Друк

ПРО ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ ТОКМАЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДО МОЛОЧАНСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

          УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 Двадцять    восьма  сесія восьмого  скликання

 

                            Р І Ш Е Н Н Я

 

5  листопада  2021 року                                                                               №1

 

Про звернення депутатів Токмацької міської

ради до Молочанського  міського голови

 

                                         

 

Керуючись ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи прийняття Закону України „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” від 07.12.2017 №2233-VIII, Токмацька міська рада

 

ВИРІШИЛА:

                                   1. Звернутися до Молочанського міського голови, щодо необхідності оплати видатків  за енергоносії КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» на здійснення медичного обслуговування населення Молочанської міської територіальної громади  (текст звернення додається).

 

           2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів.

 

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                           Ігор КОТЕЛЕВСЬКИЙ

 

 

Додаток 

до рішення Токмацької міської ради

від 5 листопада  2021 року №1 

                                                                                                                           

                                                                                             Молочанському міському

                                                                          голові 

                    Ірині ЛИПЦІ                

 

                                                             ЗВЕРНЕННЯ

 

депутатів Токмацької міської  ради  до  Молочанського міського голови, щодо необхідності оплати видатків  за енергоносії  КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» на здійснення медичного обслуговування населення Молочанської міської  територіальної громади                                                                  

 

           Депутати Токмацької міської ради вкрай стурбовані станом забезпеченості КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» видатками по оплаті за енергоносії та доводять до Вашого відому, що по КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» склалась надзвичайно катастрофічна ситуація  із забезпеченням медичної установи видатками на оплату енергоносіїв.

             Протягом 2021 року фінансування видатків по теплопостачанню, водопостачанню, електроенергії лікарні здійснювалось лише за рахунок коштів Токмацької міської територіальної громади, з бюджету громади на оплату енергоносіїв КП «БЛІЛ» передбачено - 4796,2 тис.грн.               

              В зв’язку з підвищенням тарифу по теплопостачанню на початку другої половини опалювального сезону та електроенергії, виділити додаткові кошти на оплату енергоносіїв КП «БЛІЛ» з бюджету громади не має можливим, перевиконання дохідної частини бюджету територіальної громади станом на 1.11.2021р. не перевищувало 105 %, згідно статті 78 Бюджетного кодексу України та до кінця поточного року перевиконання також не очікується. З метою максимального використання всіх наявних можливостей бюджету громади для оплати видатків по енергоносіям, було переглянуто бюджет громади та внесені відповідні зміни, а саме частково були збільшені асигнування по енергоносіям бюджетних установ за рахунок   зменшення асигнувань по іншим видаткам бюджету, але власних ресурсів громади для повного забезпечення оплати енергоносіїв бюджетних установ до кінця поточного року недостатньо.

          У сфері охорони здоров’я, коштів, що перераховуються НСЗУ медичним закладам за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій  також не вистачає, так тарифи по медичним послугам підвищилися на 3-7 відсотків, а мінімальна заробітна плати зросла на 25,5 відсотків, капітаційна ставка не підвищувалась зовсім.

       Протягом 2021 року КП «БЛІЛ» обслуговувала та продовжує обслуговувати, як мешканців Токмацької міської територіальної громади так і мешканців Молочанської територіальної громади, надає всі  необхідні медичні послуги та лікує важко хворих в умовах пандемії. На лікування мешканців  Молочанської територіальної громади спрямовуються кошти не лише надані з державного бюджету Національною службою здоров’я України, згідно договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, але і видатки Токмацької міської територіальної громади,які не були включені до  тарифів  НСЗУ.

         Катастрофічна нестача фінансування КП «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» видатками на оплату енергоносіїв на сьогоднішній день, в період пандемії, є най актуальнішою.

            COVID-ліжка  в інфекційному боксованому відділенні лікарні завантажені  на сто відсотків.

            Лікарня працює на межі, замість планових 15 ліжок розгорнуто та функціонує  40 ліжок, з початку пандемії всі ці ліжка лікарні постійно заповнені на сто відсотків,  усі 4 ліжка реанімації інфекційного відділення постійно зайняті, як тільки звільняється ліжко, його займає новий хворий, при цьому постійно працюють апарати швидкої вентиляції  легень, 33 од. кисневих концентраторів, для обігріву боксів інфекційного відділення, в яких лікуються       хворі, серед яких і мешканці Молочанської територіальної громади, працюють придбані  нашою громадою 20 електроконвекторів потужністю у 2 кіловати.

             Токмацькою міською територіальною громадою вкладено всі зусилля для вирішення першочергових нагальних питань пов’язаних з забезпеченням лікарні, в поточному році наша громада виділила значні кошти на боротьбу з COVID-2019, зі свого бюджету зокрема на галузь охорони здоров’я  нашою громадою спрямовані  кошти  на оплату послуг за доставку кисню – 49,9 тис.грн., на придбання сходового підйомнику    для транспортування важкохворих   пацієнтів інфекційного боксованого відділення  – 49,9 тис.грн., на придбання концентраторів кисню – 170,0 тис.грн., на страхування медичних працівників на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 -159,0 тис.грн., відкрито пукт вакцинації населення, для оплати заробітної плати лікарю, що проводить щеплення від  гострої респіраторної хвороби COVID-19-  35,0  тис.грн., загалом передбачено 463,8 тис.грн.

            В минулому році для реалізації заходів з протидії поширенню корона вірусної інфекції COVID-19 за рахунок коштів міського бюджету було придбано 2 од.апаратів штучної  вентиляції легенів загального призначення  для інтенсивної терапії, 5 од. стаціонарних концентраторів кисню, 3 од. систем моніторингу фізіологічних показників  пацієнта, монітор з капнографом, закуплено кисень медичний, придбані засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби,пульсоксиметри,лікарські засоби, фільтри,запчастини для ШВЛ,  оплачені послуги за доставку кисню в інфекційне боксоване відділення, послуги за проведення монтажу електропроводки в інфекційному боксованому відділенні для підключення медичного обладнання, придбані та встановлені  двері для забезпечення окремого входу до кожного боксу інфекційного боксованого відділення, за рахунок придбаного в минулому році медичного обладнання  та інших  предметів довгострокового користування, виробів медичного призначення  в поточному році КП «БЛІЛ» надається медична допомога хворим на COVID-2019, в тому числі і хворим Молочанської територіальної громади. 

          Враховуючи вищенаведене, просимо не чекаючи колапсу терміново розглянути питання, щодо виділення лікарні коштів на енергоносії з  бюджету Молочанської міської  територіальної громади відповідно  до  частки видатків Молочанської міської  територіальної громади розрахованої від кількості пролікованих хворих протягом 2021 року.  

          За 9 місяців 2021 року в лікарні проліковано 2693 хворих, з яких 365 пацієнтів мешканці Вашої громади, або 13,6 % від загальної кількості.

          Фінансові можливості Токмацької міської територіальної громади на сьогоднішній день вже вичерпані зовсім і не дозволяють  забезпечити КП «БЛІЛ» необхідними видатками по енергоносіям, тому:

         Звертаємось до Вас та пропонуємо в умовах діючого законодавства укласти договір про співпрацю територіальних громад та терміново вирішити питання,щодо передачі коштів «Іншої субвенції з місцевого бюджету» до бюджету Токмацької міської територіальної громади для фінансової підтримки  КП «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» в сумі  - 1050,349 тис.грн., з них для оплати видатків по теплопостачанню в сумі 873,409 тис.грн., електроенергії – 176,940 тис.грн., з метою забезпечення повноцінної роботи  медичного закладу в період пандемії та для надання населенню Молочанської територіальної громади  своєчасної, кваліфікованої медичної допомоги  з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та  інших необхідних медичних послуг.

У випадку не вирішення даного питання вимушені будемо вимагати оплати компенсації вартості комунальних послуг з пацієнтів Молочанської міської  територіальної громади.

            Просимо надати  відповідь до 22 листопаду 2021 року.

          

            З повагою, депутати Токмацької міської ради.