Друк

Інформація для споживачів послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

Повідомляємо, що згідно п.8 Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р. щороку до 20 серпня підприємства, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, у випадку, коли обсяги окремих витрат, пов’язаних із впровадженням господарської діяльності  з централізованого водопостачання та водовідведення, значно збільшились з причин, що не залежать від підприємства, повинні надавати уповноваженим органам у паперовому та електронному вигляді розрахунки обґрунтованих тарифів на плановий період, згідно строків та умов передбачених вищезазначеної Постанови.

На виконання Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р. КП «Міськводоканал» ТМР надало до Виконавчого комітету Токмацької міської ради розрахунки економічно обгрунтованих тарифів з підтверджувальними  матеріалами та документами, щодо необхідності перегляду діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення встановлених для КП «Міськводоканал»ТМР,

Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», «Про питну воду та питне водопостачання» та «Про державне регулювання в сфері комунальних послуг» для суб’єктів природних монополій передбачено встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги на рівні, що забезпечує відшкодування економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, включаючи інвестиційну складову.

Діючи тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для  КП «Міськводоканал» ТМР  були встановлені  рішенням Виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28 листопада 2019 року № 222: 

 

          Для населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів у розмірі: 

-  послуги з централізованого водопостачання   за 1 м3   - 22,56 грн (з ПДВ);

- послуги з централізованого    водовідведення за 1 м3  - 20,94 грн. (з ПДВ);.

За період дії зазначених тарифів відбулося зростання вартості їх основних складових, а саме:

- вартість  1  кВт/год  електроенергії (передача) з 01.08.2020р. збільшилася на 54,6 %;

- з 01.12.2019р. підвищиться прожитковий мінімум на 8,0%  (з 2102 грн. до 2270,00 грн.), який враховується для розрахунку фонду оплати праці згідно вимог діючого законодавства;

- розмір рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин збільшився на 5,0 % у порівняні з закладеним у діючих тарифах;

- розмір рентної плати за спеціальне використання води збільшився на 2,4 % у порівняні з закладеним у діючих тарифах;

- вартість знезаражуючих реагентів з 01.01.2019р. збільшилася  на 70,1% у порівняні з вартістю закладеною у діючих тарифах;

- з 01.01.2019р. збільшилась вартість матеріалів необхідних для проведення аварійних та поточних ремонтних робіт на мережах централізованого водопостачання та водовідведення у середньому на 20-25 %.

 Крім того, у зв’язку зі значною технічною зношеністю наявних автотранспортних засобів підприємство вимушено постійно закуповувати запчастини для їх ремонту та підтримування у справному стані. Вартість запасних частин до автотранспортних засобів з 01.01.2019р. у середньому зросла більше ніж на 35 % (середній рік випуску транспортних засобів підприємства становить 1980р. -1993р.) .

Основна частина об’єктів та мереж майнового комплексу з водопостачання та водовідведення м. Токмак  збудовано у кінці 60-х,  початок  70-х років минулого століття. Зношеність їх складає у де яких випадках до 70% - 90%, що призводить до зростання аварійних ситуацій, збільшення втрат питної води внаслідок витоків та збільшення грошових коштів на проведення відновлювальних робіт для забезпечення послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів міста. Тобто витрати на утримання об’єктів та мереж постійно зростають,  обсяги реалізації зменшуються, при цьому добуток  піднятої  підземної  води  не зменшується. що призводить до зростання тарифу.

Обґрунтовані тарифи ( розрахованого згідно Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011р. ,зі змінами), які  планується ввести в дію з 01.01.2021 року складають :  

-  послуги з централізованого водопостачання за 1 м3 - 25,42 грн. (у тому числі ПДВ 4,24грн);

-  послуги з централізованого водовідведення  за 1 м3 - 27,13грн. (у тому числі ПДВ 4,52грн). Розрахунок складової тарифів додається.

Просимо прийняти участь у обговоренні проекту рішення по розрахованим новим обґрунтованим тарифам на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Зауваження та пропозиції приймаються в письмовому вигляді за адресами:

-  м. Токмак, вул. Центральна, 45, каб. № 1;

-  м. Токмак, вул. Шевченко, 46 (економіст) до17-00  03.09.2020року.

 

З повагою,  

адміністрація КП «Міськводоканал» ТМР