Друк

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗВІТУ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ ПЛАНУ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА ТОКМАКА ДО 2021 РОКУ ЗА ІІ ПІВРІЧЧЯ 2019 РОКУ

УКРАЇНА

 

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

_________________________сесіясьомого скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про затвердження звіту

із впровадження Плану місцевого

економічного розвитку міста Токмака до 2021 року

за ІІ півріччя 2019 року

 

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та рішенням тридцятої сесії Токмацької міської ради VIІ скликання «Про приєднання до ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання» від 18.05.2017 № 3, з метою покращення місцевого бізнес клімату, створення умов для економічного зростання за лідерством приватного сектору та створення робочих місць, отримання точної та сучасної інформації, а також адміністративної та технічної підтримки в процесі розробки та впровадження планів місцевого економічного розвитку завдяки ініціативі «Мери за економічне зростання», що фінансується ЄЄ, Токмацька міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити звіт із впровадження Плану місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року за ІІ півріччя 2019 року (додаток 1).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

 

 

Міський голова                                                                               Ігор КОТЕЛЕВСЬКИЙ

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення Токмацької міської ради

від                     №       

 

Впровадження плану місцевого економічного розвитку міста Токмака

Звіт за ІІ півріччя 2019 року

 

Громада: місто Токмак Запорізької області

Початок впровадження плану: 01.01.2019 року

Звітна фаза - 2

 

                                                                        I.                    Коротка описова частина

 

Впровадження ПМЕР було розпочато вчасно - з 01 січня 2019 року.

Зміни до «Плану місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2021 року» - не вносилися.

За звітний період, окремі заходи плану МЕР було виконані або не виконано або здійснено лише частково, а саме:

- За тематичним блоком «Співпраця та взаємодія на місцевому рівні. Прозоре, без корупції управління, що сприяє розвитку бізнесу», базова ціль «Розвиток інфраструктури для забезпечення умов для безперервної освіти, неформальної освіти, проведення семінарів, зустрічей для представників бізнес-середовища міста Токмака», дія 1.2. «Закупівля обладнання» - виконано.

Містом Токмак взято участь у Фазі впровадження програми «U-LEAD» з Європою, здобувши цю можливість, пройшовши конкурсний відбір у 2018 році. Місто Токмак - учасник першого раунду Фази впровадження і протягом 2018 року отримало для виконання Технічне завдання для створення ЦНАП у рамках Фази впровадження програми «U-LEAD з Європою» та уклало відповідну Декларацію про наміри щодо створення спільного ЦНАП Токмацької міської ради та Токмацької райдержадміністрацією (без ліквідації ЦНАП РДА).

Нагадаємо, що згідно із умовами участі у програмі «U-LEAD з Європою», місто Токмак та Центр надання адміністративних послуг отримали від проекту 126 одиниць нових меблів та 128 одиницями нової комп'ютерної техніки. Також приміщення ЦНАПузабезпечене: вивіскою на вході у будівлю, вивіскою всередині приміщення, табличкою графік роботи, інформаційним стендом (великий), вивіскою для жіночої та чоловічої вбиральні та людей з інвалідністю, вивіскою WiFi, урною для відгуків, урною для пропозицій. Крім цього ЦНАП отримав програмне забезпечення «Е-документообіг «ВУЛИК», а персонал обох ЦНАПів (і міського, і районного) пройшов відповідне навчання.

У рамках даної програми розроблений та прийнятий на сесії Токмацької міської ради Гендерний паспорт міста Токмака (рішення сесії Токмацької міської ради від 31 жовтня 2019 року №10).

- За тематичним блоком «Земельні ресурси та інфраструктура», базові цілі «Розвиток державноприватного партнерства у місті» та «Розвиток промислової інфраструктури у місті», дія 3.2. «Отримання «зеленого» тарифу та дія 4.2. «Підготовка необхідних комунальних мереж» - часткове виконання.

Питання щодо будівництва комунальної сонячної електростанції у місті Токмак тісно пов'язане із Міністерством екології України. У зв'язку із виборчим процесом в Україні, процес передачі на баланс міста відповідного обладнання альтернативної енергетики дещо затягується. Проте, само обладнання для сонячної електростанції, уже знаходиться на відповідальному зберіганні на території міста Токмака. Більше того, для міста Токмак зарезервовані відповідні кошти державного бюджету для фінансування будівництва сонячної електростанції. Вартість отриманого обладнання складає 32 000 000 грн. Розмір зарезервованих коштів складає 40 000 000 грн. Також вже отримані містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкту «Будівництво фотоелектричної системи в м. Токмак, Запорізької області».

Проте, протягом звітного періоду, на території міста Токмака впроваджується ще один проект з розвитку альтернативної енергетики, що відповідає позиціонування міста у Запорізькій області, а саме будівництво «БІО-ТЕС».

У рамках цього проекту також виконані усі будівельні та дозвільні процедури, пройдені громадські слухання тощо.

Електрична потужність нового об’єкту складає 8,6 МВт, теплова – 38 МВт. Станція буде працювати на пелетах, що виготовлятимуться з лушпиння соняшника та соломи, та зможе замістити не менш ніж 3 млн. м.куб газу в опалювальний період, використовуючи до 200 тонн біопалива на добу.

Тепло, що буде згенероване, буде подаватися у тепломережу по стимулюючим тарифам. Крім цього, електроенергія, виготовлена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроцентів/кВт-год.

- За тематичним блоком «Зовнішнє позиціонування та маркетинг», базова ціль «Створення ресурсного та комунікаційного центру по просуванню території, розвитку бізнеса та залучення інвестицій», дія 5.2. «Розробка інвестиційної карти території» - часткове виконання.

Протягом звітного періоду проводилася розробка Інвестиційного паспорту міста Токмака. Даний локальний нормативно-правовий акт буде затверджено на черговій сесії Токмацької міської ради. 

 

   II.          ГРАФІК РЕАЛІЗАЦІЇ / ПЛАН МОНІТОРИНГУ (Таблиця)

ГРАФІК РЕАЛІЗАЦІЇ / ПЛАН МОНІТОРИНГУ

 

Дії

Дата початку - дата завершення

Заплановано

 

виконано

 

Використано бюджету, грн / євро**

Очікувані результати, місяці  7-12

  • За графіком 
  • Незначна затримка*
  • Значна затримка*
  • Випереджаємо графік
  • Інше

1.2.«Закупівля обладнання».

01.07.2019-

31.12.2019

Обладнання закуплене

За графіком.

542 000 грн. / 20 000 євро

3.2. «Отримання «зеленого» тарифу

01.07.2019-

31.12.2019

Дозволи отримані

За графіком.

 

0 грн. / 0 євро

(кошти інвестора. Захід не фінансується з бюджетних коштів)

4.2. «Підготовка необхідних комунальних мереж».

 

 

01.07.2019-

31.12.2019

 

 

Будівництво розпочато.

 

Незначна затримка.

Зміни у керівництві Міністерства екології України, відтермінування узгоджувальних процесів.

Проте за проектом будівництва іншого об’єкта альтернативної енергетики на території міста Токмака – за графіком.

 

 

32 000 000 грн. / 1 098 146 євро

5.2. «Розробка інвестиційної карти території»

 

 

01.07.2019-

31.12.2019

Інвестиційний паспорт розроблений, проте ще не затверджений

 

За графіком.

0 грн. / 0 євро

 

Всього використано коштів:

 

 

 

32 542 000 грн. / 1 118146 євро

* додайте короткий коментар затримки ** курс грн/євро станом НБУ на момент заповнення звіту – 27,1 грн.