міста.

            Розроблено 6 маршрутів оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації за допомогою спеціальних автомобілів з гучномовцями, розроблені тексти оповіщення.

            З метою консультації непрацюючого населення м. Токмак з питань цивільного захисту, на території м. Токмак, на базі житлово-експлуатаційних організацій та комунальних підприємств, створено 4 консультаційних пункти.

           Загальна кількість захисних споруд цивільного захисту міста згідно облікових даних виконавчого комітету Токмацької міської ради та Департаменту цивільного захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації на теперішній час складає 25, з яких сховищ – 5 та протирадіаційних укриттів (далі-ПРУ) – 20. Із зазначених захисних споруд  проінвентаризовано 7 ПРУ та 1 СХ, тобто  проведено технічну інвентаризацію 100% захисних споруд які перебувають  у комунальній та державній власності.

           Здійснено розрахунок щодо укриття населення міста відповідно до місткості підвальних приміщень 97 багатоповерхових житлових будинків та розподіл підвальних приміщень призначених для укриття населення між мешканцями прилеглих будинків.

            Згідно розробленого плану-графіка, в учбових закладах м. Токмак протягом 2019 року проводились заняття з питань цивільного захисту.

            Розроблено план-графік проведення та проведено практичну підготовку осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях м. Токмак у 2019 році.

           Згідно наказу  керівника територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захистуголови обласної державної адміністрації  та  затвердженого Плану, сили  та засоби  цивільного захисту м.Токмак в період з 21 по 24 травня було залучено до проведення командно-штабних навчань

            Відкориговано  та оновлено  План  приймання і розміщення евакуйованого населення Запорізької області  в м. Токмак.

           За 2019 рік проведено 8 засідань місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.  З матеріального резерву протягом 2019 року підрозділам ДСНС виділено 330 л. дизельного палива  та 700 л. бензину для запобігання виникненню Надзвичайних ситуацій на території м. Токмак.

 

 

 

Начальник відділу економіки виконкому                                             Людмила  АНЕНКО