Друк

Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м.Токмаку

 

УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

                                               сесія                          7                         скликання     

 

 ПРОЕКТ  Р І Ш Е Н Н Я

                                          2016р.                                                                               №

 

Про встановлення податку

на нерухоме майно, відмінне

від земельної ділянки у м.Токмаку

 

 

Керуючись п. 24 ст. 26 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, згідно  вимог пп. 10.1.1 п.10.1, п.10.3 ст. 10,  п.12.3 ст.12, ст.266 Податкового Кодексу України , Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016році» від 24.12.2015 №909- VІІІ, ст. 71 Статуту територіальної громади м. Токмак , з метою уточнення порядку обчислення і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Токмацька міська рада

В И Р І Ш И Л А  :

 

 

1. Установити з 01.01.2017р в м.Токмаку податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1.1. Платники податку визначаються  відповідно до пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.2. Об'єкт оподаткування визначається  відповідно до пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.3. База оподаткування визначається  відповідно до пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України.

 

1.4. Ставка податку

1.4.1.Ставки податку для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб встановлюються:

 а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості , площа яких перевищує 60 кв. метрів у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості, площа яких перевищує  120 кв. метрів у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.;

 

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - площа яких перевищує   180 кв. метрів у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

1.4.2.Ставки податку для об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб встановлюються:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) у розмірі 1 відсотку розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

1.4.3 Ставка податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, крім  об'єктів нежитлової нерухомості визначених у пункті 1.4.4, становить 0,2 відсотки мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування

 

1.4.4 Ставка податку для об'єктів банківського обслуговування, автозаправочних станцій, аптек,  торгових центрів, універмагів, магазинів, павільйонів та залів, що здійснюють оптову або роздрібну торгівлю становить 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр бази оподаткування.

 

1.5 Порядок обчислення суми податку: здійснюється відповідно до пунктів 266.7 та 266.8 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.6 Податковий період визначається  відповідно до пункту 266.6 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.7. Порядок сплати податку визначається  відповідно до пункту 266.9 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.8 Строки сплати податку визначається  відповідно до пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.9 Строки та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку визначаються  відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України

 

1.10. Пільги із сплати податку визначаються  відповідно до пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України

1.10.1 Встановити додаткові пільги із сплати податку:

1.10.1.1 Звільнити від сплати податку об'єкти житлової нерухомості, в тому числі її частки, що перебуває у власності:

-інвалідів першої і другої групи,

-фізичних осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,

-ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

крім об'єкту/об'єктів житлової нерухомості, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі та об'єктів житлової нерухомості, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

1.10.1.2 Звільнити від сплати податку наступні об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб платників податку:

господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать: сараї, хліви, гаражі (наземні й підземні), літні кухні, майстерні, вбиральні, душові, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.

 

1.10.1.3 Звільнити від сплати податку об'єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності комунальних підприємств, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами.

 

1.10.1.4 Звільнити на 50% від сплати податку об'єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності підприємств, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, які здійснюють військово – патріотичну, технічну підготовку призовників і військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом і резервістів для Збройних сил України.

 

1.10.1.5  Звільнити від сплати податку об'єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), включаючи об'єкти нерухомості, в яких здійснюється господарська діяльність.

 

2. Рішення Токмацької міської ради від 21.01.2016 р. № 3 «Про встановлення податку

на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м.Токмаку» вважати  таким, що втратило чинність.

 

3. Відділу економіки виконавчого комітету Токмацької міської ради в 10-ти денний термін оприлюднити рішення шляхом його розміщення на сайті Токмацької міської ради та у Центральній бібліотеці.

 

4. Контроль за сплатою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,

здійснюється державною податковою інспекцією.

 

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

 

 

Міський голова                                                                 І.В. Котелевський