Новини

Друк

ЩЕ ОДИН ГУМАНІТРАНИЙ ПРОЕКТ БУДЕ РЕАЛІЗОВАНО У ТОКМАКУ

Протягом трьох місяців у місті Токмак буде реалізовуватися проект «Підвищення самозарадності ромської громади міста Токмака в умовах COVID-19», за фінансової підтримки МФ «Відродження» в рамках конкурсу грантів «Людяність та взаємодопомога».

Реалізовувати проект буде ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» у партнерстві із Службою у справах дітей, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Молодіжною радою та Молодіжним телебаченням.

На сьогодні у мсті Токмак перебуває 28 сімей ромської національності, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У цих родинах виховуються 78 дітей, з яких 45 дівчат та 33 хлопців.

Ромські спільноти – одни з тих, що мають найуразливіший стан у громадах. Це обумовлено низкою причин, деякі з яких – обумовлені традиціями та звичаями ромів. Проте це не означає, що ми не можемо надавати допомогу та підтримувати таких людей.

Саме на розвиток та підтримку ромської громади, спрямовано цилу низку заходів у рамках проект «Підвищення самозарадності ромської громади міста Токмака в умовах COVID-19».

Один з напрямків – це подолання стереотипів щодо ромів, підтримка їхніх малозабезпечених родин, проведення заходів для молоді міста тощо.

Про перебіг проекту ми будемо регулярно повідомляти у соціальних мережах, місцевих ЗМІ та у пресі.

Друк

Обговорено забезпечення проведення навчальних зборів

07 серпня у залі засідань міськвиконкому, під головуванням заступника військового комісара Токмацького об’єднаного міського військового комісаріату Дениса Іващенко, за участі заступника міського голови Олександра Баглая, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Токмацької міської ради Сергія Бєлікова та головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи виконкому ТМР Ігоря Бабарицького, відбулась координаційна нарада з питань забезпечення навчальних зборів.

Учасники заходу розглянули питання щодо підготовки до навчальних зборів та визначення планових показників по забезпеченню оповіщення, прибуття до військових комісаріатів резервістів та військовозобов’язаних для відбору щодо участі у навчальних зборах.

Варто зазначити, що навчальні збори раніше проводились у грудні 2018 року (під час запровадження правового режиму воєнного стану) та у травні 2019 року та території Запорізької області. Завдяки злагодженій роботі місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування військових комісаріатів, підприємств, установ та організацій зазначені заходи було проведено на достатньому рівні, і дало змогу значно підвищити військовий вишкіл військовозобов’язаних, які призначені до підрозділів територіальної оборони та на яких покладається обов’язок щодо захисту нашого регіону та території.  

Після обговорення присутніми було прийнято рішення додатково організувати проведення подібних спільних координаційних нарад з залученням сільських голів, міських об’єднаних територіальних громад, керівників підприємств, установ (організацій), а також сприяти Запорізькому обласному військовому комісаріату (районним (міським) військовим комісаріатам) та військовим частинам територіальної громади у вирішенні питань щодо створення належних побутових умов розміщення особового складу, надання матеріально-технічної допомоги, комунальних та інших послуг.

 

 

Пресслужба виконкому Токмацької міської ради

Друк

Попередження про надзвичайну пожежну небезпеку!

07-09 серпня у місті Запоріжжя зберігатиметься надзвичайна пожежна небезпека (5-й клас), на території Запорізької області очікується висока пожежна небезпека (4-й клас).

          Прогноз погоди на 07 серпня 2020 року по Запорізькій області:

          малохмарно, без опадів, вітер північно-східний 5-10 м/с, температура повітря вночі 17-22°, вдень 31-36°.

          08-09.08.2020 малохмарно, без опадів, вітер північно-східний 7-12 м/с, вдень місцями пориви 15-20 м/с, температура повітря вночі 16-21°, вдень 30-35°.

          10-11.08.2020 Мінлива хмарність, без опадів, вітер північно-східний 5-10 м/с, температура повітря вночі 14-19°, вдень 28-33°.

Друк

ТИЖДЕНЬ МЕДІАГРАМОНТНОСТІ ДЛЯ ЧЛЕНІВ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ

На минулому тижні в рамках реалізації проекту глобальної інноваційної програми для молоді UPSHIFT Online, переможцями якої стали наші члени та членкині Молодіжної ради Токмака та Молодіжного телебачення Токмака, відбулася низка інормаційно - просвітницьких заходів.

Два дні молодь знайомилася із практиками медійної галузі, з керівниками та журналістами сайту Бердянськ-24 – Віктором Коваленко та Віталієм Швєцом. Вони розповідали про секрети створення успішного Інтернет - продукту в соціальних мережах, давали поради, як організувати свою роботу, поділилися досвідом впровадження нових проектів у Інтернет-середовище та спільноту.

Також пройшов тренінг «Не вір-перевір!», який проводила радниця міського голови Криворучко Наталя. Свого часу, пані Наталія була координаторкою всеукраїнської акції з пошуку фактів у місті Бердянську. Тепер черга настала й для міста Токмака. Протягом тренінгу присутні вчилися розрізняти маніпуляції, шукати та перевіряти інформацію, дізналися, що таке «джинса» та «фактчекінг». Методика заняття «Не вір-перевір!» розроблена за ініціативи міжнародної організації IREX в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України.

Медіаграмотність – це необхідність, це сучасна реальність. Не можна безвідповідально «споживати» усю ту інформацію, яка знаходиться у недійному просторі. Уміння знаходити першоджерела, користування відкритими реєстрами та базами даних – це необхідна навичка не тільки для потенційних журналістів, блогерів чи розслідувачів-антикорупційників, це даність для кожного нас. І молодь міста Токмака могла у цьому переконатися.

 

Пресслужба виконкому Токмацької міської ради

Фото, Михайло Арман

Друк

ОТРИМАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕЙТИНГОВОГО ОЦІНЮВАННЯ СЕРЕД ГРОМАД УКРАЇНИ

За результатами наданої інформації органами місцевого самоврядування, Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», сформовано черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України.

Станом на 01.07.2020 року підготовлено рейтинг 200 найкращих громад України. Інформація аналізувалася за посиланнями в наданих анкетах, а за їх відсутністю, з відкритих джерел. Позначка «так» в опитувальнику без наявності інтернет посилання, як підтвердження інформації, вважалася як «ні». Інформація про фінансовий стан громади аналізувалася з порталу https://openbudget.gov.ua/.

Оцінено по Україні 1540 громад.

Середній рейтинг по Україні 21,49.

Рейтинг враховує 40 критеріальних показників та відображає інституційну спроможність, сталий розвиток та інвестиційну привабливість громад у 2020 році.

Наступний рейтинг планується до публікації станом на 01.01.2021р.

За результатами даного рейтингового оцінювання, місто Токмак посіло 52-ге місце серед 1540 громад з усієї України, піднявшись на 7 сходинок за останні 6 місяців (наприкінці 2019 року, місто Токмак займало 59-те місце у рейтингу).

Повертаючись до питань децентралізації, повідомляємо, що Пологівська ОТГ за оцінками Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», посідає 114-те місце.