Друк

1) 16.10.2016 у Донецьку вбито ватажка терористичного угруповання «Спарта» Арсен Павлов з позивним «Моторола»

«Моторола» загинув, коли в під'їзді його будинку спрацював вибуховий пристрій. Інформацію про смерть бойовика підтвердили як українські силові відомства, так і в самопроголошеній «ДНР». Кремлівські маріонетки одразу заволали, що нібито офіційний Київ оголосив війну.

«Покушением на Арсения Павлова Киев объявил войну самопровозглашенной Донецкой народной республике, заявил в воскресенье глава

республики Александр Захарченко, комментируя гибель одного из командиров ополчения с позывным «Моторола».

 «Я так понимаю, Петр Порошенко нарушил перемирие и объявил нам войну», — сказал Захарченко журналистам. //rusvesna.su

КОМЕНТАР: інформацію про загибель одного з бойовиків «ДНР» А.Павлова «Мотороли» підтвердили в МВС та СБУ України.

Ю.Тандіт, радник Голови СБУ: «Можу підтвердити інформацію, що людину, яка скоювала злочин проти цілісності України і фактично була нами оголошена у розшук, вбито сьогодні у житловому будинку». //112.ua

У так званому «міністерстві оборони» фейкової «ДНР» вважають, що до вбивства Павлова причетна українська диверсійно-розвідувальна група. «Спікер парламенту» «ДНР» Д.Пушилін стверджує, що вбивство командира самопроголошеної республіки – «терористичний акт».

Втім, через кілька годин після вбивства Павлова на «ютубі» з'явився відеозапис, на якому четверо озброєних чоловіків в масках на тлі українського прапора і символів української націоналістичної організації Misantropic Division (заборонена в Росії) стверджують, що саме вони причетні до загибелі терориста «ДНР». На відеозаписі вони кажуть, що їх наступні цілі - це Захарченко та голова «ЛНР» І.Плотницкий. //youtube.com

Уже із цього відеозапису зрозуміло, що розіграно чергову виставу самими ж бойовиками.

Р.Доник, волонтер, посилаючись на інсайдерську інформацію, повідомив в Facebook свою версію ліквідації А.Павлова. За його словами, до вбивства бойовика причетна 15-а інтернаціональна бригада, а причиною скоєння злочину були особисті образи на адресу абхазьких бойовиків від дружини «Мотороли»: «Появилась инсайдерская информация по моторолле. Завалили мотороллу люди Абхаза (Ахра Авидзба) командира пятнашки (15-я интернациональная бригада). С лета хотел вальнуть моторолу за то, что его жена нахулиганила в Абхазии и назвала абхазов ч@рножо..ми козо@бами. Профинансировал акцию Ставрос Багателия, который был назначен Захарченко смотрящим за отжатой сетью АТБ.

Абхаз долго просил у людей из Кремля добро на устранение. И вот только сейчас разрешили. После возвращения моторолки из командировки по зачистке бунтарей в Луганске». //gordonua.com

Є й інша думка, С.Кабакаєв, координатор групи «Стоп Терор» та військовий блогер: «2014 року Росія повномасштабно заходила на територію Донбасу і для ЗМІ їй потрібні були «картинки». Саме такі «картинки» створили з таких людей, як Бєднов, Козіцин, «Гіві», «Моторола», Дрьомов і так далі. З плином перших півроку, других, з плином двох років Росія починає закріплюватися на цій території, розставляє своїх людей – спецслужби, ГРУ, ФСБ, політичних консультантів, аби вони контролювали у тому числі економічну сферу. Звичайно, залишається контингент маргіналів, люмпенів, з цих польових командирів, які небажані… Вони (ці командири) досі живуть так званими «романтичними ідеалами» та вірять у Новоросію. Росії такі маргінали не потрібні. По-перше, тому, що вони вносять розбрат та розхитування у ці лави, підривають певну норму та стабілізацію. Росії стає вже незручно ними керувати, бо виникає певний конфлікт інтересів на економічному, політичному ґрунті. Вони не цікаві, бо за ними стоїть певна частина озброєних людей, які можуть скинути того ж таки Плотницького, Захарченка і так далі… Саме тому з часом, на початку 2016 року, почалися масштабні зачистки бойовиків, крупних ватажків бойовиків, а також командирів поменше... До кінця 2017 року… майже усі польові командири будуть усунені. Тим паче, що ці люди дуже багато знають та можуть дати свідчення».

Отже, ліквідація бойовика «Мотороли» може призвести до певних зачисток усередині так званої «ДНР». //5.ua

Г.Тука, заступник Міністра з тимчасово окупованих територій: «Гадати можна багато, відповідь можуть знати тільки виконавці. Те, що це сталося, це в будь-якому випадку абсолютно логічно. Місяців чотири тому я говорив, що проект "Новоросія" закрито. Те, що ми спостерігаємо, низка смертей, це цілком вкладається в картину розвитку подій. Це не перша і не остання».

Заступник Міністра вважає, що Росія не буде використовувати смерть «Мотороли» у своїх цілях.

Відповідаючи на питання, чи може ліквідація «Мотороли» бути причиною ескалації з боку бойовиків, Г.Тука сказав: «Так, це може бути на короткостроковому етапі. Швидше за все, будуть певні зачистки всередині так званої «ДНР», так, як це було в сусідній «державі», де править граф Плотницький. Все це абсолютно логічні пазли однієї картини, закритий проект». //unian.ua

 

2)  Керівник держави-агресора, В.Путін, заявив, що забезпечення безпеки в Донбасі має відбуватися паралельно з реалізацією Україною політичного пакету Мінська.

В.Путін: «…нужно идти как минимум параллельно - и добиваясь реализации вопросов безопасности, и совершая абсолютно необходимые для урегулирования в целом и на длительную перспективу шаги в политической сфере». «Без этого добиться урегулирования будет невозможно…». //kremlin.ru

КОМЕНТАР: бажання Кремля спрямувати Мінські домовленості у вигідне для Росії русло є очевидним. Українське ж керівництво держави зайняло принципову позицію щодо Мінських домовленостей –  Україна не виконуватиме політичну частину Мінських угод, поки не буде відновлена безпека в зоні конфлікту на Донбасі.

Президент України П.О.Порошенко підкреслив, що саме це чітко окреслено в Мінських угодах. За його словами, без «дорожньої карти», без наявності двох абсолютно важливих компонентів та чіткої послідовності кроків – виведення окупаційних військ та звільнення заручників, не можливо перейти до політичного пакету. «Це саме те про, що йдеться у домовленостях», - сказав Глава держави.  //president.gov.ua

Щодо проведення виборів на Донбасі то Президент України наголосив, що це буде можливо тільки за умови, коли Росія виведе свої війська з території України. «В жодній країні світу не можуть відбуватись вибори в присутності іноземних окупаційних військ», - підкреслив П.О.Порошенко.

«Я не можу уявити собі те, як ми можемо забезпечити місцеві вибори в присутності російських військ. У нас вже мали місце так звані вибори в Криму, коли 50 тис. російських військових були присутні в Криму, і проводився так званий референдум. І це їх розуміння демократичних виборів», - додав Президент України. //president.gov.ua

У свою чергу, Парламентська асамблея Ради Європи вважає неможливим швидке проведення виборів на Донбасі, попри вимоги Мінських домовленостей.

Про це, йдеться в резолюції про порушення прав людини на територіях України, не контрольованих українською владою.

Асамблея закликала всі сторони виконати політичні положення Мінську, але констатувала, що мають бути створені необхідні умови для цього.

«Асамблея вважає, що до тих пір, поки поточна ситуація в "ДНР" та "ЛНР", яка характеризується атмосферою небезпеки, залякування і безкарності та відсутності свободи слова та інформації, залишатиметься незмінною, проведення вільних та справедливих виборів в цих регіонах не є можливим», - йдеться в документі, ухваленому переважною більшістю голосів. //eurointegration.com.ua

Доповідачка М.Бек пояснила, що під час поїздок до України вона та співдоповідачка К.Зелєнкова отримали підтвердження неприйнятної для проведення виборів безпекової ситуації.

Вони звернулися до СММ ОБСЄ з проханням забезпечити їх проїзд на території, контрольовані «ДНР» та «ЛНР», але отримали відмову.

«Якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку навіть двох доповідачок, то як можна говорити, що будуть створені безпечні умови для проведення виборів?», - обурилася доповідачка. //eurointegration.com.ua

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи затвердила поправку до резолюції щодо України, в якій закликала країни-члени ЄС зберігати санкції попри економічні втрати.

 

3) 19.10.2016 у Берліні (Німеччина) відбулась зустріч лідерів «нормандської четвірки» У переговорах взяли участь канцлер ФРН А.Меркель, Президент України П.О.Порошенко, президент Франції Ф.Олланд та президент РФ В.Путін. На зустрічі було оцінено стан виконання Мінських угод з часу останньої зустрічі лідерів «нормандської четвірки», а також обговорені подальші кроки.

Кремлівський керманич В.Путін, розказав про свою версію результатів засідання «нормандської четвірки»: «…Мы … подтвердили, что мы готовы расширить миссию ОБСЕ в зоне отвода и в пунктах хранения тяжёлой техники,… что продолжим работу совместную на политическом треке, в том числе в плане окончательных договорённостей о порядке имплементации и введения в действие договора об особом статусе в отдельных районах Луганской и Донецкой областей, в Луганской народной республике и Донецкой народной республике. Ну и определились с некоторыми – к сожалению, только с некоторыми – вопросами гуманитарного характера…». //kremlin.ru

КОМЕНТАР: переговори «нормандської четвірки» істотно затягнулися  порівняно із запланованим раніше графіком: зустріч лідерів країн тривала близько 5 годин і закінчились о 00.15 за київським часом.

За підсумками переговорів була проведена  прес-конференція учасників заходу для ЗМІ, прес-конференція П.О.Порошенка відбулась у посольстві України у Німеччині.

Президент України П.О.Порошенко повідомив, що на переговорах у Нормандському форматі було погоджено питання розробки «дорожньої карти» імплементації Мінських домовленостей: «Головне завдання, яке ми ставили  перед собою протягом останніх півроку – переведення формату відносин у формат створення робочої «дорожньої карти», де буде чітко визначено дві складові. Складова послідовності кроків, які ми робимо для імплементації Мінських угод, і гарантії їх виконання».

П.О.Порошенко наголосив, що «ще півроку тому про «дорожню карту» ніхто і чути не хотів», але це стало можливим завдяки наполегливості української сторони.

Глава Української держави зазначив, що «жодної альтернативи нормандському формату на сьогоднішній день не існує і про це було чітко наголошено під час сьогоднішньої зустрічі». «На сьогоднішній день Мінські домовленості – це є цілісний документ. І коли ми говоримо про «дорожню карту», то вона і передбачає послідовність і гарантії», - зазначив Президент України і додав, що виконання безпекових умов, припинення вогню, виведення іноземних військ, дотримання режиму розведення військової техніки, забезпечення безперешкодного доступу представників ОБСЄ, звільнення заручників мають передувати переходу до виконання політичної частини.

«Ми маємо розробити і затвердити робочу «дорожню карту». Українська пропозиція була спочатку підтримана нашими німецькими і французькими партнерами. На сьогоднішній день німецькі і французькі пропозиції щодо основи «дорожньої карти» були затверджені Нормандським форматом», - сказав Президент України.

П.О.Порошенко повідомив, що було дано доручення міністрам закордонних справ до кінця листопада на зустрічі затвердити основу «дорожньої карти».  «Ми дали основні напрямки, які ця карта має містити», - уточнив він. Учасники переговорів Нормандського формату домовились, що протягом місяця міністри зустрінуться ще раз і підіб’ють підсумки для підготовка наступної зустрічі лідерів держав.

За словами Президента України, перше і головне – «дорожня карта» є документом по імплементації всіх документів, ухвалених у форматі Мінських угод. //president.gov.ua

П.О.Порошенко також наголосив, що початку проведення місцевих виборів в окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей має передувати обов’язкове виконання всіх безпекових компонентів Мінських угод та повне виведення іноземних військ з території України.

«Наша позиція полягає в тому, що всі іноземні збройні підрозділи мають бути виведені, безумовно, до проведення виборів, що є необхідною умовою для проведення виборчого процесу», - заявив Глава держави.

П.О.Порошенко зазначив, що під час спілкування лідерів країн нормандської четвірки питання підготовки до виборів обговорювалося окремо. Зокрема, було досягнуто домовленості продовження роботи на рівні експертів, робочих груп по підготовці концепції виборчого процесу на зазначених територіях.

Водночас, Президент України підкреслив, що є категоричним противником висмикування політичного питання і його розгляду без прив’язки до безумовного виконання безпекових умов Мінських домовленостей. //president.gov.ua

Разом з ти, учасники Нормандської зустрічі домовилися про те, що в окупованих районах Донецької і Луганської областей буде запроваджено роботу поліцейської місії ОБСЄ.

«Домовились також про те, що ніхто не буде перешкоджати діяльності ОБСЄ. Для забезпечення підготовки до майбутніх місцевих виборів, коли безпекові умови дадуть нам можливість проводити ці вибори.  Ми зараз зробимо спробу для того, щоб запровадити озброєну, ми її називаємо поліцейською, місію ОБСЄ, яка буде забезпечувати безпеку як під час виборчого процесу, так і на перехідний період…Можу окремо наголосити, що російська сторона також підтримала необхідність запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ», - підкреслив Президент України.

П.О.Порошенко також зазначив, що обговоренню безпекових питань була присвячена левова частина переговорів.

«Чітко наголошено, що всі складові безпекових питань Мінських угод є складовою частиною «дорожньої карти» і плану імплементації. Мається на увазі виведення іноземних військ, безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території – йдеться і про лінію зіткнення, і до місць відведення техніки, і щодо неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», - сказав Глава держави.

Президент України зауважив, що під час обговорення питання розведення військ було досягнуто домовленості про те, що після завершення розведення сил на трьох попередніх ділянках у Золотому, Петрівському і Станиці Луганській, мають бути встановлені постійно діючі моніторингові пости ОБСЄ. Після цього буде розпочато перемовини по визначенню наступних чотирьох місць для розведення.

«Українська сторона наполягала, щоб серед цих чотирьох пунктів обов’язково було Дебальцеве як місце, де ми маємо забезпечити демілітарізацію цього району. Оскільки за меморандумом від 19 вересня на 12 лютого ця територія була під контролем українських військових», - наголосив П.О. Порошенко.

За словами Глави держави, під час зустрічі також акцентувалася увага на питанні звільнення українських заручників – як тих, які утримуються на окупованих територіях, так і тих, які незаконно утримуються у Росії.

«Ми наполягаємо на негайному звільненні всіх заручників у форматі «всіх на всіх» і я впевнений, що це нарешті має надати черговий поштовх, тому що цей процес, за бездіяльності російської сторони, був зупинений на дуже тривалий час», - сказав П.О.Порошенко повідомивши, що була підтримана українська пропозиція про безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного хреста до всіх незаконно утримуваних полонених.

«Ми згадували про всіх заручників, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, включаючи Сущенка, Кольченка, Сєнцова і багатьох інших. Але мова йшла і про тих заручників, які незаконно утримуються на окупованій території. Ми наголошували на тому, що першим кроком має бути забезпечений безперешкодний доступ адвокатів, консула і представників Міжнародного комітету Червоного хреста», - додав Президент України. //president.gov.ua

А.Меркель, після переговорів «нормандської четвірки», відзначила, що певних зрушень досягти вдалось: «Я вам казала, що сьогодні не варто очікувати на диво, але ми досягли певного прогресу і сьогодні ми працювали над темами безпеки, політичного врегулювання. Ми обговорювали питання так званої «дорожньої карти», певної послідовності кроків і заходів, зараз вони в деталях не обговорювалисяМи дуже детально поговорили про зону відведень і про роль місії ОБСЄ. Ми хотіли би ввести місію, яка б функціонувала 24 години 7 днів на тиждень і також ми обговорювали справжнє припинення вогню» //gazeta.ua

Водночас, за словами Ф.Олланда, є багато труднощів у відведенні озброєння і розведенні сил на Донбасі саме з точки зору безпеки, тому «питання безпеки стоїть в основі всього успіху у виконанні Мінських угод».//ua.112.ua