Друк

ПРО ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО РОБОТУ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ МІСЬКОЇ РАДИ ЗА 2019 РІК.

           

     УКРАЇНА

        ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

                                                                     сесія                             скликання     

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

                                                                                               

 

 

Про Звіт міського голови

про роботу виконавчих органів

міської ради за 2019 рік.

 

              Керуючись п.9 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”  заслухавши звіт міського голови про роботу виконавчих органів Токмацької міської ради , Токмацька міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Взяти до відома   звіт міського голови про роботу виконавчих органів  міської ради за 2019 рік. (додається).

                       

 

Міський голова

                                                                                 Ігор КОТЕЛЕВСЬКИЙ

 

 

 

 

                                                                                       Додаток

                                                                                       до рішення  сесії Токмацької

                                                                                       міської ради

                                                                                       від „___”  лютого 2020 року №___

 

 

                                 Звіт міського голови

                          про роботу виконавчих органів  міської ради за 2019 рік.

 

             Виконком Токмацької міської ради будує свою роботу згідно з Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, розпорядженнями голови Запорізької обласної держадміністрації та Регламентом роботи  виконавчого комітету міської ради.

                         ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ МІСЬКОЇ РАДИ 

            У виконавчому комітеті міської ради використовується  система планування, яка вже діє багато років. Застосовується помісячне, щоквартальне оперативне планування роботи. Всі заплановані питання виносяться для розгляду на засідання виконавчого комітету і затверджуються відповідним рішенням. Щоквартально на засіданні виконкому заслуховується питання щодо виконання квартального плану .

Згідно з Регламентом роботи виконкому міської ради засідання виконкому проводяться щомісячно, четвертий четвер. За звітний період проведено 12 засідань виконавчого комітету міської ради, під час яких було схвалено 228 питань і зареєстровано  374 рішення виконавчого комітету міської ради, з них поставлено на контроль 139.  Заслухано 73 звіти посадових осіб. Видано та зареєстровано 731 розпорядження міського голови з основних питань, поставлено на контроль 315. На розгляд важливих питань на засідання виконкому запрошуються керівники підприємств, установ, організацій міста та  депутати міської ради. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень виконкому, що є нормативно-правовими актами, а також  проекти рішень, що підлягають обговоренню, публікувалися на офіційному сайті міської ради.

Протягом 2019 року міським головою проведено 51 засідання з керівниками підприємств, установ та організацій міста щодо вирішення питань життєдіяльності міста та  оперативному вирішенню виникаючих соціальних проблем.  

            РОБОТА ПО ЗВЕРНЕННЮ ГРОМАДЯН      

            Робота по розгляду звернень громадян займає одне із пріоритетних місць напрямку серед основних видів діяльності органів місцевого самоврядування. Особлива увага приділяється організації та проведенню особистого прийому громадян. Інформація про стан роботи із зверненнями громадян в виконкомі міської ради, графіки прийому громадян керівними посадовими особами виконкому міської ради, статті про розгляд окремих питань, порушених громадянами публікується на офіційному сайті міської ради.    

  Міським головою  особисто прийнято  122 мешканця міста.  

Кількість усіх звернень, що надійшли до виконкому Токмацької міської ради  за   2019 рік становить  1640 звернень,  на 257 звернень більше , ніж у  2018 році.  З них особисто громадянами надано 1233 звернення,  на 97 звернень більше ніж у минулому 2018 році і складає 75,2% від загальної кількості усіх звернень, 407 звернень надійшло під час проведення особистих прийомів міського голови, секретаря міської ради та заступників міського голови, керуючого справами, що на 160 звернень більше ніж у  2018 році і складає 24,8 % від загального числа звернень.           

Значна частина звернень громадян у звітному періоді надійшла від громадян, що потребують соціального захисту та підтримки, зокрема: за соціальним станом – від учасників  та інвалідів війни, учасників бойових дій - 86 звернень;   інвалідів І, ІІ, ІІІ групи – 246, дітей війни – 144,  членів багатодітних сімей та одиноких матерів - 44, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 10. За звітний період  до Урядової гарячої лінії та гарячої телефонної лінії Запорізького обласного контактного центру надійшло 187 звернень від мешканців міста,  які  містили в собі  питання, пов’язані з оформленням субсидії, забезпечення ліками, благоустрою,  незадовільного медичного обслуговування, виплати соціальної допомоги, незадовільного обслуговування  газовою службою,  роботи місцевого транспорту, освіти , дітей тощо.

За 2019 рік отримано  та опрацьовано 19 запитів на публічну інформацію від фізичних осіб.

Протягом   2019 року вирішено ряд питань, що стосувались надання фінансової допомоги мешканцям міста на лікування та усунення наслідків пожеж ( 533 громадянам міста виплачено  матеріальну допомогу на суму 543 200  грн.) , 39 –ти громадянам виплачено  допомогу на поховання осіб, не зареєстрованих в системі соціального страхування на суму 61 605 грн.

Забезпечено безкоштовними дровами 185  громадян незахищених верств населення

У місті набув певного досвіду  такий захід як проведення громадських слухань, під час яких міський голова, його заступники, керівники комунальних підприємств, установ міста звітують перед мешканцями мікрорайонів  про проведену за рік роботу, приймають заяви та пропозиції, які будуть проаналізовані та  включені до плану роботи на наступний, 2020 рік. Такі заходи проведені на всіх 9-ти мікрорайонах міста.

ВІДДІЛ ЕКОНОМІКИ

          Робота відділу направлена на створення сприятливого клімату для розвитку підприємницької діяльності у місті. Для встановлення діалогу та обговорення питань розвитку підприємництва відділом економіки протягом 2019 року проведено 2 координаційні ради за участю Ради промисловців, підприємців «Потенціал»,  депутатів міської ради та службовців.

            Постійно ведуться щорічні електронні та паперові реєстри регуляторних актів Токмацької міської ради та виконкому. У 2019році розміщена інформація про діючі регуляторні акти на єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

З метою проведення аналіза рівня цін у торгівельній мережі та на ринках міста, двічі на місяць протягом 2019 року проводився моніторинг цін на основні продукти харчування.              Щорічно відповідно до цілей та пріоритетів економічного та соціального розвитку    проводиться робота по розробці та аналізу виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Токмак.

Ключові напрямки  довгострокового  Стратегічного плану розвитку міста Токмака Запорізької області на період 2018-2036 років постійно аналізуються та обговорюються на засіданнях сесій міської ради.

          Місто має свій соціально-економічний та інвестиційний Паспорт, який

щопівроку оновлюється.

За звітний період проведено 12 засідань міської комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, заслуханий 81 керівник.

Протягом 2019 року проводився моніторинг погашення заборгованості підприємствами за спожитий газ та електроенергію,  проведено 2 засідання міської групи з цього питання. Протягом 2019року секретарем тендерного комітету при виконавчому комітеті міської ради розміщено план державних закупівель, додаток до плану в системі ProZorro. Внесено 34 зміни до плану державних закупівель, розміщено 3 звіти про укладені договори. Проведено два відкритих торги на придбання електричної енергії, за результатами яких укладені договори. Складено 54 протоколи засідання тендерного комітету. Щомісяця відслідковується інформація про поточні торги та стан виконання обов’язків сторін за укладеними договорами купівлі - продажу. Оприлюднюється інформація щодо проведення процедур закупівель на веб-порталі уповноваженого органу та на сайті Токмацької міської ради.Протягом року здійснено економічний аналіз складових тарифів і  перевірку наданих десяти розрахунків тарифів на комунальні послуги.

 Згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року  № 130  «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» проведено десять процедур обговорення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, тарифів на послуги з постачання теплової енергії  ,  тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами для населення, бюджетних установ усіх рівнів, юридичних осіб та інших суб’єктів господарювання  .

Постановою Кабінету Міністрів України №732 від 27 вересня 2017року, місту Токмак надано статус  депресивної території. Протягом 2019 року

направлені листи  Голові Запорізької  обласної  державної адміністрації Віталію Туринку, Народному депутату Павлу Мельнику, Міністерству розвитку громад та територій України та Прем’єр - міністру України Олексію Гончаруку щодо продовження роботи по затвердженню Концепції подолання депресивності міста. Протягом 2019року двічі відбулося засідання Урядової комісії, результати засідання якої направлені до Кабінету Міністрів України.

УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

      Протягом 2019 року укладений Меморандум з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) про співпрацю за субпроєктом «Створення житлових умов для ВПО в м. Токмак, Запорізька область (соціальне житло- квартири)/KfW в рамках реалізації Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI». На даний час  проводиться обговорення та коригування завдання на проектування по проекту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Центральна,55к м. Токмак, Запорізької області. (ІІ під’їзд)».

         У 2019 році по програмі допомоги внутрішньо переміщеним особам Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ), що фінансується Німецьким банком розвитку КfW,  завершені роботи по об’єкту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло  по вул. Центральна,55к м. Токмак, Запорізької області» (14,169 млн. грн.) та проекту «Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак Запорізької області» (7,7 млн. грн.).

За рахунок коштів місцевого бюджету  виконано роботи в частині утеплення 426 кв.м перекриття частини будівлі по вул. Центральна, 55к на суму 251,9 тис.грн. та облаштувано дитячий і спортивний майданчик на прилеглій території будинку – 100,1 тис. грн.

       На здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам придбано обладнання для відеонагляду міста на суму 100,0 тис.грн.

        З екологічного фонду обласного бюджету містом освоєно кошти в розмірі

19 964,552 тис. грн. на реалізацію заходів:

1. Реалізацію 26 проектів з реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста, в результаті чого улаштовано покриття фігурними елементами мощення площею понад 27,3 тис. м2, зокрема на вулицях Шевченка, Дружби, Нансена, Гоголя, Володимирська, Карла Лібкнехта, Карла Маркса –17 782,23 тис. грн.

2. Коригування та розробку 22 проектів з реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста, з метою їх впровадження протягом 2019-2020 років на території міста,  на загальну суму 753,103 тис. грн.

3. Заходи з озеленення міста. Реконструкція зеленої зони мікрорайону "Ахрамєєвка" міста, було висаджено 476 саджанців багаторічних насаджень на суму - 

1 297,5 тис. грн.

4.  Придбання  20 контейнерів для збору твердих побутових відходів – 151,992 тис. грн..

      З екологічного фонду міста  витрачено кошти у розмірі 199,3 тис. грн. на придбання і висадження 2199 саджанців багаторічних рослин.

На виконання «Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки» та Порядку формування пропозицій депутатів Запорізької обласної ради, спрямованих на реалізацію заходів, пов’язаних із соціально-економічним  розвитком Запорізької област за рахунок коштів  обласного бюджету на загальну 952,3 тис.грн. у рамках місцевих програм виконано:

1) на загальну суму 40,0 тис.грн. придбано та передано відділу освіти міської ради металопластикові вікна для Токмацького навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 11" та  вхідні двері до їдальні для Токмацького закладу середньої освіти № 5

2) на  суму 230,0 тис.грн. здійснено поточні ремонти внутрішньобудинкової мережі електропостачання та козирків житлового будинку, а саме: ремонт козирків житлових будинків ОСББ «МЖК - 60» по вул. Ковальська, 60 - 85,0 тис. грн. та ОСББ «Ювілейний - 41» по вул. Ковальська, 41 м. - 75,0 тис. грн., ремонт внутрішньобудинкової мережі електропостачання житлового будинку ОСББ «Шевченка 45» - 70,0 тис. грн.

3) на суму 99,4 тис.грн. здійснено поточний ремонт 360 кв.м покрівлі гуртожитку по вул.Володимирська, 21 ;

4) на суму 81,2 тис.грн. придбані ігрові комплекс для двох дитячих майданчиків по вул. Василя Вишиваного,180  та  вул.Ковальська.

5) на суму 133,0 тис.грн. здійснено поточний ремонт мережі вуличного освітлення вулиць Урожайна, Східна, Мічуріна, Довженка, Достоєвського, частково Дружби (від вул.Шевченка до вул.Центральної) та Василя Вишиваного (від буд.№47 до буд.№87) ;

5) на суму 318,7 тис.грн. здійснено реконструкцію мережі вуличного освітлення   вулиць Чехова, 9 травня, Привокзальної, Щави, Залізничної, Польової, Некрасова та частково Василя Вишиваного;

6) 50,0 тис.грн. направлено на виготовлення проектно-кошторисної документації по об'єкту "Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Центральна, 55к, м. Токмак, Запорізької області. (ІІ під'їзд)" .

           В рамках місцевої Програми «Підтримки створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Токмак на 2019-2021 роки» депутатами Токмацької міської ради виділено 292,1 тис. грн. для надання цільової безповоротної фінансової допомоги ОСББ на ремонти будинків, зокрема: капітальний ремонт ліфтів житлових будинків виділено 220,0 тис. грн. ОСББ "Токмацька Зірка" (3 ліфти) та 59,1 тис. грн. ОСББ "Ковальський 52" (1 ліфт), на проведення поточного ремонту зовнішньої каналізаційної мережі житлового будинку виділено 13,0 тис. грн. ОСББ "Жасмін 9".

       Також в рамках місцевої програми «Реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Токмак на 2019-2021 роки» виконані поточні ремонти комунальної квартири №36 по вул. Шевченка, 47- на суму 25,2 тис.грн. та 98 пог. м теплових вводів 5 житлових будинків (вул. Шевченка, 55 та вул. Ковальська, 56; вул.Володимирська, 13, 33 та 11) на загальну суму 53,9 тис.грн. У рамках місцевої програми «Забезпечення житлом учасників АТО та громадян вимушено переселених із зони АТО в м. Токмак на 2015-2020 роки»  відповідно до норм діючого законодавства України  у сфері будівництва здійснено коригування проектно-кошторисної документації по об’єкту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3, м. Токмак, Запорізької області» на суму 160,0 тис.грн.

        Поповнено статутні фонди КП "Управляюча компанія "Контакт" ТМР на придбання щепорізу - 41,4 тис.грн. та КП «Токмак теплоенергія» ТМР на погашення кредиторської заборгованості по договору-лізингу на придбання основних засобів - 1752,058 тис.грн.

        Протягом звітного року надано фінансову підтримку комунальним підприємствам:

- КП "Міськводоканал"  - 849,985 тис.грн. (на погашення заборгованості за покупну воду ПрАТ «ТКШЗ», на послуги з геолого-економічної оцінки експлуатаційних запасів питних підземних вод в межах ділянки водозабору КП "Міськводоканал" , на поточний ремонт водопровідних мереж по вулицям Карла Лібкнехта, Василя Вишиваного міста, на послуги оплати за електроенергію та послуги з передачі електричної енергії, на послуги з державної експертизи матеріалів геолого-економічної (ГЕО) експлуатаційних запасів питних підземних вод водозабору КП "Міськводоканал");

- КП «Токмак біоенергія» ТМР – 215,74 тис.грн. (на погашення заборгованості по заробітній платі та нарахування на оплату праці працівників підприємства).

           Для забезпечення безпечних умов дорожнього руху та підтримання доріг місцевого значення у задовільному технічному стані проведені роботи на загальну суму 889,1 тис. грн., а саме:

- проведені заходи по зимовому утриманню доріг вулиць міста на суму 149,7 тис. грн.;

- проведено поточний ремонт 14,7 тис. кв.м дорожнього покриття вулиць міста на суму 494,9 тис.грн.;

- проведено 1,1 тис. кв.м грейдерування доріг із ґрунтовим покриттям на суму 106,9 тис.грн.;

- нанесено 29,3 кв.м дорожньої розмітки «Пішохідний перехід» біля навчальних закладів, міської автостанції, в районі залізничного переїзду та поблизу багатоквартирних житлових будинків в центральній частині міста на суму 12,6 тис. грн;

- встановлено та відновлено 37 дорожніх знаків, закуплено 66 дорожніх знаків, на суму 125,0 тис. грн. Деякі з них вже встановлені, проте переважна більшість буде змонтована у 2020 році.

      З метою здійснення будівництва фотоелектричної системи у місті Токмак, в рамках місцевої програми «Реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Токмак на 2019-2021 роки» на суму 143,5 тис. грн. розроблена проектно- кошторисна документація та отримано позитивний експертний звіт по об’єкту "Будівництво фотоелектричної системи у місті Токмак Запорізької області." за адресою: м. Токмак, Запорізька область, вул. Ковальська (район заводу ПАТ «ТКШЗ»)

Протягом року на утримання мережі вуличного освітлення міста Токмак з місцевого бюджету витрачено 1112,6 тис. грн. на придбання електроматеріалів для обслуговування 112,7 км мережі вуличного освітлення та оплату за спожиті понад 200 МВт електроенергії.

     За рахунок коштів місцевого бюджету у 2019 році на загальну суму 341,7 тис. грн. проведено поточний ремонт мережі вуличного освітлення по вул. Східна, Грушева, Урожайна, Василя Вишиваного, Шевченка, Олега Кошового, Гоголя, Таврійська, Ковальська  та по вул. Центральна (від буд. № 27 до буд. №5)  - оновлено 2,1 км мережі вуличного освітлення та замінено понад 110 ліхтарів.

      Також розроблено проектно-кошторисну документацію на вуличне освітлення міста для подальшого приєднання електроустановок вуличного освітлення вулиць на мікрорайонах «Залізничний», «Калиновий», «Ріжок» на суму 126,9 тис. грн.

В 2019 році до новорічних та різдвяних свят придбано світлова ілюмінація та світлодіодні конструкції на суму майже 87,0 тис. грн. 

      Протягом 2019 року на виконання заходів з благоустрою міста, прибирання та утримання 11 кладовищ міста з місцевого бюджету витрачено понад 1,4 млн. грн.,для озеленення клумб по вулицях Центральна та Шевченка - 25,0 тис. грн., на догляд та завезення грунту- 395,8 тис. грн., ліквідацію аварійних дерев - 68,5 тис. грн.

Для ефективного функціонування системи відеонагляду міста протягом року придбані необхідні складові на суму 150,53 тис. грн., поточний ремонт та оновлення застарілого обладнання склав 74,27 тис. грн., обслуговування мережі відеонагляду міста 37,5 тис. грн.

     Для утримування в належному санітарно-технічному стані дитячих та спортивних майданчиків міста придбано будівельні матеріали для ремонту та 12 нових ігрових елементів на загальну суму 194,8 тис. грн.

Виготовлено та встановлено 8 попереджувальних інформаційних пано «Увага! Діти йдуть до школи» в районі шкіл №1, №2, №5, №6  на суму 5,0 тис. грн.

    Встановлено 4 посадкових павільйони громадського транспорту на мікрорайоні «Ріжок», «Калиновий» і «Залізничний» на суму 83,0 тис. грн. Придбано 20 урн, 1 навіс 4 лавки на суму 23,0 тис. грн.

З метою відновлення покриття пішохідних зон міста облаштовано доріжки фігурними елементами мощення по вул. Ковальська (708,2 м2) та в районі буд. № 43 по Шевченка (102 м2) на загальну суму 477,4 тис. грн. Облаштовані 2 контейнерних майданчика для збору твердих побутових відходів по вул. Нова, 1 та Шевченка, 42а, вартість робіт становить 40,0 тис. грн., проведено очищення канав для водовідведення в районі Палацу спорту та по вул. Дружби, 230, земельні роботи  в районі будинку № 102 по вул. Б.Хмельницького на суму понад 63,0 тис. грн. На інженерно- геологічні вишукування та висновок проекту: «Реконструкція водовідвідної системи по вулиці Карла Лібкнехта» було витрачено 20,0 тис. грн.

        У 2019 році Запорізька обласна державна адміністрація проводила  конкурс на отримання мікрогрантів ОСББ міста Токмак щодо проведення заходів на енергозбереження, реконструкцію, капітальний ремонт покрівель та реконструкцію, капітальний ремонт існуючих електричних систем і обладнання житлових будинків, розташованих на депресивних територіях Запорізької області. Після проведення конкурсу

виділено 800 тис. грн. на проведення заходів з енергосбереження будинків, а саме: ОСББ «Молодість 43» - 150,0 тис. грн., ОСББ «Ташкентський дім» - 150,0 тис. грн., ОСББ «Меркурій-50» - 150,0 тис. грн., ОСББ «Господар 5А» - 150,0 тис. грн., ОСББ «Альянс-58» - 150,0 тис. грн., ОСББ «Зарічний-2016» - 50,0 тис. грн.

Виділено 800 тис. грн. на реконструкцію, капітальний ремонт покрівель будинків, а саме: ОСББ «Лідер-Революційна 49» - 200,0 тис. грн., ОСББ «Буревісник-31» - 200,0 тис. грн., ОСББ «Мелодія-1» - 200,0 тис. грн., ОСББ «Ельвар» - 200,0 тис. грн.

Виділено 400 тис. грн. на реконструкцію, капітальний ремонт існуючих електричних систем і обладнання будинків, а саме: ОСББ «Дари ланів» - 100,0 тис. грн., ОСББ «Надія» - 100,0 тис. грн., ОСББ «Космос № 7» - 100,0 тис. грн., ОСББ «Березовий двір» - 100,0 тис. грн.

УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Робота управління комунальної власності міської ради спрямована на реалізацію державної політики у сфері управління та контролю за використанням майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста  та  врегулювання земельних відносин.

На базі управління комунальної власності продовжує діяльність консультаційно-інформаційний пункт з питань приватизації, оренди майна комунальної власності та земельних відносин у місті.

Протягом звітного періоду укладено 21 договір оренди та 1 договір позички нежитлових приміщень, будівель з юридичними та фізичними особами, що здійснюють підприємницьку, громадську, управлінську, творчу та іншу діяльність, продовжено термін дії 19 договорів оренди нерухомого майна комунальної власності, перевірялось цільове використання нежитлових приміщень, які були передані в орендне користування, здійснювався контроль за сплатою орендної плати. Щомісячно до Токмацької міжрайонної прокуратури направлялись звіти щодо наявності заборгованості по орендній платі, велась  претензійно-позовна робота.

Завдяки вжитим заходам надходження від оренди нерухомого майна комунальної власності, у звітному періоді, склали 1, 97млн. грн., з них до міського бюджету надійшло 1,27млн. грн., на користь підприємств, установ, організацій міської ради надійшло 685,3тис. грн.

      Протягом 2019 року, укладено 27 нових договорів оренди землі. Поновлено 18 договорів оренди землі. Протягом звітного періоду укладено 21 додаткову угоду до діючих договорів оренди землі, розглянуто 7 конфліктних ситуації з приводу користування громадянами землею.

         З метою реалізації та захисту прав власності територіальної громади міста Токмака,  протягом звітного періоду, управлінням комунальної власності, в тому числі завдяки міській програмі «Проведення технічної інвентаризації нерухомого майна територіальної громади міста Токмака у 2019 році», проведено інвентаризацію та отримано технічні паспорти на 4 об’єкти   комунальної власності, підготовлено та направлено до відділу надання  адміністративних послуг та реєстрації  матеріали, на підставі яких, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право комунальної власності на 16 об’єктів нерухомості та 75 земельних ділянок. 

            Протягом 2019 року управлінням комунальної власності підготовлено лоти для проведення земельних торгів, проведено два земельних аукціона з продажу права оренди землі, за результатами торгів укладено договори оренди землі.

            В звітному періоді продано 4 об’єкта нерухомості шляхом приватизації загальною площею 1036,4 м2, на загальну суму 1, 445 млн. грн. Також було продано 9 земельних ділянок під об’єктами нерухомості – власністю фізичних осіб загальною площею 5,3862 га, на загальну суму 2, 018млн. грн., з них до місцевого бюджету надійшло 1, 997 млн. грн. Укладено 12 договорів про оплату авансового внеску в рахунок оплати земельних ділянок.

ВІДДІЛ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ МІСТА

     За 2019 рік у місті відділом розвитку інфраструктури міста надано 17 містобудівних умов і обмежень для проектування об’єктів будівництва, 67 висновків щодо проектів відведення земельних ділянок, 25 будівельних паспортів на будівництво житлових будинків та господарських будівель, 8 паспортів прив’язки тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, а також 8 дозволів на перепланування приміщень.

На підставі наданих містобудівних умов і обмежень для проектування об’єктів будівництва, а також будівельних паспортів на будівництво житлових будинків, на території міста введено в експлуатацію:

5 виробничих комплексів, загальною площею 25 000 м2;

5 торгівельних об’єктів, загальною площею 1 620 м2;

19 житлових квартир, загальною площею 1 025 м2;

5 індивідуальних житлових будинків, загальною площею 395 м2;

завдяки чому збільшились надходження до місцевого бюджету від податків

та покращились фасади будівель з прилеглою територією.

      Протягом 2019 року укладено 16 договорів щодо розміщення об’єктів зовнішньої реклами та 58 додаткових угод,  надходження в місцевий бюджет склали 122 413 грн. Укладено 8 договорів про пайову участь замовників у створенні і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури при будівництві об’єктів містобудування на території м. Токмак, завдяки чому до місцевого бюджету у 2019 році надійшло 41 455 грн.

     На території міста активізована робота з обстеження зелених насаджень, складено 58 комплексних актів на знесення 245 дерев.

Комісією з обстеження технічного стану будівель та споруд складені акти на 26 об’єктів.

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

    Протягом 2019 року до управління звернулося 5592 сім’ї за призначенням різних видів державних соціальних допомог, з них 2771 сім’я за призначенням субсидії на оплату ЖКП. Станом на 01.01.2020 субсидію на ЖКП отримали 5955 сімей, сума призначень склала  23571,6 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 730 сім’ям на загальну суму  1388,0 тис. грн. Профінансовано станом на 01.01.2020 року: за рахунок субвенції з державного бюджету-19945,3 тис.грн. (з урахуванням профінансованої заборгованості за 2019 рік у сумі 9744,0 тис.грн.)  та            за рахунок державного бюджету - 9332,2 тис.грн.

      На обліку в управлінні перебуває  2527 сімей, які  одержують  різні види державних соціальних допомог. Загальна сума виплат державних соціальних допомог станом на 01.01.2020 року складає 52157,09 тис. грн. Всі допомоги виплачуються своєчасно і в повному обсязі . Заборгованості немає. Протягом 2019 року 14 військовослужбовців, звільнених з військової строкової служби отримали матеріальну допомогу на загальну суму 47,71 тис. грн.

        Призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 57 заявникам на загальну суму 63,1 тис. грн.

Урядовим рішенням запроваджено новий вид соціальних виплат-допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Протягом звітного періоду 146 сімей отримують даний вид допомоги на 167 дітей віком до 6-ти років. Загальна профінансована сума складає 2448,7 тис. грн.

     Згідно Порядку відшкодування вартості послуги за дитиною до трьох років «муніципальна няня», управлінням призначено цей новий вид допомоги 2 заявникам на загальну суму 3,2 тис. грн., одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», протягом 2019 року Токмацькою  БЛІЛ ТМР видано 186 «пакунків малюка», управлінням соціального захисту населення  видано  33 «пакунків малюка».

       Протягом поточного року управлінням подано 2 клопотання про присвоєння почесного звання «Мати-героїня», присвоєно почесне звання 2 жінкам. Проведено виплату одноразової грошової винагороди в розмірі кожній «матері-героїні» на загальну суму 38,4 тис. грн.

       В поточному  році проведено 41 засідання комісії з питань призначення державної соціальної допомоги, на яких розглянуто 1717 заяв одержувачів будь-яких видів державної соціальної допомоги, субсидії, пільг тощо.

Згідно Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків (далі ЄДАРП)  станом на 01.01.2020р. в управлінні на обліку перебуває  9297 осіб, які мають право на пільги.  За період з 01.01.2019 по 01.10.2019 року сума нарахувань по пільгам за спожиті житлово-комунальні послуги склала – 4348,77 тис. грн. Профінансовано  за рахунок субвенції з державного бюджету– 4385,84 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулий рік -  37,07 тис. грн. Компенсацію на тверде паливо та скраплений газ  призначено 95 пільговикам на суму 147,4 тис. грн. Профінансовано за рахунок субвенції з державного бюджету 148,61 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулий рік -  1,21 тис. грн.

        З 01 жовтня 2019 року змінився механізм нарахування пільг, а саме відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019р. № 373, пільги щомісяця нараховуються управлінням соціального захисту населення у грошовій готівковій та безготівковій формі в межах затверджених норм.  Протягом жовтня – грудня 2019 року було нараховано пільги 1119 пільговикам на суму 2141,7 тис.грн.

        Протягом  2019 року  6 сім’ям (в т.ч. 3 сім’ям АТО) нараховано компенсацію на надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та територіях проведення антитерористичної операції на Сході України компенсації вартості ЖКП послуг у розмірі 50% знижки в межах норм,  на суму 13,08 тис. грн.

       В місті діє Программа «Соціальний захист окремих категорій громадян для надання інших пільг на 2016-2020 роки», якою передбачено кошти у сумі 1497,42 тис.грн. на: компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які мають право на безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування – 1332,06 тис.грн.,; на компенсацію за безплатний пільговий проїзд залізничним транспортом в приміському транспорті – 109,37 тис. грн., в т.ч. заборгованість за минулі 2016-2017 роки - 26,8 тис. грн; на погашення заборгованості за надані послуги телефонного зв’язку за червень-листопад 2019р. – 50,99 тис.грн.; Пільги надаються своєчасно та в межах виділених асигнувань.

        Протягом квітня - вересня 2019 року проведена  виплата   щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги 839 ветеранам війни на суму 942,4 тис.грн. Відповідно до обласної програми «Назустріч людям» виплачено кошти по 500,00 грн. на надання щорічної одноразової грошової допомоги до Дня Перемоги учасникам бойових дій у війні 1941-1945 роках 38 особам на суму 19,09 тис. грн.

Згідно ЄДАРПу  станом на 01.01.2020 року в управлінні на обліку перебуває  122 особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та мають право на пільги.  За рахунок коштів державного бюджету 82 особам виплачено допомогу на оздоровлення у сумі 7,68 тис.грн. П’ять  осіб 1 категорії забезпечено санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок на суму 36,05 тис.грн., двом особам 1 категорії виплачено грошову компенсацію замість путівки на суму 2,1 тис. грн. Компенсацію на харчування щомісяця отримують 70 осіб на суму 228,11тис.грн. Виплачено компенсацію на додаткову відпустку 8 особам у сумі 36,44 тис.грн. За рахунок коштів обласного бюджету надано послуги з безоплатного зубопротезування 5 особам на суму 11,94 тис.грн, та безоплатно видано 41 особі ліки за рецептами лікарів на суму 35,03 тис.грн.

          На виконання постанови від 28.12.2016 № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою запроваджено виплату соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади деяким категоріям студентів, протягом 2019 року було виплачено 18 студентам соціальні стипендії на суму 284,138 тис.грн., в т.ч. заборгованість станом на 01.01.2019р. – 2,9 тис.грн.

        Відповідно до постанови КМУ від 28.03.2018р. № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» у лютому 2019 року було перераховано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату  грошової компенсації  для отримання жилих приміщень для особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи, яка приймала участь у бойових діях на території інших держав, де велись бойові дії та перебувала на квартирному обліку в виконавчому комітеті Токмацької міської ради у сумі 794,28 тис.грн.

         На виконання постанови КМУ від 15.11.2017р. № 877 «Про затвердження порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» з державного бюджету у жовтні 2019р. було виділено кошти на виплату  грошової компенсації  для отримання жилих приміщень для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою придбання житла та які перебувають на квартирному обліку в виконавчому комітеті Токмацької міської ради на 1 особу у сумі 355,76 тис.грн.

      Станом на 01.01.2020 р. на обліку в управлінні перебуває: 206 учасників бойових дій  АТО та 6 осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО та 4 сім’ї загиблих в АТО.

На виконання обласної програми «Назустріч людям» до Дня захисника Вітчизни України (14 жовтня) 209 учасникам бойових дій в зоні АТО виплачено  щорічну адресну грошову допомогу в  сумі 104,5тис. грн., 3 членам сім’ї загиблих в АТО в сумі 1500 грн. Особам з інвалідністю внаслідок війни (АТО) виплачена щомісячна допомога: ІІІ гр. – 500 грн., ІІ групи – 700 грн. Станом на 01.01.2020 року на обліку в УСЗН ТМР перебуває 6 осіб з інвалідністю АТО. З початку року виплачена допомога на загальну суму 43,6тис. грн., виплачена компенсація за розроблення проекту землеустрою 13 учасникам АТО на суму 36499,90 грн.

       За рахунок коштів міського бюджету 23 учасникам бойових дій, які приймали участь у антитерористичній операції у 2019 році виплачено  матеріальну допомогу у сумі 23 тис.грн. –  по 1000,00 грн. кожному.

 2 учасника бойових дій, отримали психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі, санаторно-курортне лікування надано 5 учасникам АТО, 4 особи зазначеної категорії пройшли професійне навчання для отримання водійських прав.

Матеріальна допомога на лікування  протягом 2019 року  призначена 504 мешканцям міста на загальну суму 500,7 тис.грн. та  1 мешканцю міста у зв’язку з пожежею на загальну суму 1,0 тис.грн.  Одноразова грошова допомога до знаменних та пам’ятних дат за зверненнями громадських організацій надана на загальну суму 78,0 тис. грн.: учасникам бойових дій, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ветеранам війни та праці, особам з інвалідністю внаслідок війни та захворювання, активістам та волонтерам.      Безкоштовно забезпечені дровами 185 осіб на загальну суму 27,2 тис.грн. Також отримана допомога на поховання 37 незастрахованих осіб на суму 54,6 тис.грн. та відшкодовано витрати за поховання 4 безрідних осіб КП «Управляюча компанія «Контакт» на суму 5,6 тис.грн.

        За бюджетною програмою за рахунок державного бюджету матеріальна допомога надана 10 особам з інвалідністю на суму 7485,0 грн. та                          3 непрацюючим малозабезпеченим особам на загальну суму 2245,50 грн. Всі                  4 особи з інвалідністю, які потребують процедури  гемодіалізу отримали матеріальну допомоги за рахунок обласної програми «Назустріч людям» на загальну  суму  2994,0 грн., відшкодовано витрати на проведення поховання 12 учасників бойових дій на загальну суму  24 960,09 грн.

       Затверджена Програма «Надання фінансової підтримки ветеранським та громадським організаціям, діяльність яких має соціальну спрямованість, на 2019-2020 роки», з метою реалізації зазначеної програми проведений Конкурс з визначення програм , розроблених ветеранськими та громадськими організаціями. За результатами  конкурсу   визначені асигнування  на 2019 рік на підтримку діяльності ветеранських та громадських організацій:  Токмацькій міській організації ветеранів України – 51,6 тис.грн., Токмацькому міському товариству сімей з дітьми - інвалідами та інвалідами з дитинства – 31,8 тис.грн.,  «Токмацькому об’єднанню ветеранів Чорнобиля» - 10,5 тис. грн. та  «Союз Чорнибиль»- 5,0 тис.грн., ГО «Центр розвитку та підтримки молодіжних ініціатив» - 4,0 тис. грн., які  виплачені у повному обсязі.

        Протягом 2019 року введено 576 індивідуальних програм реабілітації  осіб та дітей з інвалідністю. Відповідно до медичних показань 116 осіб забезпечені  технічними засобами реабілітації та протезно - ортопедичними  виробами за індивідуальним замовленням в кількості 405 одиниць на загальну суму 1379,1 тис.грн. Управлінням забезпечені 9 осіб технічними засобами реабілітації : засобами для ходіння, керовані обома руками - ходунками, які вже були у вжитку на суму 4,6 тис.грн., засобами пересування – кріслами колісними, які вже були у вжитку на суму 147,4 тис.грн.

На обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками в управлінні перебуває 373 особи, в тому числі 235 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 41 ветеранів війни та діти війни, 97 ветеранів праці. Протягом звітного періоду отримали санаторно-курортне лікування 55 осіб, з них: 10 ветеранів війни, 44 особи з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 2 ветерана праці.

        За рахунок Фонду соціального захисту інвалідів сплачені 17 договорів, які були заключені для отримання санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю на загальну суму 168,7 тис.грн. За рахунок Програми соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів, інших соціальних груп населення, що перебувають в складних життєвих обставинах «Назустріч людям» на 2015-2019 роки  оздоровлені  14 ветеранів війни, праці та особи з інвалідністю на загальну суму 107190,0 грн.

В 2019 році компенсацію отримали 14 осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 6157,0 грн. та 1 особа з інвалідністю внаслідок загального захворювання на суму 131,00 грн.

Станом на 01.01.2020 року грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів отримали 30 осіб з інвалідністю на суму 12,8 тис. грн.

            До Міжнародного дня громадян похилого віку 169 осіб, яким виповнилося 90 років і більше, отримали за рахунок обласної програми               « Назустріч людям» щорічну разову грошову допомогу на загальну суму 51,03 тис. грн. 

Станом на 01.01.2020 року на обліку в управлінні перебуває  257   багатодітних сім`ї, в яких виховується  881  дитина. Видано 56  посвідчень багатодітної сім`ї,   146 посвідчень дітей з багатодітних родин.

Протягом червня-липня місяців 2019 року в місті працювали  табори відпочинку з денним перебуванням  для дітей пільгових категорій, з міського бюджету витрачено  20,25 тис. грн. Впродовж літньої оздоровчої кампанії 2019 року охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами  2503 дитини (74, 8 %  від загальної кількості дітей  - 3347). В  заміських оздоровчих закладах   оздоровлено  408 дітей (12,2  % від загальної кількості дітей шкільного віку – 3347), 2095  дітей охоплено відпочинком (62,6  %  від загальної кількості дітей шкільного віку). 

Всього в місті 2209 дітей пільгових категорій. 94,8% (2095 дітей) дітей пільгових категорій охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами. 17,1 % (378 дітей) охоплено оздоровчими послугами ( в оздоровчих заміських таборах, санаторіях, ДП «МДЦ «Артек» (м. Київ) та ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса ).

За кошти  міського бюджету в заміському оздоровчому таборі «Сонячний» (с.Богатир Якимівського р-ну ) оздоровлено  40 дітей міста

(фінансування з міського бюджету – 190, 68 тис. грн.).

           Всього з міського бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей витрачено 280,252  тис.  грн. За рахунок обласного бюджету оздоровлено 56 дітей:  в ДЗОВ «Меотіда» (м. Приморський р-н)  23 дитини пільгових категорій, 2 дитини в ДЗОВ  «Лазурна райдуга»  (Якимівський р-н), 11 дітей в ДЗОВ «Лісова пісня» (Якимівський р-н). У санаторіях України  оздоровилась 66 дітей  пільгових категорій населення: 24 дитини  оздоровлено  в ДП «УДЦ «Молода гвардія» ( м. Одеса) та ДП «МДЦ «Артек» (м. Київ ).

Протягом оздоровчої кампанії 2019  року було охоплено оздоровчими  та відпочинковими послугами  дітей пільгових категорій:

дітей-сиріт  та позбавлених батьківської опіки –  100%;

дітей з багатодітних та  малозабезпечених сімей – 96,9 %;

дітей-інвалідів – 100%;

дітей, батьки яких визнано учасниками бойових дій 5 дітей 10,9 %;

дітей, батьки яких загинули у районі проведення АТО - 100%.

Управлінням проводиться робота з внутрішньо переміщеними особами з тимчасово окупованої території України  та районів проведення  ООС(АТО). Ведеться Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб, в якій на обліку перебуває 658 осіб., 55 родинам призначена і виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі  на оплату житлово-комунальних послуг. Загальна сума нарахувань з початку року склала 1 244,8 тис. грн. Заборгованості з виплати цієї допомоги немає.

     Впродовж  2019 року проводилась відповідна робота щодо контролю за своєчасною виплатою заробітної плати  та  погашенню заборгованості з виплати заробітної плати. На філії «Токмацький райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор»  заборгованість з виплати заробітної плати, станом на 01.01.2020 року, складала 389,43 тис. грн. Виплата зарплат в філії повністю залежить від Запорізького облавтодору.

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ)

  Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Токмацької міської  ради   створений для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, громадянам, які перебувають у складних життєвих ситуаціях і потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб в соціальному обслуговуванні та забезпечення їх якісного соціального обслуговування.

        Станом   на 01.01.2020 року при терцентрі  діють   такі структурні підрозділи:

- відділення  соціальної допомоги вдома;

- відділення денного перебування;

            - відділення організації надання  адресної,натуральної та грошової допомоги.

         Станом на 01.01.2020 року виявлено та взято на облік 1770 одиноких та самотньо проживаючих  громадян міста, які потребують надання соціальних послуг.

         Відділенням соціальної допомоги вдома, згідно висновків закладів охорони здоров’я,  обслуговується  348 одиноких непрацездатних громадян похилого віку, з них - 48 здійснюється за плату  відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. Підопічним, які мають V групу рухової активності, у кількості 81 особа,  надається можливість отримувати соціально – побутові послуги  до 5 разів на тиждень за розширеним переліком: закупівля та доставка продуктів, медикаментів, супроводження в поліклініку, приготування їжі, допомога в особистій гігієні, оплата комунальних послуг, тощо.

         Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома обслуговується 36 осіб, які мешкають у приватному секторі та мають пічне опалення, усі з них на теперішній час забезпечені вугіллям та дровами.        

            Відділенням соціальної допомоги вдома запроваджено Державний стандарт догляду вдома. За звітний період переглянуто 100% договорів укладених з особами, які перебувають на обслуговуванні.

               Відділенням  денного перебування для   громадян  похилого віку та осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку) з частковим порушенням рухової активності обслуговано 335 громадян. Групи “Здоров’я”, відвідують 137 осіб  похилого віку.

           У  відділенні денного перебування працюють  клуби спілкування пенсіонерів “Ветеран” та “Дозвілля”.  Заходами охоплено 425 осіб.

          На обліку відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги діє для більш повного охоплення обслуговуванням людей похилого віку та осіб з інвалідністю перебуває  1057 осіб. Постійно, протягом року, громадяни отримують  послуги  перукаря,  робітника з комплексного обслуговування та ремонту будівель, швачки.  За звітний період 67 громадян отримали знання на факультеті  комунікаційних та інформаційних технологій та 15 продовжують навчатися. 

      При центрі налагоджена постійна співпраця з громадською організацією «Запорізький міський конгрес інвалідів», БО «ЗБФ Хэсэд Михаэль», Токмацькою міською організацією ветеранів України, Токмацькою міською територіальною організацією Української спілки ветеранів Афганістану, головами СОН, головами ОСББ м. Токмака.  

ВІДДІЛ ОСВІТИ МІСЬКОЇ РАДИ        

У 2019 році на реалізацію міських  програмних заходів та надання фінансової підтримки закладам освіти міста видатки різних бюджетів склали  1 731,744 тис. грн. мережу закладів освіти склали 8 дошкільних закладів, 7 загальноосвітніх закладів, 2 позашкільних заклади.

      В 8 закладах дошкільної освіти міста в 2019 р. виховувалось 1157 дітей,що склало 94,4% від загальної кількості дітей від 3 до 6 років. Чисельність дітей у закладах дошкільної освіти у розрахунку на 100 місць знизилась порівняно з 2018 роком з 103 дітей до 97.  Показник  охоплення дошкільною освітою дітей 5-ти річного віку становить 100 %. У 2019 році випущено з закладів дошкільної освіти 358 дітей.

В дошкільних закладах працює 64 групи з різним режимом роботи, з них з 9 годинним перебуванням  дітей – 53, з 12 годинним – 9 груп та 2 групи з цілодобовим перебуванням дітей.

      В 2019 р. в закладах дошкільної освіти міста працювало 5 груп для дітей з особливими освітніми потребами, в яких отримували корекційну допомогу 55 дітей. Успішно функціонують 5 інклюзивних груп для 12 дітей з особливими освітніми проблемами на базі ЗДО № 24 «Журавлик», ЗДО № 1 «Олімпійський», ЗДО № 7 «Калинка».   Для 33 дітей з проблемами мовлення працювало 3 логопедичні групи у ДНЗ «Вербиченька» , 20 дітей з затримкою психічного розвитку відвідували 2 групи у ДНЗ «Метелик».

В 2018/2019 н.р. 60 % закладів дошкільної освіти міста, а саме ЗДО № 1 «Олімпійський», ЗДО № 5 «Червона шапочка», ЗДО № 7 «Калинка», ЗДО № 23 «Вербиченька», ЗДО № 24 «Журавлик» почали працювати за освітньою програмою «Впевнений старт».

  У 2019 році у місті Токмак продовжили свою  роботу  7 закладів загальної середньої освіти. Станом на   вересень 2019 року  контингент учнів шкіл міста складав  3099 учнів, що навчалися у 131 класах. Продовжувала розширюватися мережа інклюзивних класів у закладах загальної середньої освіти. На початок 2019/20 навчального року функціонувало 14  інклюзивних класів (у закладах загальної середньої освіти №№ 2,5,6,4);  в них навчалося 22 дитини з особливими освітніми потребами.

   У  2019/2020 навчальному році суттєво зменшився  у порівнянні з попереднім навчальним роком набір учнів до 1-х класів(- на 34), кількість склала 308.  

 У закладах освіти нараховується 4462 посадкових місця, а контингент учнів складає 3099, таким чином, наповненість шкіл складає 69,5% від можливості забезпечити навчанням.

В закладах загальної середньої освіти 35 класів з поглибленим вивченням предметів, в них учнів – 921, що становить 29,7% від загальної кількості школярів(на 3,5% більше минулорічних показників).

      У 2019 році 96 випускників 11 класів пройшли процедуру зовнішнього незалежного оцінювання. За сумарною кількістю результатів високого і достатнього рівня середньоміські значення на 16% вищі регіональних і всеукраїнських значень.

 2019 рік відзначено позитивною динамікою щодо кількості нагороджених, яку було збільшено вдвічі( 6 випускників - золоті медалі, 2- срібні).

Отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту 101 випускник  9-х класів, вдвічі менше, ніж у минулому році, з них 8 (7,9%) – свідоцтва з відзнакою, що на 5,5% більше, ніж у минулому році.

      Протягом 2019 року у закладах освіти міста було продовжено роботу зі створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами. З 01 вересня 2019 року у закладі загальної середньої освіти №6 відкрито ресурсну кімнату, оснащену сучасним інтерактивним, мультимедійним та реабілітаційним обладнанням.

Станом на кінець 2018-2019 навчального року у закладах загальної середньої освіти міста функціонувало 290 одиниць комп'ютерної техніки. З них: 74% - це стаціонарні ПК; 13% - портативні ПК; 7% - медіа-проектори; 5% - інтерактивні комплекси SMART; 1,4% - магнітно-маркерні дошки-екрани з активатором поверхні.

       На початок нового 2019-2020 навчального року для 2-х класів нової української школи було придбано 20 комплектів комп'ютерного обладнання:10 портативних ПК, 3 інтерактивних комплекси SMART, 7 одиниць копіювальної техніки.

Для ресурсної кімнати закладу загальної середньої освіти № 6 закуплено 1 інтерактивний комплекс SMART, 2 планшетних ПК, 2 портативних ПК і 1 стаціонарний ПК.

За рахунок державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів щодо підвищення якості освіти проведено тендерну процедуру закупівель 16 портативних ПК.  На зекономлені у ході тендерних закупівель кошти придбано ще 5 портативних ПК.

Таким чином, станом на 01.01.2020 року парк комп'ютерної техніки закладів освіти налічує 330 одиниць. 

     У 2019 році у частині приміщення закладу дошкільної освіти №1 «Олімпійський» розпочав свою діяльність інклюзивно-ресурсний центр міста Токмака. КУ «Токмацький ІРЦ» обслуговує територію м.Токмак з кількістю близько 4500 дітей.

Станом на 20.12.2019 року в ІРЦ зареєстровано 160 заяв від батьків щодо проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Комплексну оцінку пройшли 131 дитина, які отримали відповідні висновки. Фахівці ІРЦ визначають наявність особливих освітніх потреб у дитини, визначають сильні сторони та рекомендують програму, за якою буде навчатися дитина. Варто зауважити, що багато дітей на сьогоднішній день мають порушення мовлення та потребують занять з вчителем-логопедом, більше 20 дітей перебувають на черзі для отримання корекційних занять в ІРЦ. Станом на вересень 2019р. додаткові освітні послуги дітям з особливими потребами по м.Токмак надають 17 практичних психологів, 9 вчителів-логопедів, 6 вчителів-дефектологів, 2- вчителя інструкторів з ЛФК.

Протягом 2019 року відділом та закладами освіти значну увагу було приділено забезпеченню належного функціонування Нової української школи. На оснащення перших класів 2019 року було витрачено 1 087, 977 тис грн. На виділені кошти було придбано комп’ютерне обладнання, меблі, дидактичні матеріали.  Придбані дидактичні матеріали для закладу загальної середньої освіти № 5 з навчання мовою національних меншин на суму 58.282 грн. у кількості 48 одиниць.

      У місті функціонує два позашкільних заклади: Дитячо-юнацька спортивна школа та Центр дитячої та юнацької творчості, у яких  створені умови для навчання, виховання й розвитку учнів. Позашкільною  освітою в 2019/20 навчальних роках  охоплено 1129 учнів, що складає 37 %.

      В ДЮСШ    7 відділень, тренується 417 вихованців.

      Мережа гуртків ЦДЮТ у кінці  2018/2019 н.р. налічувала 48  груп, 20 гуртків, які  відвідували 712 вихованців.

     Протягом навчального року  вихованці гуртків ЦДЮТ взяли участь у   44 конкурсах, здобули 108  перемог: 10 перемог  в конкурсах Всеукраїнського та Міжнародного рівнів, 26  обласні конкурси – 53 перемоги, 8 міських конкурсів – 45 перемог.

      Відповідно до структури методичної роботи у 2019 році діяли педагогічні спільноти: 6 міських постійно діючих семінарів, 3 міські творчі групи,  17 методичних  об’єднань,  школа молодого вчителя, 2 міських методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти. За 2019 рік проведено 5 засідань. Протягом 2019 року, за результатами супервізії закладів освіти області щодо створення умов для впровадження Концепції «Нова українська школа», готовності педагогів до реалізації Державного стандарту початкової освіти визначено найкращі заклади загальної середньої освіти Запорізької області. Їх всього 42 , серед яких Токмацька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Токмацької міської ради Запорізької області.  

          Актуальним напрямом діяльності відділу та закладів освіти залишається пошук, розвиток і підтримка обдарованих дітей. Належна робота педагогів міста з обдарованими дітьми підтверджена учнівськими успіхами – досягненнями в інтелектуальних і творчих змаганнях, конкурсах, фестивалях регіонального та державного рівнів. У 2019 році покращилися результати участі учнів у обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учнями міста було одержано 148 перемог, що склало майже 40% результативності від загальної кількості учасників.

       Протягом 2019 року було приділено увагу оновленню матеріально-технічної бази закладів освіти, покращенню умов перебування учасників освітнього процесу у закладах. За допомогою коштів обласної депутатської субвенції частково проведено заміну вікон у ДЮСШ, НВК №11, НВК №12, ЗЗСО №6, проведено часткові ремонти приміщень окремих закладів. За кошти місцевого бюджету придбано приладдя та оснащення для дошкільних закладів освіти. Наприкінці 2019 року відновив свою роботу заклад дошкільної освіти «Метелик», де проведено ремонтні роботи, у тому числі з енергоефективності, за кошти фонду GIZ. 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МІСЬКОЇ РАДИ

            Протягом 2019 року  службою у справах дітей виконкому Токмацької міської ради було поставлено на первинний облік 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та  дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. На 01.01.2020 року  на обліку перебуває 73 дитини, з них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 59. 6 дітей влаштовано під опіку родичів, 2 дітей – в прийомну родину, 3 – в інтернатні заклади. Під опікою у м. Токмак перебуває 32дитини ,у 4 прийомних родинах міста виховуються 6 дітей.  Проведено обстеження всіх сімей опікунів, піклувальників та прийомні родини.  Порушень щодо утримання та виховання дітей в цих сім’ях не виявлено.

            На обліку з усиновлення дітей перебуває  18 сімей, в яких виховуються 22 дитини.  У 2019 році перевірено умови проживання та виховання 8 дітей  в  родинах усиновлювачів.  Фактів неналежного виконання  батьківських обов’язків не виявлено. Протягом року усиновлено 2 дітей громадянами України.

Дітей, які опинились у складних життєвих обставинах – 14, які проживають в 7 родинах. Щомісяця представники служби у справах дітей відвідують родини та надають рекомендації щодо виходу з кризового стану.             Проведено 16  засідань комісії з захисту прав дитини, на яких розглянуто 55 питань, прийнято до виконання 55 рішень.       

Взяли участь у 118  судових засіданнях за заявами органу опіки та піклування та  громадян з питань позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини з одним з батьків, визнання особи безвісно відсутньою, поновлення батьківських прав, стягнення аліментів на дітей, про накладення заборони на відчуження нерухомого майна, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, про виселення, про поділ майна, про надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини без згоди батька, у кримінальних справах.   По справам  надані відповідні висновки.

         Службою у справах дітей, як представником органу опіки та піклування,  ведеться координаційна  робота з питань профілактики скоєння правопорушень та злочинів, запобігання шкідливих звичок, попередження бездоглядності та безпритульності  серед дітей міста. Розроблено спільний план дій, згідно якого здійснюється постановка на профілактичний облік дітей, що вчинили правопорушення, проводяться профілактичні заходи (бесіди), здійснюються спільні перевірки за місцем проживання дітей, які стоять на обліку. Адміністраціями навчальних закладів забезпечений контроль за станом виховної роботи з дітьми, що перебувають на обліку.

У 2019 році службою у справах дітей разом з інспекторами ювенальної превенції Токмацького відділення поліції та спеціалістами міського Центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді проведено 53 профілактичних рейдів,  обстежено 778 родин.  В результаті проведення сумісних заходів виявлено 162 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах: влаштовано до закладів соціального захисту – 14 дітей, дитячого відділення лікарні –26; ініційовано  притягнення    до адміністративної відповідальності  42 особи; попереджено 459 батьків. Проведено 14 рейдів  по місцях масового збору дітей: комп’ютерних клубах, торгових точках продажу алкогольних та тютюнових виробів. Під час рейдів було вилучено 31 дитину  з комп’ютерних клубів міста. 

 Протягом  2019 року до служби звернулось 517 громадян з питань участі у вихованні дитини одного з батьків, усиновлення дитини, проблем виховання дитини, здійснення правочинів від імені дітей,тощо.

На реалізацію Програми « Заходи державної політики з питань дітей та їх соціального захисту на 2018 – 2020 роки » у 2019 році з міського бюджету виділено 26.5 тис.грн., які освоєні на виконання заходів соціального захисту дітей та участі дітей пільгових категорій в обласних та міських заходах. З них виділено 10,0 тис.грн. на придбання бензину   на проведення профілактичних рейдів. Це дало змогу   впродовж року відвідати на 277 неблагополучних сімей  більше, ніж у 2018 році.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 616 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа»з метою забезпечення житлом  особи з числа  дітей, позбавлених батьківського піклування, яка перебувала на квартирному обліку,  кошти субвенції з державного бюджету у сумі 355 тис. грн. спрямовані для  придбання однієї квартири у м. Запоріжжі.

ТОКМАЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМЇ, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

          Головною метою діяльності служби є здійснення соціальної підтримки сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.        Токмацьким міським центром СССДМ разом з іншими суб’єктами соціальної роботи виявлено 849 сімей та 49 осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах. Визначено основні проблеми та потреби членів сімей, перевірено умови проживання та виховання дітей, складено акти соціальних інспектувань. За результатами соціальних інспектувань під соціальним супроводом перебуває 29 сімей та 2 особи, які опинились у складних життєвих обставинах, яким надано 965 індивідуальних послуг; знято з соціального супроводу 18 сімей та 1 особу.

            Для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах було проведено 67 заходів, охоплено 1119 осіб.

         Протягом звітного періоду здійснювалося соціальне супроводження прийомних сімей. Функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 прийомних дітей. Протягом звітного періоду було здійснено 49 відвідувань. Під час соціального супроводження прийомним сім’ям надано 1246 послуг.

        Спеціалізованим формуванням «Телефон довіри» за звітний період надано 229  послуг. Протягом звітного періоду також працювало спеціалізоване формування «Служба соціально – профілактичної роботи», метою якого є профілактика ВІЛ – інфекції, інфекцій, що передаються статевим шляхом та інших хвороб. Споживачів ін’єкційних наркотиків та вживачів психоактивних речовин було поінформовано з питань лікування у центрах реабілітації та наркологічних диспансерах, розповсюджено 151 одиницю інформаційно—просвітницьких матеріалів.

        Спеціалізованим формуванням «Школа волонтерів» за звітний період проведено 5 навчань для 7 волонтерів. Були проведені бесіди, тренінги, ігротеки, акції.

       Волонтери взяли участь у підготовці і проведенні 20 заходів з пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі та ін., якими охопили 530 осіб.

Спеціалізованим формуванням «Консультативний пункт у пологовому стаціонарі та жіночій консультації» протягом року вагітним жінкам було надано 97 індивідуальних соціальних послуг, спрямованих на формування відповідального відношення до своїх батьківських обов’язків загалом за звітний період соціальною роботою охоплено 97 осіб.

             В консультативному пункті Токмацького міського ЦСССДМ у Токмацький спеціальній загальноосвітній школі – інтернат проведено 12 індивідуальних заходів, якими охоплено 18 осіб. Протягом 2018 року здійснено 97 обстежень цільового використання державних коштів при народженні дитини, 55 обстежень одиноких матерів та 49 обстежень багатодітних сімей.

ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ МІСЬКОЇ РАДИ

       Культурне обслуговування населення міста забезпечують міський Будинок культури, 3 публічні бібліотеки, міський краєзнавчий музей, дитячі музична і художня школи. При відділі працює централізована бухгалтерія і господарська група.

 На програму «Відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат у м. Токмак на  2019-2022 роки» профінансовано –  36.2 тис.грн.;  «Комплексна програма розвитку галузі культури в м. Токмак на 2019-2023 роки»  профінансовано –   578.0  тис. грн.;

Бібліотеки централізованої системи профінансовані для придбання літератури -  9,9 тис. грн.; придбання для центральної бібліотеки  металопластикових вікон - 80,0 тис. грн., стільців -  5,0 тис. грн., кондиціонерів - 32,6 тис. грн., монтаж системи кондиціювання -  4,1 тис. грн.

Міський Будинок культури - поточний ремонт та комплексне обслуговування фонтану на площі Будинку культури - 100,0 тис. грн., придбання акустичної системи - 5,4 тис. грн.; забезпечення участі самодіяльних колективів у виїзних обласних заходах та конкурсах  - 8,0 тис. грн., придбання Арт-обєкту «Я ЛЮБЛЮ ТОКМАК» - 170,0 тис. грн., підготовка та проведення ІІ фестивалю ковальської майстерності «Вогняна квітка» - 58,0 тис. грн.

Дитяча музична школа - придбання металопластикової контсрукції вхідної групи дверей та вікон  - 90,0 тис. грн., поточний ремонт вхідної групи дверей та вікон - 15,0 тис. грн.

Поліпшення стану будівель соціальної сфери м.Токмак на 2019-2022 роки»  профінансовано – 198,0 тис. грн.(поточний ремонт покрівлі адмінбудівлі).                                                                                                       

«Організація оплачуваних громадських робіт в м. Токмак на 2019 рік» профінансовано – 17,9 тис. грн.

Міським Будинком культури протягом року проведено 125 масових заходів, На цих заходах були присутні 39 633 мешканця міста. У тому числі для дітей та підлітків проведено 9  масових заходів, які відвідали 3 540 чоловік.

            У міському Будинку культури працює 4 любительських об'єднання, в яких займаються 52 чоловіка, 27 колективів художньої самодіяльності з числом учасників 386 чоловік, з них 4 дитячих колективів, в яких задіяно 117 чоловік.

            Колективи художньої самодіяльності МБК прийняли  участь у  16  фестивалях та  конкурсах: Міжнародних – 6, Всеукраїнських – 2, обласному – 7, регіональному – 1, де отримали призові місця.

Основним осередком музичної культури нашого міста є Токмацька дитяча музична школа. В закладі здобувають початкову мистецьку освіту 244 учня, у групах самооплатності навчається  13 учнів. Відповідно до законодавства України 54 учня користується пільгами та навчаються безкоштовно. Згідно рішень виконавчого комітету Токмацької міської ради надано право  безкоштовного навчання 5 обдарованим учням дитячої музичної школи. Учні дитячої музичної школи прийняли активну участь у 35 міських культурно-  масових заходах.

Завдяки працьовитості та таланту цей рік став особливо щедрим на здобутки для акордеоніста Владислава Грицуна, який увійшов до Всесвітньої конфедерації баяністів-акордеоністів у м. Дрогобич  (керівник Утєнкова С.В.).

Високий рівень успішності учні школи підтверджували на конкурсах різних рівнів. За звітний період учні та дитячій хореографічний колектив стали лауреатами та дипломантами 17 конкурсів (міжнародних – 7, всеукраїнських – 5, обласних - 3 та регіональних).

Художньому мистецтву діти навчаються у Дитячій художній школі, контингент налічує 104 учня, 12 дітей користуються  пільгами. Учні приймають активну участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах.

       У 2019 році бібліотеки Централізованої системи м. Токмака працювали над виконанням важливої місії – створення якісно нового рівня обслуговування користувачів з використанням нових інформаційних технологій, забезпечення інформаційних потреб користувачів та допомогу всебічному розвитку особистості, організації відпочинку і дозвілля населення міста, підвищення комфортності бібліотечного середовища, створенням позитивного іміджу бібліотек.

Задовольняючи потреби громадян в інформації, бібліотеки централізованої системи  у звітному році надали послуги 5 832 користувачам, в тому числі 2 637 дітям. Послугами Інтернет-центрів скористувалось     1 983 користувачів.

     Книжковий фонд ЦБС нараховує 95 542 примірників. У звітному періоді надійшло     1 780  примірників видань на суму 107 853,43 грн.  За кошти міського бюджету в звітному році придбано 120 примірників на суму 9,9 тис. грн.

Бібліотеки міста активно займаються програмно-проєктною діяльністю задля впровадження інноваційних технологій, введення нових послуг для користувачів, підвищення якості матеріально-технічної бази, втілення в роботу нових ідей, проєктів та отримання допомоги на їх реалізацію. В 2019 році бібліотеки отримали грантову підтримку завдяки участі у програмах та конкурсах міжнародних та українських донорських організацій, професійних об’єднань: Українська бібліотечна асоціація, Асоціація міст України (АМУ), Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX/Україна), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID та Німецька федеральна компанія GIZ за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Так в 2019 році в бібліотеках ЦБС реалізувались проекти та грантові програми:

- центральна міська бібліотека в партнерстві з громадською організацією «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» реалізовувала проект ПУЛЬС («Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»), що впроваджується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та направлений на посилення спроможності громад, інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації, надання можливостей для їхнього формування та подальшого стабільного розвитку;

- в рамках співпраці з Українською бібліотечною асоціацією та кінокомпанією «Артхаус Трафік» в рамках проекту «Артхаус Клуб» бібліотеки централізованої системи проводили некомерційні покази ліцензійних фільмів-переможців Каннського фестивалю, фестивалю Чілдрен Кінофест, володарі премій Європейської кіноакадемії та премій Оскар, з метою популяризації мистецтва кіно;

- бібліотеки м. Токмака є учасником міжрегіональної програми «Покращення якості надання послуг ВПО та населенню приймаючої громади на базі бібліотек та будинків культури» в рамках проекту Підтримка територіальних громад України у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» від Німецької федеральної компанії GIZ за підтримки Федерального уряду Німеччини. Центральна міська бібліотека в рамках співпраці з GIZ отримала обладнання для медіатеки: меблі, комп’ютерну та мультимедійну техніку, програмне забезпечення.

В жовтні 2019 року громадська спілка«Культурна Ліга Сходу», яку очолили представники центральної бібліотечної системи Токмака, почала реалізацію першого спільного проєкту «Майстерня професійного розвитку», в рамках якого, 120 жінок м. Запоріжжя, м. Мелітополя, м.Бердянська, м.Токмака  отримають нові навички і професії (в основному, інтернет- професій), які допоможуть їм (а саме жінкам ВПО, з дітьми до 7 років, з інвалідністю тощо) працювати віддалено і/або на неповний робочий день і забезпечувати свої потреби шляхом самозайнятості. Проєкт реалізується Німецькою федеральною компанією GIZ в рамках програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб» за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини.

Бібліотеки централізованої системи міста трансформуються в осередки громадської активності, діалогові платформи між громадою і владою.

       Робота міського краєзнавчого музею у 2019 році була спрямована на вивчення та популяризацію історії, культури, традицій нашого краю та народної творчості, збереження та поповнення фондів, презентацію виставок. 

Фонд  музею становить 18 439 музейних предметів, у тому числі 15 986 експонатів основного фонду та 2 453 експоната науково-допоміжного фонду. Протягом року надійшло  40 предметів основного фонду.

У звітному році експонувалось 9 виставок, музей відвідали 4 311 чоловік, в тому числі 3 024 учнів та студентів. Співробітниками музею проведено 63 екскурсії (1365 відвідувачів), 12 уроків-екскурсій – за програмами шкіл і дитячих садків.

У вересні 2019 року, у рамках розвитку подієвого туризму, проведено  ІІ-й фестиваль ковальської майстерності «Вогняна квітка», який був приурочений до Дня міста Токмака. Взяли участь ковалі, провідні майстри ковальського ремесла, емальєр, художники та скульптори по металу, ковалі-любителі та народні майстри з міст Запоріжжя, Мелітополя, Марганця, Сум, Полтави, Миргородського району Полтавської області та м. Токмака. З обласного бюджету на проведення фестивалю витрачено  99,0 тис.грн., з місцевого – 58,0 тис.грн.

На списковому обліку у відділі культури Токмацької міської ради знаходиться 43 пам’ятки історії, культури та монументального мистецтва, з яких 22 об’єкти занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України: археології – 2 кургани ;історії – 20(5 пам’ятників, 7 окремо розташованих братських могил та 3 комплекси братських могил.)

Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено  значну роботу на братській могилі підпільників і жертв фашизму з відновлення історичної пам'яті про закатованих та страчених підпільників та мешканців м. Токмак у часи Другої Світової війни: за ініціативи та силами активної громадськості міста реконструйовано скульптуру солдата на постаменті.

            Мережа релігійних громад м. Токмака складає 15 організацій: православних громад – 4, протестантських – 9, католицьких – 1, інших – 1. Найбільш впливовою релігійної організацією у м. Токмак є Українська Православна Церква Бердянської єпархії. Протягом звітного періоду порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації не зафіксовано. 

На  розвиток  культури  у  2019 році  витрачено  всього:   10 351,5 тис. грн. (у т.ч. за програмами 830,1 тис.грн.), з них:   бюджетних коштів - 9 143,0 тис.грн., коштів спец рахунку  - 670,1 тис.грн., спонсорських  коштів  - 134,3 тис.грн. кошти на капітальні видатки    -    404,1 тис.грн..

ВІДДІЛ У СПРАВАХ МОЛОДІ ТА СПОРТУ                                                                                                        

Для реалізації державної політики у сфері зміцнення здоров'я населення, збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл, існуючої мережі спортивних споруд, з міського бюджету виділено 116,94 тис. грн. на проведення спортивно-масових заходів та 72,45 тис. грн.  на придбання спортивного інвентарю та спортивної форми. Фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю у місті охоплено понад 5,0 тис. населення, що складає 16,4 відсотка від загальної кількості мешканців міста. Із загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл (3099 чол.) в спортивних секціях ДЮСШ займаються 630  дітей та підлітків (20,3 %).

У дошкільних закладах міста відвідують заняття з фізичного виховання 1127 дітей. В Токмацькому механічному коледжі ЗНТУ всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займаються 181 чол.

Колектив фізкультури ПАТ «ТКШЗ» функціонує на громадській засаді. Кількість працюючих - 312 чоловік. Протягом цього року проводились змагання з футболу, шахів та шашок, в яких взяло участь 40 учасників. Колектив фізкультури ЗФ ВАТ „Укртелеком” ЦТП № 17 (м. Токмак) функціонує на громадській засаді, налічує 32 чоловік. На підприємстві є спортивна база, що включає до себе комбінований майданчик для гри в теніс та волейбол, пристосоване приміщення обладнане тренажерами для занять ОФП та настільним тенісом. Проводилися змагання з великого тенісу, настільного тенісу, шахів, шашок, волейболу. У 2019 році взяли участь 28 робітників.Для створення умов для занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання населення у місті встановлено чотири майданчики загальної фізичної підготовки. На спортивному майданчику для ігрових видів спорту з синтетичним покриттям проводяться спортивно-масові заходи та тренувальні заняття  різних видів спорту, проведені змагання з футболу серед учнів молодших, середніх та старших класів, взяло участь 150 дітей.

Для впровадження нових форм фізкультурно-оздоровчої роботи серед різних верств населення функціонує консультаційний пункт з питань організації та проведення оздоровчої роботи з колишніми спортсменами та мешканцями міста. В місті ведеться робота з фізичної підготовки допризовної молоді. Міська команда, створена на базі Токмацького механічного коледжу Запорізького державного технічного університету, виборола перше місце на обласних змаганнях допризовної молоді.

З метою подальшого розвитку ветеранського руху у місті створена міська рада ветеранів та затверджено план заходів ветеранського руху у місті на 2019 рік. В спортивних секціях з гирьового спорту, пауерліфтингу, футболу, шахів, шашок, волейболу, займається 52 ветерани спорту.

На базі спортивного комплексу діє група загально-фізичної підготовки для вимушено переміщених осіб.

Спортивними та молодіжними організаціями міста  проведено марафон-підтримку зі збору коштів та речей; зібрано близько 1,5 тис. гривень та 400 кг продуктів довготривалого терміну збереження, предметів особистої гігієни, взуття, одягу і передано українській армії в зону ООС.

У 2019 році спортивно-масові заходи, підготовка та участь спортсменів у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях проводились за рахунок  бюджетних коштів – 116,94 тис. грн., спонсорської допомоги, коштів міських федерацій з різних видів спорту, батьківських внесків, безоплатної праці штатних тренерів - викладачів, фахівців на загальних засадах, спортивної громади міста.

Протягом 2019 року проведено понад 50 міських спортивно-масових заходи (24 з них проведено за кошти місцевого бюджету).

Збірні команди міста, окремі спортсмени брали участь:

- Чемпіонат Світу з гирьового спорту – 4 учасники;

- Чемпіонат Європи з гирьового спорту - 4;

- Чемпіонат Європи серед юнаків з боротьби «сумо» - 2;

- у Кубках та чемпіонатах України з різних видів спорту - 41;

- у міжнародних та Всеукраїнських турнірах - 55 ;

- в чемпіонатах та кубках області - 101 .

Збірні команди міста взяли участь в чемпіонатах та кубках області з армспорту, гирьового спорту, міні-футболу, футболу, вільної боротьби, пауерліфтингу, стрибках на акробатичній доріжці та батуті, баскетболу, волейболу, шахів.

На території міста функціонують 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, де працює 24 тренерів-викладачів та тренується 630 спортсменів; спортивний комплекс з середньодобовим навантаженням більш ніж 400 відвідувачів , два стадіони «Авангард» та «Торпедо» з навантаженням більш 50 відвідувачів за добу, 2 майданчики зі штучним покриттям де проводять тренування учнів ДЮСШ з навантаженням понад 100 чоловік, 4 майданчики загально -фізичної підготовки (тренажерні), що встановлені на мікрорайонах міста з навантаженням понад 70 відвідувачів та 43 майданчики за місцем проживання з середньодобовим навантаженням від 10 до 20 чоловік на кожному.

            На проведення спортивно-масових заходів, згідно „Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2019 - 2022 роки” було виділено 116,94 тис. грн.

Видатки на утримання та навчально - спортивну роботу ДЮСШ відділу освіти Токмацької міської ради склали: у 2018 році - 1895,2 тис. грн. у 2019 році – 2860,2 тис. грн., у т.ч, витрати на навчально - спортивну роботу :  у 2018 році – 125,9,0 тис. грн. у 2019 році – 205,8 тис. грн.

Діяльність ДЮСШ "Дизеліст" фінансується з міського бюджету, надходження склали: у 2018 році – 1532,61 тис. грн., у 2019 році – 2307,0 тис. грн., у т.ч, витрати на навчально-спортивну роботу : у 2018 році – 87,0 тис. грн., у 2019 році – 112,5 тис. грн.

            На утримання спортивного комплексу у 2019 році було залучено – 24,7 тис. грн. позабюджетних коштів.( кошти були витрачені на ремонт прохідних маршових сходів та  коридорів спортивного комплексу, ремонт огорожі майданчика загально-фізичної підготовки зі штучним покриттям, придбання господарчих товарів та медикаментів для проведення змагань.)

Футбольний клуб "Токмак" функціонує на громадській засаді, налічує 150 чоловіка. У мікрорайоні «Ковальський» на громадських засадах функціонують секції шашок, шахів  дитячого футболу, що налічує біля 40 дітей молодшого шкільного віку, у літній період заняття проводяться на стадіоні «Торпедо», у зимовий – на базі ЗОШ № 6.

Діє борцівський клуб «Токмак», та клуб з вільної боротьби «Чемпіон».

         Команда ГФК «Токмак - Прайд» з футболу брала участь в  Чемпионаті України, чемпіонаті області, розіграші Кубку області.

У місті збережена мережа спортивних споруд та недопущене їх перепрофілювання. Це стадіони «Авангард» та «Торпедо»,  спортивний комплекс, 3 майданчика для загальної фізичної підготовки,  2 комбіновані майданчики із штучним покриттям.У міських змаганнях та тренуваннях зі стрільби задіяні тири техшколи ОСОУ та ЗОШ № 6.

У 2019 році за рахунок коштів місцевого бюджету придбано навчально-тренувальний ринг. Витрачено 33,5,0 тис. грн.

ВІДДІЛ ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА ОБЛІКУ ЖИТЛА              

Протягом 2019 року відділом прожовжено роботу щодо створення умов для забезпечення ефективного функціонування мережі торгівлі та ресторанного господарства в місті,

вдосконалення відносин між суб’єктами підприємницької діяльності та споживачами.

     На протязі 2019 року видано 75 документів  на погодження режиму роботи, підготовлено проект  та затверджено рішення на подовжений режим роботи підприємству громадського харчування.

На виконання делегованих повноважень з питань торговельного та побутового обслуговування населення постійно здійснюються  заходи щодо  забезпечення задоволення потреб мешканців міста у товарах, недопущення несанкціонованої торгівлі на території міста, недопущення стрімкого підвищення цін на продовольчі товари, насичення споживчого ринку якісними продовольчими товарами. Проведено 60 рейдів робочої групи. Так  для забезпечення попиту населення у сезонних овочах та фруктах  та зменшення цін на них впорядковано торгівлю сільськогосподарською продукцією, для чого за КП «Міський ринок» міською радою закріплена частина територій на мікрорайонах міста. Торгова мережа міста  нараховує 255 магазинів, торговою площею понад  35 тис.кв.м. та 38 об'єктів ресторанного господарства на 3,5 тис. місць. Робочою групою проведено 10 перевірок.

Продовжуючи кращі традиції ярмаркових заходів у нашому місті не залишаються без уваги загальноміські та державні свята. В 2019 році  ярмарки проводились згідно з затвердженим графіком.

      В місті функціонує 2 ринки змішаної групи товарів на 1250 торгових місць. Відділом  здійснюється постійний контроль діяльності роботи ринків щодо дотримання правил торгівлі.

       З метою ліквідації осередків несанкціонованої (стихійної) торгівлі на території міста у невстановлених для цього місцях, якісного покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, виконавчим комітетом Токмацької  міської ради прийнято рішення  «Про  заходи щодо ліквідації та   запобігання виникнення несанкціонованої  (стихійної) торгівлі в місті» згідно з яким створена робоча група  з моніторингу, профілактики та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі в місті Токмаку та затверджено  її склад .

 В 2019 році проведено 4 засідання робочої групи  на яких були розглянуті питання щодо організації роботи та затвердження графіків роботи робочої групи.

Робочою групою  постійно проводилась інформаційна робота з мешканцями міства, а саме  у місцях здійснення стихійної торгівлі (вул.Гоголя, вул.Володимирська) були розміщені плакати з попередженням про заборону торгівлі в неустановлених місцях та ризики при купівлі продуктів невідомого походження.

     Постійно надаються консультації з питань захисту прав споживачів, надається допомога про складанні заяв, претензій, роз’яснюються норми чинного законодавства. На протязі 2019 року було проведено 7 перевірок фактів викладених в скаргах споживачів спільно з відповідними контролюючими органами.

 Віддлом  здійснюється організація і координація відповідно до законодавства надання послуг з пасажироперевезень  міським автомобільним транспортом

 З метою дотримання виконання Договорів, укладених виконавчим комітетом і перевізниками здійснювався контроль на автобусних маршрутах міста за дотриманням графіків руху та інтервалів руху,  щомісяця проводиться моніторинг стану обслуговування автобусних маршрутів .

  З метою розвитку автомобільного транспорту в місті Токмаку та задоволення потреб населення міста в пасажирських перевезеннях, а також створення умов для розвитку транспортного потенціалу міста, підготовлена та  затверджена рішенням сесії  міської ради  Програма розвитку автомобільного транспорту в м.Токмак на 2019-2022 роки.

        З метою  визначення  механізму розміщення на території об’єктів благоустрою пересувних тимчасових споруд, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та пересувних об’єктів з надання послуг під час організації сезонної торгівлі та проведення ярмарків, державних, місцевих святкових, урочистих та інших масових заходів  затверджений Порядок організації сезонної, ярмаркової і святкової торгівлі на території м. Токмак.

        Згідно Житлового кодексу Української РСР,  «Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Україні»,  відповідно до списків квартирного обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов виконавчим комітетом міської ради на протязі 2019 року було надано житло  45 особам.

      Відповідно до Закону України “Про житловий фонд соціального призначення», у 2019 році виконавчим комітетом міської ради було забезпечено квартирою, яка входить до фонду соціального призначення багатодітну родину, в якій одночасно народилася трійня.

      В рамках реалізації мікропроекту «Створення житлових умов для ВПО м. Токмак, Запорізька область (соціальне житло – квартири)/KfW» було забезпечено 18 сімей (42 особи) соціальним житлом. Всі громадяни  мають статус внутрішньо преміщених осіб та  такі,що опинились в складних життєвих обставинах, а саме: одинокі матері з дітьми, люди похилого віку, особи з інвалідністю і інші. Житло надано за адресою:вул. Центральна, 55к, м. Токмак.

ВІДДІЛ НАДАННЯ АДМІНСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ  ТА  РЕЄСТРАЦІЇ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

     На відділ покладені повноваження щодо здійснення реєстрації місця проживання фізичних осіб, державної реєстрації нерухомості та бізнесу, а також надання інших адміністративних послуг. Відділом проведено 2608 реєстраційних дій стосовно реєстрації місця проживання/зняття з реєстрації фізичних осіб;опрацьовано   11669 запитів; 2805 заяв громадян, на особистому  прийомі  1976-ти   громадянам  надано  послуги   по      підтвердженню реєстрації їх місця проживання. Проведено 862 реєстраційних дій у сфері реєстрації бізнесу, в т.ч. зареєстровано: 35 юридичних осіб, 105 фізичних осіб-підприємців; проведено 385 державної реєстрації змін, 233 державної реєстрації припинення, надано 72 витяги.

       У сфері реєстрації нерухомого майна проведено 1578 реєстраційних дій в т.ч. щодо: державної реєстрації права власності - 468, іншого речового права – 951, проведено внесення змін, скасування державної реєстрації, інше -  159.

Під час проведення реєстраційних дій в 2019 році до місцевого бюджету отримано від адміністративного збору всього: 348,162 тис.грн., в т.ч.:

за державну реєстрацію речових прав – 159,700тис. грн.

за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців –

75,580тис. грн.

за надання інших послуг – 112,882 грн.

      Протягом року були затверджені оновлені інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг, на 52 пункта  збільшено Перелік адміністративних послуг. Всього надається 103 послуги.

В 2019 році через відділ надання адміністративних послуг та реєстрації надано 6123 адміністративних послуг та понад 7 тисяч консультацій громадянам особисто або за телефоном.

В 2019 році, враховуючи Стандарти надання адміністративних послуг, територію ЦНАП оснащено системами відеоспостереження та електроосвітлення.

Протягом  2019 року, завдяки співпраці виконавчого комітету міської ради з Урядом Німеччини та Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у проектах «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» та «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття ВПО в Україні», Центр надання адміністративних послуг відділу надання адміністративних послуг та реєстрації отримав електронну систему керування чергою.

В листопаді 2019 року завершилась участь ЦНАП у проекті «Покращення якості надання адміністративних послуг для населення» першої фази впровадження з модернізації та створення ЦНАП Програми «U-LEAD з Європою», в рамках якого ЦНАП був оснащений сучасними меблями, технікою та ознакуванням.

Всього відділом за 2019 рік залучено донорської допомоги на суму понад 600 тис. грн.

ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ МІСЬКОЇ РАДИ

Планові показники дохідної частини загального фонду бюджету міста без урахування міжбюджетних трансфертів за 2019 рік виконано в сумі  101 375,1 тис. грн., при плані – 95 105,9 тис. грн., або 106,6 %. Мобілізовано надходжень на 6 269,3 тис. грн. більше від запланованого. В порівнянні з 2018 роком  надходження збільшились на 19 490,6 тис. грн., або на 23,8 %.

За 2019 рік до загального фонду бюджету міста Токмака надійшло офіційних трансфертів у сумі 169 792,7 тис. грн., або 93,2 % до плану, в тому числі:  дотацій – 25 124,6 тис. грн. (100%), у т.ч. базової дотації – 18 081,5 тис. грн. (100%), субвенцій – 144 668,1 тис. грн. (92,2 %), у т.ч. освітньої – 35 444,0 тис. грн. (100%), медичної – 23 673,7 тис. грн. (100%), субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку території – 250,0 тис. грн. (100%). Крім того, до спеціального фонду міського бюджету надійшло 20 665,2 тис. грн. субвенцій з обласного бюджету, у тому числі субвенції на здійснення природоохоронних заходів – 19 964,5 тис. грн., іншої субвенції – 700,6 тис. грн..

 Видатки міського бюджету за 2019 рік  виконані в сумі 292 727,3 тис. грн., що на

59 819,9 тис. грн. менше проти видатків за 2018 рік, з них видатки загального фонду бюджету склали 261 347,4 тис. грн., або 94,3 % до затверджених показників відповідного періоду та менше проти видатків за  минулий рік на 40 317,4 тис. грн., видатки спеціального фонду склали – 31 379,9 тис. грн., що на 19 502,5  тис. грн. менше проти видатків за  2018 рік.             

З метою дієвого управління бюджетними коштами здійснювався постійний контроль за раціональним використанням бюджетних коштів. З метою недопущення кредиторської заборгованості протягом поточного року забезпечено проведення в першочерговому порядку розрахунків за захищеними видатками загального фонду міського бюджету. Надходження до загального фонду міського бюджету у першу чергу спрямовувались на оплату праці працівників бюджетних установ, комунальних послуг та енергоносіїв,  оплату харчування, медикаменти. На соціально-захищені статті видатків  протягом  2019 року спрямовано 92,6 %  наявних коштів загального фонду міського бюджету.

 В 2019 році було забезпечено виконання міського бюджету в повному обсязі, станом на 01.01.2020 р. забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ в повному обсязі, оплату видатків по енергоносіям, які  спожиті бюджетними установами міста в межах виділених асигнувань.

  З метою забезпечення життєдіяльності основних галузей соціально-культурної сфери міста в міському бюджеті були передбачені необхідні місцеві програми для повноцінного функціонування міста: «Благоустрій міста», програма забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання – нецукровий діабет лікарськими засобами, програма «Створення (нарощування) місцевого матеріального резерву», на організацію оплачувальних  громадських робіт в м. Токмак, програма «Фінансування діяльності органів самоорганізації населення»; програми розвитку освіти м. Токмака; комплексна програма розвитку галузі культури в м. Токмак; програми по соціальному захисту населення:  програма  «Оздоровлення та відпочинок дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми», програма «Підтримка діяльності громадських організацій ветеранів війни та праці», програма „Комплексні заходи, щодо соціального захисту найбільш вразливих верст населення”.

                    Протягом року забезпечено подальший розвиток: дитячо-юнацьких спортивних шкіл - ДЮСШ, «Дизеліст»,  позашкільної освіти, культурно-мистецької сфери міста,       забезпечено створення належних  умов  для  задоволення  потреб  населення  в  медичних послугах, забезпечено надання населенню соціальної підтримки та доступність високоякісної освіти.

 

         Враховуючи вищевикладене, відмічаю, що завдання, покладені на виконавчі органи міської ради та її виконавчий комітет, в цілому виконані.

 

 

 

 

 

 

Міський голова                                             Ігор  Котелевський